Krátky tip: Ako zrušiť automatickú verifikáciu obrazov diskov

V dobe rozmachu rýchlych internetových pripojení sú optické média pomaly na ústupe. To znamená, že veľká časť softvéru sa šíri len cez internet. Na Macu vývojári najčastejšie pre svoje aplikácie volia diskové obrazy .DMG alebo .ISO. Pre ich otvorenie je potrebné dvakrát na ne kliknúť a po automatickej verifikácii sa pridajú na plochu podobne, ako keby sme pripojili externý harddisk alebo vložili DVD. Verifikácia slúži ako prevencia proti možnosti inštalácie alebo používaniu poškodených súborov. Ak sme však už diskové obrazy predtým použili, prípadne pochádzajú z dôveryhodného zdroja, dokáže ich verifikácia zbytočne zabrať množstvo drahocenného času, hlavne pokiaľ ide o veľké obrazy diskov .DMG/.ISO.

Verifikáciu zrušíte zadaním jednoduchého príkazu do Terminalu.

defaults write com.apple.frameworks.diskimages skip-verify TRUE

Ak chcete automatickú verifikáciu zase povoliť, zadajte nasledovný príkaz (hodnota TRUE nahradená hodnotou FALSE):

defaults write com.apple.frameworks.diskimages skip-verify FALSE

Pri zrušenej automatickej verifikácie odporúčame otvárať len obrazy diskov z dôveryhodných zdrojov, teda obľúbených a často navštevovaných we­bov.

komentáre
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Vychází zcela nová aplikace SledovaniTV pro AppleTV

Uživatelé SledovaniTV, kteří využívají AppleTV, se mohou těšit na zbrusu novou aplikaci. Ta postupně nahradí tu stávající. Nová aplikace pro AppleTV přináší uživatelům této platformy nové funkce a celkově příjemnější a plynulejší zážitek ze služby.
pokračovanie článku

Telekom varuje pred podvodnou komunikaciou

Slovak Telekom počas uplynulého víkendu zaregistroval zvýšenú aktivitu nevyžiadaných e-mailov a SMS správ, ktoré vystupujú v jej mene a zneužívajú dôveru zákazníkov. Hlavným cieľom je od zákazníkov vylákať osobné údaje či ich donútiť k potvrdeniu objednávky, ktorá v skutočnosti neexistuje.