Bleskovka: iPhone a iPod touch s dvojnásobnou kapacitou v predaji (16 a 32 GB)

Apple dnes na trh nečakane uviedol nové modely, resp. update iPhonu a iPodu touch s dvojnásobnou kapacitou pamäte. iPhone sa teda znovu po tom, ako bola z predaja v septembri minulého roka vyradená 4GB verzia, predáva v dvoch kapacitných veľkostiach; 8GB verzia je ponechaná za cenu $399 a nový 16GB model za cenu 499$. Podľa vyjadrenia V.P. spoločnosti, Grega Joswiaka, si Apple myslí, že ešte stále je dostatok priestoru na predaj 8GB verzie, ktorú si zakúpilo 90% užívateľov.

iPod touch je oddnes ponúkaný v troch rôznych kapacitných verziách, novinkou je 32GB model za cenu $499, staršie modely ostávajú za nezmenené ceny. Aj iPod touch, aj iPhone sa dodávajú s novým softvérom uvedeným na tohtoročnom Macworlde.

Osobne som zvedavá, či sa ľudia budú aj tentoraz cítiť v prípade iPhonu „oklamaní“, ako keď z trhu bola stiahnutá 4GB verzia a cena 8GB verzia klesla o jednu tretinu na cenu $399. Nemyslím si však, že Steve Jobs aj tentokrát bude „rozdávať“ darčekové poukážky v hodnote $100. Cena sa pravdepodobne nezmení do uvedenia modelu s podporou 3G, ktorý by mal prísť ešte tento rok.

komentárov
  1. Mě bude stačit 8GB, nevim na co bych potřeboval 32GB, když už mít všechnu hudbu v iPodu tak potřebuju aspoň 64GB, ale stejnak k čemu to.

  2. Ludia sa teraz tazko mozu citit oklamany, kedze 16GB verzia iPhonu stoji viac ako 8GB. Oklamany by sa citili, keby sa zo dna na den za stejne peniaze predaval 16GB. Takto sa citim oklamany ja, pretoze Steve dobre vie, ze v Europe to s cenou presvihol a toto bola sanca na “upravu” cien. Nuz, nestalo sa, drzme palce pri iPhone 2.

  3. tak tady to mate: ipod touch 32GB …500 dolaru a SSD do Macbooku Air 64GB …1000 dolaru, takze se ptam, kdyz si necham upgradeovat ten disk, kde jsou ty dva ipody? :-)

  4. no hej to mas pravdu nikde zatial clasik ani touch nieje=/
    ja mam objednany rovno od dodavatela a stale ho este nemam zevraj zaciatkom oktobra max tyzden…

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Návod: Ako si nastavíte widgety v iOS 14

Apple včera vydal veľký update svojho OS pre mobilné zariadenia. Jednou z kľúčových noviniek sú widgety, na ktoré sa teraz pozrieme.
pokračovanie článku

Aká bude téma nového Apple eventu?

iPone, Apple Watch, iPad… To je len časť noviniek, ktoré nás môžu už budúci utorok čakať. Ktoré z nich majú väčšiu šancu stať sa súčasťou prezentácie?
pokračovanie článku

Apple vydá nové verzie svojich OS už dnes!

Apple v rámci svojho včerajšieho eventu, na ktorom predstavil nové Apple Watch Series 6, Apple Watch SE, iPad 8 či iPad…