What’s Open – Ako zistiť čo vám bráni v odpojení externého disku

Jedno z najčastejšie sa zobrazujúcich chybových hlásení Macov, je informácia o tom, že odpojiteľný disk sa práve používa, a preto ho nie je možné odpojiť. Určite sa aj vám stalo, že sa toto hlásenie zobrazilo, aj keď ste nevedeli o žiadnej otvorenej aplikácii, ktorá by daný disk mohla používať. V istých prípadoch nastáva situácia, že aplikácia „zabudne“ prestať používať súbory na externom disku.

Aplikácia What’s Open, stiahnuteľná zadarmo, rieši práve tieto situácie.

Ak sa vám zjavne bezdôvodne nedarí odpojiť niektorý (externý) disk, táto aplikácia vám napovie, kde môže byť problém. Okrem vypísania všetkých otvorených súborov ponúka aj možnosť filtrácie súborov podľa konkrétnych diskov. Jednoduchým kliknutím môžete aplikáciu, ktorá bráni odpojeniu, vypnúť.

Keď ste ručne vypli aplikácie, ktoré používali súbory na externom disku, odporúčam ešte raz kliknúť na „List Files“ v programe What’s Open. Ak sa vám na danom disku neukážu žiadne otvorené súbory, môžete si byť istí, že jeho odpojeniu už skutočne nič nebráni.

Whats Open
komentárov
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Inštalovať iOS 14 alebo nie?

Nový iOS prináša viacero zaujímavých zmien aj nových funkcií. Dôležitá je však aj otázka: aktualizovať už teraz alebo radšej ešte počkať?