What’s Open – Ako zistiť čo vám bráni v odpojení externého disku

Jedno z najčastejšie sa zobrazujúcich chybových hlásení Macov, je informácia o tom, že odpojiteľný disk sa práve používa, a preto ho nie je možné odpojiť. Určite sa aj vám stalo, že sa toto hlásenie zobrazilo, aj keď ste nevedeli o žiadnej otvorenej aplikácii, ktorá by daný disk mohla používať. V istých prípadoch nastáva situácia, že aplikácia „zabudne“ prestať používať súbory na externom disku.

Aplikácia What’s Open, stiahnuteľná zadarmo, rieši práve tieto situácie.

Ak sa vám zjavne bezdôvodne nedarí odpojiť niektorý (externý) disk, táto aplikácia vám napovie, kde môže byť problém. Okrem vypísania všetkých otvorených súborov ponúka aj možnosť filtrácie súborov podľa konkrétnych diskov. Jednoduchým kliknutím môžete aplikáciu, ktorá bráni odpojeniu, vypnúť.

Keď ste ručne vypli aplikácie, ktoré používali súbory na externom disku, odporúčam ešte raz kliknúť na „List Files“ v programe What’s Open. Ak sa vám na danom disku neukážu žiadne otvorené súbory, môžete si byť istí, že jeho odpojeniu už skutočne nič nebráni.

Whats Open
komentárov
  1. Skvělé, skvělé, geniální. Tohle jsem vždycky chtěl, Vánoce jsou letos o měsíc a deset dní napřed :) Díky.

    0
    0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Tajomstvo úspechu slúchadiel AirPods

Keď Apple v roku 2016 predstavil prvé bezdrôtové slúchadlá AirPods, odprezentoval ich s veľkou skromnosťou a venoval im len 5 minút času na pódiu. Bolo to veľmi neobvyklé, pretože nové produkty boli zvyčajne sprevádzané veľkolepými prezentáciami a masívnou mediálnou kampaňou. Aj napriek tejto skromnosti sa malé biele slúchadlá stali fenoménom a jednými z najpredávanejších v histórii. Aké je ich tajomstvo úspechu?
pokračovanie článku

Apple po 10 rokoch zrušil vývoj vlastného auta

Písal sa rok 2014. Svetlo sveta uzreli prvé hodinky Apple Watch, svet si robil srandu z ľahko sa ohýbajúceho iPhone 6 Plus a na internete sa objavili informácie, že Apple vyvíja vlastné auto.