Zhrnutie noviniek posledného týždňa

 • AppleInsider informuje o tom, že predvádzacia verzia Snow Leoparda má QuickLook funkciu aj pri ikonách. Stačí myšou prejsť na ikonu a napríklad pri hudobných súboroch sa zobrazí malý trojuholník na prehrávanie podobne ako je to v aktuálnej verzii Leoparda v QuickLooku.
 • The Inqiurer zverejnil špekulácie ohľadom chybovosti všetkých G84 a G86 NVIDIA grafických čipov. Tento problém ohlásila aj samotná NVIDIA ešte začiatkom júla. Oficiálne tvrdenie hovorí o vysokom počte vadných čipov, no The Inquirer sa domnieva, že všetky čipy použité v G84 a G86 sú postihnuté týmto problémom. Taktiež tvrdia, že notebookové čipy sú ešte rizikovejšie kvôli ich častému zapínaniu a  vypínaniu. MacBook Pro používa grafickú kartu NVIDIA 8600M GT, ktorá je tiež na zozname chybovosťou postihnutých kariet podľa The inquireru. Žiadne oficiálne potvrdenie ešte nie je dostupné.
 • Podľa AT&T je predaj iPhonu 3G skoro dvojnásobne väčší oproti predchádzajúcej generácii aj napriek nedostatku iPhonov 3G v niektorých obchodoch.
 • Apple poslal už dva ospravedlňujúce emaily užívateľom MobileMe kvôli výpadku ich služieb. Tentokrát sa problém dotýka približne 1% MobileMe užívateľov, ktorí kvôli závažnej chybe jedného z Apple mailových serverov už približne 5 dní nemôžu posielať ani prijímať maily.
 • Objavili sa špekulácie ohľadom novej generácie iPodov Nano. 9to5mac má z údajne spoľahlivých zdrojov informácie o novom dizajne iPodov Nano – budú viacfarebné, no v zmysle kombinácie viacerých farieb na jednom iPode. Tradične by sa mala zdvojnásobiť ich kapacita a mali by byť pridané nové funkcie.
 • Ďalšie špekulácie hovoria o znížení cien MacBookov, MacBookov Pro a  iPodov touch. Opäť sa na internete začali objavovať zmienky o záhadnom MacBooku Touch, o ktorom sa hovorilo už minulý rok v čase pred vydaním iPhonu.
 • Apple mal za 3. kvartál 2008 zisky 1.07 miliardy USD. Z konferenčného hovoru o finančných výsledkoch Applu zazneli aj ďalšie zaujímavé informácie. Tento štvrťrok mal Apple najväčšie dodávky Macov v celej ich histórii. V App Store je dostupných cez 900 aplikácií a ľudia si z neho stiahli už viac ako 25 miliónov aplikácií. Spomenutá bola aj bližšie nešpecifikovaná „budúca premena produktov“. Apple bude údajne dodávať nové produkty na úrovni umenia s cenami, ktorým sa konkurencia nemôže vyrovnať. Nechajme sa prekvapiť čo na nás Apple opäť chystá.
 • 19. júla otvoril Apple svoj prvý obchod v Číne. Celosvetovo ide už o 219. Apple obchod.
 • Intel by mal budúci mesiac vydať svoj prvý quad-core (štvorjadrový) procesor pre notebooky. Zatiaľ nie je jasné či Apple tieto procesory bude používať v MacBookoch Pro, ktoré teraz využívajú dual-core (dvojjadrové) procesory. Mobilné procesory sú použité aj v iMacoch.
komentáre
 1. V prvej novinke ste asi chceli napisat ‘…v aktualnej verzii Leoparda v Cower Flow…’ a nie ‘…v aktualnej verzii Leoparda v QuickLooku…’

  Teraz to posobi dost matuco a chvilu to trvalo kym mi doslo ako to asi bolo mienene. Inak dobry clanok. ;)

  0
  0
 2. aa inac neviete teda kedy budu (asi) predstavene nove iPody?
  viem ze niekedy teraz, na jesen, ale mnaa by zaujimal cca datum :)..
  diki ;)

  0
  0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Dovidenia, iPhone mini!

Už dnes večer sa dočkáme ohlásenia novej série Apple telefónov na čele s iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max. Novú fantastickú štvorku uzatvoria dva modely iPhone 15 a iPhone 15 Plus, ktorý bude už druhý rok po sebe predstavovať väčšiu verziu základného modelu.
pokračovanie článku

Sú toto wallpapery iPhone 15 Pro?

Tak sa zdá, že úniky sú čím ďalej tým detailnejšie. Na sociálnej sieti Weibo sa totiž objavili rendery iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max, ktoré so sebou prinášajú jednu špecialitu: pohľad na wallpaper nových mobilov.