Zhrnutie: mzdy iPhone programátorov, Flickr pre iPhone, Macworld 2008, balík MacUpdate, App Store, rýchlosť iPod touch, Brothers in Arms

 • Mobilná verzia obľúbeného portálu Flickr (m.flickr.com) prešla niekoľkými zmenami. Najväčšou je možnosť pozerania Flickr videí priamo z iPhonu/iPodu touch. Zatiaľ si videá pozriete iba cez tieto zariadenia, no v budúcnosti sa očakáva pridanie podpory pre ostatné telefóny. Activity stream odteraz ponúka viac informácií synchronizovaných s nastaveniami na Flickr stránkach. Fotky môžete komentovať a pridávať medzi obľúbené. Jednoducho pridáte, vyhľadáte či upravíte vaše kontakty. Zoznam zmien je skutočne dlhý, majitelia iPhonu/iPodu touch si ich môžu vyskúšať na vlastnom zariadení už dnes.
 • Po tom, ako spoločnosť Adobe ohlásila svoju neúčasť na výstave Macworld San Francisco 2009, sa k nemu začínajú pridávať ďalší výrobcovia. Svoje prezentácie pravdepodobne nebudú mať ani Belkin či Seagate. Belkin bol pritom jedným z najväčších vystavovateľov a mal už prenajaté priestory. Ostatní výrobcovia ako Google zmenšujú svoje výstavné priestory. Dôvody týchto krokov nie sú celkom jasné, vyzerá to však na dôsledky ekonomickej krízy.
 • MacUpdate v spolupráci s MacRumors niekoľkokrát do roka ponúka balík softvéru za zvýhodnenú cenu. Posledný balík obsahuje 10 programov za cenu 49.99 USD. Jednotlivo by vás stáli 447.96 USD. Za túto skvelú cenu dostanete Drive Genius 2, RapidWeaver 4, DefaultFolder X 4, VirusBarrier X 10.5, MacGourmet Deluxe, LittleSnitch 2, KeyCue 4, MacPilot3, WhatSize 4 a iVolume. Ak ste nad kúpou týchto aplikácií už v minulosti uvažovali, zdá sa, že teraz je ten správny čas. Prvých 5000 kupujúcich dostane naviac aj utilitu iDive. Viac informácií nájdete na stránkach predajcu.
 • Apple povolil predaj aplikácií v App Store s bezplatnými verziami pre reklamné účely. Vývojári tak majú k dispozícii 50 kódov, s ktorými si užívateľ môže danú aplikáciu stiahnuť zadarmo. Kódy zatiaľ fungujú len v americkom iTunes Store. Predajcovia môžu poskytnúť aplikácie zdarma napríklad pre recenzentov.
 • Užívatelia prišli na to, že nový iPod touch druhej generácie je výkonnejší ako jeho prvá generácia, iPhone a iPhone 3G. Pôvodný iPod touch, iPhone a iPhone 3G majú 400 Mhz procesor a 100 MHz bus. iPod touch druhej generácie má procesor s taktom 500 MHz a 133 MHz bus. Pamäť RAM majú všetky zariadenia rovnakú – 128MB, z čoho je 11MB využitých pre video/grafiku.
 • Tvorenie aplikácií pre iPhone/iPod touch je lukratívny business. S aktuálnym dopytom po programátoroch s príjmom približne 125 USD na hodinu si tak za týždeň môžete zarobiť okolo 5000 USD. Vývoj takejto aplikácie pritom zaberá 4 až 6 týždňov.
 • Známy výrobca hier pre mobilné telefóny Gameloft prichádza s hrou Brothers in Arms: Hour of Heroes. Zdá sa, že by mohlo ísť o prelom v kategórii 3D akčných hier pre iPhone/iPod touch. Má peknú grafiku, praktické ovládanie, niekoľko zbraní a vozidiel na výber, systém krytia a  dokonca aj animácie medzi levelmi, ktoré usmerňujú príbeh. Cez AppStore si ju môžete zakúpiť za 7.99 EUR. Viac sa o hre dozviete z videa:

komentárov
 1. ta hra (posledny prispevok v clanku) vyzera fakt brutalne dobre :) zeby sa konecne zobudili velke spolocnosti a spravili nieco poriadne ?

  0
  0
 2. Mate chybu v nazve topicu: asi malp byt “programatorov a mate “prográtorov”. Kludne tento prispevok neschvalte je to len pre Vasu informovanost. Paly

  0
  0
 3. tu hru mam je super akurat teraz mam taku misiu s autom a dost zle sa to auto ovlada ale inak je to best hra ktoru som hral :)

  0
  0
 4. hra vyzera super ale akosi to straca dramaticnost, uz len z toho titulu ze clovek je prakticky neznicitelny (stojim za rohom jednoducho si pozriem co sa za rohom deje… a vyberiem koho poslem k zemi) trochu nelogicke

  0
  0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Dovidenia, iPhone mini!

Už dnes večer sa dočkáme ohlásenia novej série Apple telefónov na čele s iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max. Novú fantastickú štvorku uzatvoria dva modely iPhone 15 a iPhone 15 Plus, ktorý bude už druhý rok po sebe predstavovať väčšiu verziu základného modelu.
pokračovanie článku

Sú toto wallpapery iPhone 15 Pro?

Tak sa zdá, že úniky sú čím ďalej tým detailnejšie. Na sociálnej sieti Weibo sa totiž objavili rendery iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max, ktoré so sebou prinášajú jednu špecialitu: pohľad na wallpaper nových mobilov.