Krátky tip: Oddeľovače pre Sidebar vo Finderi

Sidebar je veľmi rýchlym a praktickým prostriedkom na orientáciu v prostredí Finderu. Okrem originálnych odkazov doň môžeme pridávať aj vlastné, napríklad na často používanú aplikáciu alebo priečinok. Práve týmto spôsobom sa môže časom sidebar stať neprehľadným a tým stratiť svoju efektívnosť.

Tento problém je možné rýchlo vyriešiť jednoduchými oddeľovačmi (separátormi). Stačí ak si oddeľovače stiahnete a myšou ich pretiahnete kdekoľvek do Sidebar sekcie „Places“. Aplikácie, priečinky a aliasy tak môžete mať organizované podľa vašich predstáv.

Na výber máte tieto dva typy oddeľovačov:

 • Oddeľovače, ktoré sú v podstate falošné a nefunkčné aplikácie. Oddeľujú jednou čiarou a sťahovať ich môžete tu.
sidebar separator app
 • Druhým typom sú textové súbory, ktoré oddeľujú zvlášť ikonku a  text. Ich dĺžku je možné upraviť zmenou názvu (podľa šírky vášho Sidebaru). Pre predĺženie označte pôvodnú časť názvu, skopírujte a  opäť prilepte až do požadovanej dĺžky. Stiahnuť ich môžete odtiaľto.
sidebar separator text

Poznámka: Ak potrebujete viac separátorov stačí ich jednoducho skopírovať resp. vytvoriť duplikáty.

Autorom oddeľovačov je Typoet.

komentárov
 1. super, pekny napad…

  durotrulo: ja mam v docku tiez oddelovac, len by ma zaujimalo, aky je siroky – tj. ako kazda ikonka? Lebo moj oddelovac v doku je na moj vkus az prilis siroky (taky, ako jedna ikonka, ale stacil by uzsi, popripade nieco ako tie ciarky, kt. tam su defaultne…)

  0
  0
 2. taka otazka este

  neviete niekdo jako spravit napisy DEVICES , PLACES , SEARCH FOR na Devices , Places , Search For
  ?

  tak ako to je aj natom znazornujucom obrazku …

  0
  0
 3. NN_Bob: tak tvojej otazke celkom nerozumiem. Ty tam nemas tie nazvy, alebo ich chces zmenit? (ale aby si si nemyslel, poradit ti neviem ani na jeden problem :-( )

  0
  0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Apple vydal iOS 16.0.2

Iba pár dní po vydaní veľkej aktualizácie iOS 16 prichádza prvá menšia aktualizácia, opravujúca chyby aj na najnovších zariadeniach.