Test rýchlosti prehliadačov – Chrome rýchlo obsadzuje trh, Safari stále najrýchlejší

Google sa hneď po vydaní beta verzie internetového prehliadača Chrome pre Mac chválil jeho rýchlosťou. Po prečítaní oficiálneho Google blogu dokonca zistíte, že za ten krátky čas procesu spustenia Google Chrome nestihne ani poskočiť (animácia „loadingu“) jeho ikonka v Docku. Moje skúsenosti sú trochu odlišné. Google Chrome je nepochybne rýchly, no ikonka niekoľkokrát poskočiť stihne. Musíme však pripomenúť, že ide o betaverziu, a tak finálna rýchlosť môže byť iná. Na dôležitejšiu stránku rýchlosti internetových prehliadačov sa však pozrel server Computer World, ktorý porovnal štyri najpoužívanejšie internetové prehliadače pre Mac – Safari (4.0.4), Chrome Beta, Firefox (3.6 Beta 4) a Opera (10.10) a ich výkon v SunSpider benchmarku.

Podľa ich testovania je Google Chrome síce až dvakrát rýchlejší ako Firefox, no stále je v tesnom závese Safari. Google Chrome beta je tak druhým najrýchlejším prehliadačom dostupným pre Mac. Len pre porovnanie, Google Chrome (logicky aj Safari) je v JavaScripte až 10-krát rýchlejší ako Opera. Napriek tomu ostáva Safari s približne 12 % náskokom najrýchlejším prehliadačom pre Mac.

Na Windows je situácia opačná. Najrýchlejším je Google Chrome, druhé miesto obsadzuje Safari. Google Chrome momentálne zaberá už 4 % podiel na trhu, väčšina z toho sú Windows verzie. Vďaka obrovskému zásahu rôznych stránok Google a hlavne YouTube, kde je Chrome propagovaný, sa tento nový prehliadač dostáva do povedomia širokej verejnosti veľmi rýchlo.

Viac článkov na tému

Diskusia je archivovaná, nie je možné prispievať.

Partneri

Inzercia

Send this to a friend