Mac OS X Snow Leopard, nakrúcanie videa s iPhone 3G, ďalšie Mac klony, nová verzia MacFUSE, aktualizácia MS Office

 • MacFUSE je softvér, ktorý umožňuje pripojiť disky vzdialených serverov (s rôznymi súborovými systémami), prehliadať iTunes library vo Finderi a  napríklad čítať a zapisovať na NTFS disky. K tomu všetkému je dostupný úplne zadarmo. Ostatná verzia pridáva ďalšie zaujímavé novinky. Medzi ne patrí podpora pre 64-bitové systémy s Mac OS X Leopard, experimentálnu podporu pre Mac OS X 10.6 Snow Leopard a nový panel nastavení, ktorý ešte viac uľahčuje nastavovanie a aktualizáciu aplikácie. MacFUSE si môžete stiahnuť odtiaľto.
 • Apple sa pokúša o registráciu názvu Grand Central, ktorý je menom novej funkcie Mac OS X Snow Leopard. Táto funkcia by mala priniesť plné využitie výhod viacjadrových procesorov. Problémom môže byť len fakt, že Google má pod menom Grand Central zaregistrované telefónne služby.
 • Microsoft aktualizoval Office for Mac vo verzii 2004 aj 2008. Tieto aktualizácie opravujú známe chyby, zlepšujú stabilitu, kompatibilitu, bezpečnosť a výkon aplikácií. Sťahovať ich môžete cez Microsoft Automatic Update (súčasť balíka Microsoft Office for Mac). Podrobné informácie o aktualizáciach si môžete pozrieť na oficiálnych stránkach pre verziu 20082004.
 • Ďalšia spoločnosť začala predávať klony Mac počítačov. Názov spoločnosti je OpeniMac a napríklad počítač nesúci názov spoločnosti s 2.53GHz Core 2 Duo procesorom, podporou pre 2GB RAM, 320GB HDD, SuperDrive mechanikou a grafickou kartou ATi Radeon HD Pro kúpite už za 990 USD. „Profesionálna“ verzia OpeniMac Pro má 3.0 GHz Core 2 Duo procesor, podporu pre 4GB RAM, 500GB HDD, SuperDrive mechaniku a nVidia GeForce GS grafickú kartu. To všetko za 1710 USD. Dizajnovo samozrejme na Apple iMacy nemajú. Bude zaujímavé sledovať, ako Apple zareaguje na tieto klony tentokrát. Produkty spoločnosti OpeniMac majú, samozrejme, predinštalovaný Mac OS X Leopard.
 • V čase vydania Mac OS X Snow Leopard už bude dostupná špecifikácia OpenCL 1.0. Malo by ísť o prvý otvorený štandard podporujúci rôzne platformy s vývojom pre moderné procesory osobných počítačov, serverov a  prenosných zariadení. Pre konečného užívateľa by to malo znamenať, že vývojári budú vedieť jednoduchšie využiť potenciál aktuálnych procesorov a grafickým čipov pre vyšší výkon.
 • Nakoniec si určite nezabudnite pozrieť pravdepodobne prvý videoklip nakrútený kompletne na iPhone 3G. Samozrejme, iPhone 3G bol jailbreaknutý, keďže neupravený iPhone neumožňuje nakrúcať video.

komentárov
 1. nenapsal byste nejaky clanek o pouziti MacFUSE?
  Na oficialnich strankach jsem nenasel moc napomocny navody.

  MacFUSE vidim jen v system preferences a tam zadne nastaveni neumoznuji, jak pridat nejaky filesystem? kde je vubec hledat? musi se to vse delat pres terminal?

  Videl jsem pekne video s DocsFS ci PicasawebFS filesystemy, ale ty se sehnat nedaji:( ale napriklad ten iTunes by byl super.

  diky

  0
  0
 2. Btw. ale to video vyzerá výborne, obsah a aj kvalita. Dúfam, že čoskoro sa umožní LEGÁLNE nakrúcanie videa. Je to jedna z mála vecí na iPhone, čo mi tam skutočne chýba … :(

  0
  0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Vychází zcela nová aplikace SledovaniTV pro AppleTV

Uživatelé SledovaniTV, kteří využívají AppleTV, se mohou těšit na zbrusu novou aplikaci. Ta postupně nahradí tu stávající. Nová aplikace pro AppleTV přináší uživatelům této platformy nové funkce a celkově příjemnější a plynulejší zážitek ze služby.
pokračovanie článku

Telekom varuje pred podvodnou komunikaciou

Slovak Telekom počas uplynulého víkendu zaregistroval zvýšenú aktivitu nevyžiadaných e-mailov a SMS správ, ktoré vystupujú v jej mene a zneužívajú dôveru zákazníkov. Hlavným cieľom je od zákazníkov vylákať osobné údaje či ich donútiť k potvrdeniu objednávky, ktorá v skutočnosti neexistuje.