iPhoto2Gmail 1.0 – Ako jednoducho posielať fotky z iPhoto cez Gmail, bez Mail.app

Väčšinu užívateľov používajúcich Mail.app a iPhoto pri posielaní fotiek z iPhoto uspokojí integrovaná možnosť posielať fotky cez Mail.app. To všetko jediným kliknutím, stačí už len dopísať text a odoslať. Ale čo ak využívate Gmail, no nechcete ho mať nakonfigurovaný cez Mail.app? Neustále otváranie internetového prehliadača a jednotlivé pripájanie každej fotky do prílohy môže byť zdĺhavé.

Túto situáciu elegantne rieši malá aplikácia, lepšie povedané plug-in, iPhoto2Gmail. Ten umožňuje fotky z iPhoto exportovať a posielať cez Gmail. Bez potreby prihlasovania sa či otvárania internetového prehliadača.

Po stiahnutí iPhoto2Gmail z oficiálnej stránky a jeho úspešnom nainštalovaní vám pri exporte fotiek z iPhoto pribudne jedna nová možnosť.

Prvým krokom pre posielanie fotiek z iPhoto cez Gmail je ich označenie. Po označení žiadaných fotiek v Menu klikneme na File → Export. Tu zo záložiek zvolíme možnosť iPhoto2Gmail. Po autentifikácii užívateľského Gmail konta (s možnosťou zapamätania si osobných údajov) stačí už len vyplniť adresáta, predmet a text správy. Ďalšou možnosťou je aj výber veľkosti odosielaných fotiek. Po kliknutí na Export sa fotky začnú odosielať.

Posielanie fotiek z iPhoto cez Gmail

Tento plug-in ponúka aj prístup ku kontaktom z adresára Gmailu, aby ste zakaždým nemuseli ručne vypisovať emailové adresy.

komentáre
 1. Super vec, dlho som nieco podobne hladal. Mail.app nepouzivam, lebo sa neda zaheslovat pri spusteni a stale nahravanie fotiek po jednom do sprav na gmaily…
  Konecne nejaky plugin :-D

  0
  0
 2. tiez chvalim !!!
  akurat minule som nadaval ked som po jednej pripajal 20 fotiek, bo dotycny nemal win rar :D a ani skusenosti s PC

  0
  0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Dovidenia, iPhone mini!

Už dnes večer sa dočkáme ohlásenia novej série Apple telefónov na čele s iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max. Novú fantastickú štvorku uzatvoria dva modely iPhone 15 a iPhone 15 Plus, ktorý bude už druhý rok po sebe predstavovať väčšiu verziu základného modelu.
pokračovanie článku

Sú toto wallpapery iPhone 15 Pro?

Tak sa zdá, že úniky sú čím ďalej tým detailnejšie. Na sociálnej sieti Weibo sa totiž objavili rendery iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max, ktoré so sebou prinášajú jednu špecialitu: pohľad na wallpaper nových mobilov.