Zhrnutie: mzdy iPhone programátorov, Flickr pre iPhone, Macworld 2008, balík MacUpdate, App Store, rýchlosť iPod touch, Brothers in Arms

 • Mobilná verzia obľúbeného portálu Flickr (m.flickr.com) prešla niekoľkými zmenami. Najväčšou  je možnosť pozerania Flickr videí priamo z iPhonu/iPodu touch. Zatiaľ si  videá pozriete iba cez tieto zariadenia, no v budúcnosti sa očakáva  pridanie podpory pre ostatné telefóny. Activity stream odteraz ponúka viac  informácií synchronizovaných s nastaveniami na Flickr stránkach. Fotky  môžete komentovať a pridávať medzi obľúbené. Jednoducho pridáte,  vyhľadáte či upravíte vaše kontakty. Zoznam zmien je skutočne dlhý,  majitelia iPhonu/iPodu touch si ich môžu vyskúšať na vlastnom zariadení  už dnes.
 • Po tom, ako spoločnosť Adobe ohlásila svoju neúčasť na výstave  Macworld San Francisco 2009, sa k nemu začínajú pridávať ďalší  výrobcovia. Svoje prezentácie pravdepodobne nebudú mať ani Belkin či  Seagate. Belkin bol pritom jedným z najväčších vystavovateľov a mal už  prenajaté priestory. Ostatní výrobcovia ako Google zmenšujú svoje  výstavné priestory. Dôvody týchto krokov nie sú celkom jasné, vyzerá to  však na dôsledky ekonomickej krízy.
 • MacUpdate v spolupráci s MacRumors niekoľkokrát do roka ponúka balík  softvéru za zvýhodnenú cenu. Posledný balík obsahuje 10 programov za cenu  49.99 USD. Jednotlivo by vás stáli 447.96 USD. Za túto skvelú cenu  dostanete Drive Genius 2, RapidWeaver 4, DefaultFolder X 4, VirusBarrier X 10.5,  MacGourmet Deluxe, LittleSnitch 2, KeyCue 4, MacPilot3, WhatSize 4 a iVolume.  Ak ste nad kúpou týchto aplikácií už v minulosti uvažovali, zdá sa, že  teraz je ten správny čas. Prvých 5000 kupujúcich dostane naviac aj utilitu  iDive. Viac informácií nájdete na stránkach predajcu.
 • Apple povolil predaj aplikácií v App Store s bezplatnými verziami pre  reklamné účely. Vývojári tak majú k dispozícii 50 kódov, s ktorými  si užívateľ môže danú aplikáciu stiahnuť zadarmo. Kódy zatiaľ fungujú  len v americkom iTunes Store. Predajcovia môžu poskytnúť aplikácie zdarma  napríklad pre recenzentov.
 • Užívatelia prišli na to, že nový iPod touch druhej generácie je  výkonnejší ako jeho prvá generácia, iPhone a iPhone 3G. Pôvodný iPod  touch, iPhone a iPhone 3G majú 400 Mhz procesor a 100 MHz bus. iPod touch  druhej generácie má procesor s taktom 500 MHz a 133 MHz bus. Pamäť RAM  majú všetky zariadenia rovnakú – 128MB, z čoho je 11MB využitých pre  video/grafiku.
 • Tvorenie aplikácií pre iPhone/iPod touch je lukratívny  business. S aktuálnym dopytom po programátoroch s príjmom približne  125 USD na hodinu si tak za týždeň môžete zarobiť okolo 5000 USD. Vývoj  takejto aplikácie pritom zaberá 4 až 6 týždňov.
 • Známy výrobca hier pre mobilné telefóny Gameloft prichádza s hrou  Brothers in Arms: Hour of Heroes. Zdá sa, že by mohlo ísť o prelom  v kategórii 3D akčných hier pre iPhone/iPod touch. Má peknú grafiku,  praktické ovládanie, niekoľko zbraní a vozidiel na výber, systém krytia a  dokonca aj animácie medzi levelmi, ktoré usmerňujú príbeh. Cez AppStore  si ju môžete zakúpiť za 7.99 EUR. Viac sa o hre dozviete z videa:

komentárov
 1. ta hra (posledny prispevok v clanku) vyzera fakt brutalne dobre :) zeby sa konecne zobudili velke spolocnosti a spravili nieco poriadne ?

 2. Mate chybu v nazve topicu: asi malp byt “programatorov a mate “prográtorov”. Kludne tento prispevok neschvalte je to len pre Vasu informovanost. Paly

 3. tu hru mam je super akurat teraz mam taku misiu s autom a dost zle sa to auto ovlada ale inak je to best hra ktoru som hral :)

 4. hra vyzera super ale akosi to straca dramaticnost, uz len z toho titulu ze clovek je prakticky neznicitelny (stojim za rohom jednoducho si pozriem co sa za rohom deje… a vyberiem koho poslem k zemi) trochu nelogicke

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Návod: Ako si nastavíte widgety v iOS 14

Apple včera vydal veľký update svojho OS pre mobilné zariadenia. Jednou z kľúčových noviniek sú widgety, na ktoré sa teraz pozrieme.
pokračovanie článku

Inštalovať iOS 14 alebo nie?

Nový iOS prináša viacero zaujímavých zmien aj nových funkcií. Dôležitá je však aj otázka: aktualizovať už teraz alebo radšej ešte počkať?