Tip: nastavenia Mac OS X a Office pre “podporu” meny Euro

Okrem tipov pre rýchle zadávanie znaku € klávesovými skratkami je tiež vhodné urobiť malé zmeny v nastaveniach vášho systému. Pre zmenu slovenskej meny otvorte System Preferences → International → záložka Formats. V spodnej časti v Currency zmeňte hodnotu Slovak koruna na Euro. Toto nastavenie je skôr len kozmetickou zmenou, pokiaľ aktívne nevyužívate aplikácie, ktoré globálne nastavenie podporujú, napr. Numbers z balíka iWork alebo Excel z Microsoft Office. Tabuľky a výpočty v Exceli či Numbers môžete samozrejme vyrábať v akejkoľvek mene bez rozdielu globálnych nastavení systému, ide skôr o praktickosť pri práci s domácou menou. Je celkom pravdepodobné, že zmena v nastaveniach International automaticky prebehne aj pri aktualizácii Mac OS X na verziu 10.5.7 a vyššie uvedený postup nebude nutné u väčšiny užívateľov aplikovať.

To, že sa zmeny automaticky prejavili v Microsoft Office for Mac si môžete overiť napríklad otvorením Excelu. V ňom prejdite v menu na Format → Cells (klávesová skratka Command + 1). V záložke Number vyberte Category → Currency. Namiesto slovenskej koruny už uvidíte Euro.

Euro v Exceli

Pri NeoOffice a OpenOffice je situácia trochu iná, tieto aplikácie globálne nastavenia ignorujú, a používajú svoje prednastavené hodnoty. V nastaveniach preto musíme zvoliť napríklad nemecké €.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

YouTube opäť sprístupnil funkciu Obraz v obraze (+ návod)

Možnosť sledovať videá v zmenšenom náhľade paralelne s inou činnosťou na vašom zariadení bola jednou z noviniek nového iOS. YouTube však funkciu limitoval Premium účtom. Našťastie to už neplatí a my prinášame postup ako sledovať videá z YouTube v tomto režime.