Google Translate – rýchly preklad slov, viet a webstránok na iPhone a iPod touch

Google Translate je webová služba spoločnosti Google umožňujúca preložiť text alebo celú stránku v priebehu niekoľkých sekúnd. Je dostupná zadarmo na adrese http://translate.google.com/.

Nanešťastie, táto webová aplikácia na zariadeniach iPhone/iPod touch v Mobile Safari spočiatku nefungovala. Tento problém vyriešili programátori Allen Hutchison a David Singleton. Za svoje riešenie nepožadujú žiadne poplatky. Google Translate tak spoľahlivo funguje s Mobile Safari na iPhone a iPode touch. Môže vám tak výrazne uľahčiť život práve v období vrcholiacej letnej sezóny.

Google Translate pre iPhone je vytvorený pomocou AJAX Language API, takže sa v iPhone/iPod touch verzii odzrkadlia všetky zmeny z originálu – napríklad pridanie nových jazykov. Verzia pre iPhone je prispôsobená aj rýchlosťou a kapacitou. 200 až 400 viet vám spotrebuje približne 1 MB dát. Google Translate pre iPhone poskytuje aj možnosť vyhľadávania v predošlých prekladoch. Otestovať ho na iPhone či iPode touch môžete jednoducho cez Mobile Safari – stačí ísť na adresu www.google.com a kliknúť na „more“ alebo zadať priamo adresu translate.goo­gle.com.

komentárov
 1. no ja prekladam cez google prekladac som snim spokojny a na link som si spravil ikonu tak je to dost rychle nemusim stale pisat link do safari.

  0
  0
 2. Vypadá moc pekně, taky jsem porídila iPhone tak hledám nejaky soft. Na PC jsem si mam prekladac.net/sk. Prekládá celkom rychle.

  0
  0
 3. už je len desať dní do vianoc supééééééééér a najviac sa teším na darčeky supryyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyš

  0
  0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Dovidenia, iPhone mini!

Už dnes večer sa dočkáme ohlásenia novej série Apple telefónov na čele s iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max. Novú fantastickú štvorku uzatvoria dva modely iPhone 15 a iPhone 15 Plus, ktorý bude už druhý rok po sebe predstavovať väčšiu verziu základného modelu.
pokračovanie článku

Sú toto wallpapery iPhone 15 Pro?

Tak sa zdá, že úniky sú čím ďalej tým detailnejšie. Na sociálnej sieti Weibo sa totiž objavili rendery iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max, ktoré so sebou prinášajú jednu špecialitu: pohľad na wallpaper nových mobilov.