iPhone melódie a zvonenia – ako si vytvoriť vlastné zvonenie pre iPhone

Apple uvádza na svojich stránkach podpory oficiálny a bezplatný spôsob tvorby vlastných melódií pre iPhone. Tento spôsob nevyžaduje kúpu melódie alebo piesne. Všetko čo potrebujete, je aktuálna verzia GarageBand z balíka iLife (v čase písania článku verzia 4.1.2) a samozrejme iTunes. Obidve tieto aplikácie sú štandardnou a bezplatnou súčasťou každého nového Macu.

Keďže GarageBand pre Windows neexistuje, tento postup je určený len pre Mac OS X. Oficiálny postup tvorby melódií pre iPhone na Windows neexistuje. Windows užívatelia si tieto melódie môžu kúpiť za 99 centov alebo siahnuť po rôznych na to určených aplikáciách tretích strán.

Podrobný postup ako jednoducho vytvoriť melódiu pre iPhone krok po kroku nájdete v pokračovaní článku.

Postup je jednoduchý:

1. Spustíme iTunes a GarageBand. V GarageBand, vyberieme možnosť Create New Music Project. Projekt si môžeme nazvať napríklad RingTone. Priamo z iTunes (alebo iného umiestnenia) prenesieme myšou (drag & drop) požadovanú pieseň do stĺpca Tracks v GarageBand. Uistíme sa, že medzi Tracks nie sú žiadne iné piesne či nástroje.

2. V dolnej časti GarageBand klikneme na tlačidlo Cycle Region. To nám aktivuje opakovanie (loop) zvolenej časti piesne.

GarageBand

3. Odporúčam zvoliť v menu GarageBand možnosť Control → Show Time in LCD. Vďaka tomu budeme nad piesňou vidieť čas. Loop (opakovanie), žlto označenú časť, môžeme nastaviť na 40 sekúnd alebo menej. Premiestnime toto opakovanie na úsek skladby, ktorý chceme použiť ako zvonenie.

GarageBand

4. Keď už sme nastavili požadovanú časť a dĺžku výseku určeného pre zvonenie, v menu klikneme na Share → Send Ringtone to iTunes. GarageBand automaticky skonvertuje žiadaný úsek piesne na správny formát pre iPhone melódie a prenesie ho do iTunes Library ako Ringtone.

GarageBand GarageBand

Po prehraní hotovej melódie v iTunes si určite všimnete horšiu kvalitu zvuku. Táto kvalita je však pre zvonenie iPhonu plne dostačujúca.

Tento spôsob vytvárania melódií pre iPhone funguje, aj keď si chcete urobiť zvonenie z vlastných skladieb vytvorených v GarageBand. Stačí začať od druhého kroku návodu.

komentárov
 1. V iTunes nastavit cas spustenia a cas zastavenia skladby (v get info), right click -> export as aac, zconvertovanu verziu pretiahnut na plochu a z itunes vymazat, nastledne uz len staci premenovat koncovku suboru na ploche na m4r a importovat spat do itunes…objavi sa v ringtones. Cize sa to da spravit aj cisto v itunes bec hocicoho ineho. Podotykam ze ked date zkonvertovat skladbu ktorej nastavite pociatok a koniec prehravania, ulozi sa ako nova pesnicka akurat kratsia. cize z povodnou sa nic nestane.

  0
  0
 2. To: romky

  Nie, nemám, lebo iTunes mi ponúka folder ringtones ale Garage Band mi neponúka možnosť poslať oseknutú pieseň ako ringtone iba ako song…

  0
  0
 3. to co popisal Milan Kolar mi pripada najjednoduchsie, ziaden net, ziaden sof, … premenovat odporucam trebars v total comanderi alebo niecom obdobnom. V sucasnej verzii itunes je moznost “create aac version”

  0
  0
 4. Ahojte, mam iPhone, chcem si doň dať vlastné pesničky. Robim si ich cez audiko.net, ked som si dal uz upravenu stiahnutu cez iTunes do iPhonu bolo normalne, ale ked som si ich tam pridal viacej tak mi ich nezobrazovalo. Vždy len tu poslednu pridanu. A chcem si dat k roznym kontaktom rozne melodie no vzdy sa mi ponukne ta vlastna len jedna…dakujem za odpovede a rady

  0
  0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Apple vydal iOS 16.0.2

Iba pár dní po vydaní veľkej aktualizácie iOS 16 prichádza prvá menšia aktualizácia, opravujúca chyby aj na najnovších zariadeniach.