Tipy pre používanie záložiek (taby) v Safari


Otvorenie predchádzajúcej stránky v novej neaktívnej záložke

O tom, ako otvárať nové linky v záložkách za aktívnou záložkou sme už písali. Stačí počas kliknutia na link podržať Command. Určite sa vám už stalo, že ste klikli na nejaký zaujímavý link začítali sa a chceli by ste sa vrátiť na predchádzajúcu stránku bez opustenia aktuálnej. Toto funguje podobne ako otváranie nových linkov. Stačí držať Command a kliknúť na Back tlačidlo v Safari. Takisto to funguje aj na tlačidlo Forward. Predchádzajúca stránka sa vám otvorí v novej záložke a vy môžete nerušene pokračovať v čítaní, prípadne si stránku nechať otvorenú na neskôr a vrátiť sa k pôvodnej – ktorá je už v novej záložke.

Prepínanie medzi záložkami

Na prepínanie medzi záložkami slúži klávesová skratka Command + Shift + smerové šípky.

Skratka pre okamžité premiestnenie do Address poľa

Ak chcete rýchlo prejsť na inú adresu bez použitia myši, použite klávesovú skratku Command + L. Označí celú adresu, takže môžete hneď bez mazania začať zadávať novú adresu, prípadne môžete aktuálnu skopírovať

Single Window Mode v Safari 3.1

Jednou z dlho žiadaných, no chýbajúcich funkcií v Safari bol Single Window Mode. Safari 3.1 už túto funkciu obsahuje, no je skrytá. Ide o mód, s ktorým sa vám všetky linky normálne otvárané v novom okne namiesto toho otvoria v novej záložke. Mnoho užívateľov kvôli tejto funkcii využívalo plug-in SafariStand.

Single Window Mode v Safari spustíte zadaním

defaults write com.apple.Safari TargetedClicksCreateTabs -bool true

do Terminalu.

Odteraz sa vám všetky nové okná budú otvárať ako záložky, nemusíte pritom držať Command. Praktické je to napríklad pre použitie s webovým rozhraním Gmailu. Odteraz nebudete mať obrazovku plnú rôznych Safari okien. Namiesto toho budete mať všetky stránky pokope v jedinom Safari okne. Podobne ako SafariStand to však nefunguje pri istých javascriptových oknách ako Flash videá a hry, čo je podľa môjho názoru ideálne – potrebujete tieto hry v jednom okne s ostatnými stránkami?

Ak chcete tento mód zrušiť, do Terminalu zadajte:

defaults write com.apple.Safari TargetedClicksCreateTabs -bool false
komentáre
 1. O otvírání odkazů v neaktivní záložce už jste sice psali, ale opět jste zapomněli na to, že to lze v Předvolbách nastavit i obráceně. Bez Cmd neaktivní, s aktivní.

  0
  0
 2. Chtěl bych se zeptat, i když to není moc k tematu, zda má někdo podobnou zkušenost s Mail.app a rss. Některé feeds se mi v Safari zobrazí normálně, ale když je chci zapsat do Mail.app tak bohužel neuspěšně. (např. fe ed://www.netma­nia.cz/rss.xml – nemohu zapsat)
  Zkoušel jsem vše možné, vytvářet i své feeds ale někdy zapsat šly a někdy zase ne. Někdy stačilo jen přejmenovat soubor z rss.xml na rss_feed.xml a už to nešlo. Používám Mail Version 3.4 (928/928.1) a zajímala by mě Vaše zkušenost se stejnou aplikaci, zda je problém jen u mě, nebo snad u Mail.app? Díky za odpověď.

  0
  0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Vychází zcela nová aplikace SledovaniTV pro AppleTV

Uživatelé SledovaniTV, kteří využívají AppleTV, se mohou těšit na zbrusu novou aplikaci. Ta postupně nahradí tu stávající. Nová aplikace pro AppleTV přináší uživatelům této platformy nové funkce a celkově příjemnější a plynulejší zážitek ze služby.
pokračovanie článku

Telekom varuje pred podvodnou komunikaciou

Slovak Telekom počas uplynulého víkendu zaregistroval zvýšenú aktivitu nevyžiadaných e-mailov a SMS správ, ktoré vystupujú v jej mene a zneužívajú dôveru zákazníkov. Hlavným cieľom je od zákazníkov vylákať osobné údaje či ich donútiť k potvrdeniu objednávky, ktorá v skutočnosti neexistuje.