Google Translate – rýchly preklad slov, viet a webstránok na iPhone a iPod touch

Google Translate je webová služba spoločnosti Google umožňujúca preložiť text alebo celú stránku v priebehu niekoľkých sekúnd. Je dostupná zadarmo na adrese http://translate.google.com/.

Nanešťastie, táto webová aplikácia na zariadeniach iPhone/iPod touch v Mobile Safari spočiatku nefungovala. Tento problém vyriešili programátori Allen Hutchison a David Singleton. Za svoje riešenie nepožadujú žiadne poplatky. Google Translate tak spoľahlivo funguje s Mobile Safari na iPhone a iPode touch. Môže vám tak výrazne uľahčiť život práve v období vrcholiacej letnej sezóny.

Google Translate pre iPhone je vytvorený pomocou AJAX Language API, takže sa v iPhone/iPod touch verzii odzrkadlia všetky zmeny z originálu – napríklad pridanie nových jazykov. Verzia pre iPhone je prispôsobená aj rýchlosťou a kapacitou. 200 až 400 viet vám spotrebuje približne 1 MB dát. Google Translate pre iPhone poskytuje aj možnosť vyhľadávania v predošlých prekladoch. Otestovať ho na iPhone či iPode touch môžete jednoducho cez Mobile Safari – stačí ísť na adresu www.google.com a kliknúť na „more“ alebo zadať priamo adresu translate.goo­gle.com.

komentárov
  1. no ja prekladam cez google prekladac som snim spokojny a na link som si spravil ikonu tak je to dost rychle nemusim stale pisat link do safari.

  2. Vypadá moc pekně, taky jsem porídila iPhone tak hledám nejaky soft. Na PC jsem si mam prekladac.net/sk. Prekládá celkom rychle.

  3. už je len desať dní do vianoc supééééééééér a najviac sa teším na darčeky supryyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyš

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Inštalovať iOS 14 alebo nie?

Nový iOS prináša viacero zaujímavých zmien aj nových funkcií. Dôležitá je však aj otázka: aktualizovať už teraz alebo radšej ešte počkať?