Animovaný screensaver na ploche ako pozadie

Dnes by som sa s vami rád podelil o jeden zaujímavý trik. Prácu vám sice neurýchli ale môže vám ju aspoň spestriť. Otvorte si Terminal a napíšťe doň nasledujúci riadok:

/System/Library/Frameworks/ScreenSaver.framework/Resources/ScreenSaverEngine.app/Contents/MacOS/ScreenSaverEngine -background
Animovaný screensaver na ploche ako pozadie Mac OS X

Váš aktuálne nastavený screensaver sa zjaví na ploche, bude tam až dovtedy, pokiaľ Terminal nezavriete (alebo nezrušíte príkaz kombináciou Control + C). Tento trik funguje v Mac OS X 10.4 ako aj v Mac OS X 10.5.1. Ak nemáte radi príkazový riadok, existuje aj GUI aplikácia Wallsaver, ktorá vykonáva to isté. Veľmi peknú plochu dosiahnete screensaverami ako napríklad Flurry, Arabesque, Anèmona alebo Ignis Fatui.

komentárov
  1. Iste, je mnoho alternatív. Ja som chcel poukázať hlavne na spôsob ako to urobiť cez príkazový riadok, keďže je najčistejší a nevyžaduje inštalovať žiaden iný software. Vlastne o tom, ako to urobiť pomocou softvéru (konkrétne Onyxu) tu už článok bol.

  2. No a co ze sa da? Ste uz skutocne blbi? On pisal clanok v ktorom je vyuzitie terminalu a skutocne nikoho tu nezaujima, ake ine programy, ktorych su miliony, to este vedia. Tie vase blbe reci sa uz nedaju citat. Vyjadrujte sa k clanku a nechytracte od veci… Jedine depi reagoval na clanok samotny.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Návod: Ako si nastavíte widgety v iOS 14

Apple včera vydal veľký update svojho OS pre mobilné zariadenia. Jednou z kľúčových noviniek sú widgety, na ktoré sa teraz pozrieme.