Google Translate – rýchly preklad slov, viet a webstránok na iPhone a iPod touch

Google Translate je webová služba spoločnosti Google umožňujúca preložiť text alebo celú stránku v priebehu niekoľkých sekúnd. Je dostupná zadarmo na adrese http://translate.google.com/.

Nanešťastie, táto webová aplikácia na zariadeniach iPhone/iPod touch v Mobile Safari spočiatku nefungovala. Tento problém vyriešili programátori Allen Hutchison a David Singleton. Za svoje riešenie nepožadujú žiadne poplatky. Google Translate tak spoľahlivo funguje s Mobile Safari na iPhone a iPode touch. Môže vám tak výrazne uľahčiť život práve v období vrcholiacej letnej sezóny.

Google Translate pre iPhone je vytvorený pomocou AJAX Language API, takže sa v iPhone/iPod touch verzii odzrkadlia všetky zmeny z originálu – napríklad pridanie nových jazykov. Verzia pre iPhone je prispôsobená aj rýchlosťou a kapacitou. 200 až 400 viet vám spotrebuje približne 1 MB dát. Google Translate pre iPhone poskytuje aj možnosť vyhľadávania v predošlých prekladoch. Otestovať ho na iPhone či iPode touch môžete jednoducho cez Mobile Safari – stačí ísť na adresu www.google.com a kliknúť na „more“ alebo zadať priamo adresu translate.goo­gle.com.

Viac článkov na tému

Diskusia je archivovaná, nie je možné prispievať.

Partneri

Inzercia

Send this to a friend