Ako vás zaujímajú uvádzania produktov na Macworld a WWDC – graf záujmu

Už od vzniku servera pozorujeme pri kľúčových prezentáciach Apple výkyvy v návštevnosti. Tieto zmeny nie sú ničím výnimočným – rovnako vplývajú dôležité prezentácie produktov Apple na všetky servery, ktorý sa touto oblasťou zaoberajú.

Ak ste zvadaví, ako veľmi návštevníkov internetu zaujímajú dôležité uvedenia nových produktov, nasledujúci graf od vzniku servera vám to napovie. Vo väčšine prípadov tieto akcie vygenerujú v peaku takmer dvojnásobnú návštevnosť, prilákajú teda aj nových užívateľov z iných stránok internetu a následne z nich vzniká konverzia na stálych návštevníkov.

Keďže Macworld 2009 a WWDC 2009 vytvorili najväčší záujem, rozhodli sme sa graf zvizualizovať práve teraz – všimnite si agresívny nárast do výšky 8000 návštev/deň na konci meraného obdobia (minuloročný WWDC pritom vygeneroval približne polovicu). Tento vývoj znamená predovšetkým to, že počet ľudí zaujímajúcich sa o produkty Apple rastie v čase pri uvádzaní noviniek, kedy tieto novinky pokrýva mnoho médií. Pre inzerentov a predajcov je zároveň zaujímavé vidieť, akú zväčšujúcu sa cieľovú skupinu v čase je možné na serveri MacBlog.sk oslovovať. V prípade záujmu nás neváhajte kontaktovať na inzercia@www.macblog.sk.

Detailný široký graf popisuje jednotlivé prezentácie Apple, zmenšený graf v dolnej časti naopak lepšie znázorňuje rast návštevnosti.

Výsledky nezahŕňajú fórum, v tomto prípade by bola návštevnosť dvojnásobná počas celého obdobia – na forum.www.macblog.sk prichádza mnoho ľudí z Google pri hľadaní problémov. Zdroj: Google Analytics.

komentárov
 1. Super ! Nech sa každý user, ktorý ešte používa “iný” OS, rozhodne správne. :-)
  Inak, ja som tu denne niekoľkokrát, ak náhodou nemám so sebou môj Book a tým ani RSS…

  Všetko dobré !

  0
  0
 2. Cize v dnoch, kedy bude prebiehat nejaka takato session bude reklama drahsia?:) Ale nejaka podrobnejsia statistika by bola zaujimava… ako pise karci.

  0
  0
 3. super graf a paci sa mi kontinualny narast, este by som privitala pomer userov Mac OS linux a Win ako uz spomenul karci vyssie

  0
  0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
WWDC 24
pokračovanie článku

Apple ohlásil WWDC 2024!

Ukazuje sa, že úniky spojené s informáciami zo sveta Applu majú niečo do seba. Nedošlo však k ohláseniu nových iPadov, ale tohtoročnej konferencie WWDC '24.
Gemini
pokračovanie článku

Kto prinesie vyspelú AI na iOS 18? Apple to nebude

Koncom minulého roka sa objavila správa, podľa ktorej Apple plánuje priniesť rozšírenú AI funkcionalitu na iPhone a ďalšie zariadenia. Výraznou premenou by si mala prejsť Siri, digitálna asistentka, ktorá už skôr zaostávala za konkurentmi, vo svete GPT je však ešte archaickejšia.