64 GB iPhone a 128 GB iPod touch už čoskoro

Toshiba uviedla nové 64GB NAND flash pamäťové moduly, ktoré by sa mali vo veľkom začať vyrábať už v prvom štvrťroku 2010. Keďže Apple vo svojich zariadeniach iPhone a iPod touch používa práve takéto čipy, je celkom možné, že už čoskoro bude ponúkať aktualizované verzie s väčšou kapacitou. iPhone, používajúci jeden pamäťový čip, by mohol namiesto aktuálnych 32 GB obsahovať pamäť s kapacitou 64 GB. Keďže iPod touch vo svojich útrobách nemusí skrývať hardvér na telefonovanie, ušetrilo sa v ňom miesto pre druhý pamäťový čip, a preto by s novými čipmi od Toshiby mohla byť jeho kapacita rozšírená až na 128 GB. Práve viac miesta v konštrukcii iPodu touch je príčinou dostupnosti 64 GB (2 × 32 GB čipy) verzie už v súčasnosti, pričom iPhone 3GS túto kapacitu neponúka.

Podobná situácia bola pred rokom. 32 GB pamäťové moduly od Toshiby sa uplatnili v aktuálnom iPhone 3GS. Okrem väčšej kapacity sa už tradične v priebehu budúceho roku očakáva príchod ďalšej generácie iPhone („4G“?). O novinkách, ktoré by iPhone „4G“ mohol priniesť zatiaľ neexistujú žiadne oficiálne informácie. Pomenovanie 4G je však zrejme nereálne, vzhľadom na aktuálny najrozšírenejší technologický štandard operátorov, ktorý je a ešte niekoľko rokov bude technológia 3G.

Hobby-koncept nového iPhonu navrhnutý nezávislym užívateľom.

komentárov
 1. Teda mě se to příliš nelíbí, ale jednu věc by mě pozměnit určitě. Nacpat tam to mini či micro USB, neb nějak pochybuji, že by to mělo jít před dock s nějakým nástavcem co Apple dodá.

  0
  0
 2. S tim “4G” to autor prepiskl ne? Sak to neni iPod nano : -)

  3G znamenalo pridany modem, ale jinak sly iPhone
  1,1 usa only
  1,2 3G (prvni u nas)
  2,1 3GS

  takze kdyby byl uplne inovovany bude to iPhone 3,x
  Nebo nas cekaji nejake prekvapka v mobilnim eteru?

  0
  0
 3. .. tento obrázek jsem viděl již více než před rokem – jako studii – představu jednoho fanouška iPhone – jak, že by měl ten nový iPhone vypadat a co že by měl umět – představa je to pěkná – kamerka pro IChat (Skype) na přední straně je pěkná – stejně tak jako celá představa – hned bych do toho šel..

  Po publikování této i mnoha jiných fans představ přišel apple s  iPhone3G a vypadal takřka stejně jako model před ním, který přinesl jinou zadní stanu a mírnou změnu tvaru. Po 3G bylo zase plno dohadů a zaručených zprav jak že to asi bude vypadat.. no následující model ( 3GS) změnu vzhledu nepřinesl žádnou..

  tolik asi k tomu obrázku a jak to opravdu bude novým iPhone? Nechme se překvapit – apple má překvapení rád .-)

  0
  0
 4. velmi pekna koncepcia:)…takto niako by mohol novy iPhone vyzerat:)..i ked ten battery cover je strasny:D:..ale myslim ze apple nas prekvapi:)

  0
  0
 5. Lepsie by bolo ak by tam dali nový CPU snapdragon 1GHZ ramku z HTC LEO a zvýšily megapixle lebo sice megapixle nezvýši sice velmi kvalitu ide od čočky… nech tam daju 5mpx bude to marketingovy trik a viac zaoblily ten battery cover to je na hovno ešte by som doporučil aby sa dal processor podtaktovat dať na 1GHZ a tak dalej plne funčný bluetooth a hlavne aby sa na prenašanie nemuselo použit Itunes… pamatovky netreba sam vlastním Iphone 3G 16GB biely a vypada krajsie oproti tomuto…. bluetooth už mi ide v poho..

  0
  0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť