Animovaný screensaver na ploche ako pozadie

Dnes by som sa s vami rád podelil o jeden zaujímavý trik. Prácu vám sice neurýchli ale môže vám ju aspoň spestriť. Otvorte si Terminal a napíšťe doň nasledujúci riadok:

/System/Library/Frameworks/ScreenSaver.framework/Resources/ScreenSaverEngine.app/Contents/MacOS/ScreenSaverEngine -background
Animovaný screensaver na ploche ako pozadie Mac OS X

Váš aktuálne nastavený screensaver sa zjaví na ploche, bude tam až dovtedy, pokiaľ Terminal nezavriete (alebo nezrušíte príkaz kombináciou Control + C). Tento trik funguje v Mac OS X 10.4 ako aj v Mac OS X 10.5.1. Ak nemáte radi príkazový riadok, existuje aj GUI aplikácia Wallsaver, ktorá vykonáva to isté. Veľmi peknú plochu dosiahnete screensaverami ako napríklad Flurry, Arabesque, Anèmona alebo Ignis Fatui.

komentárov
  1. Iste, je mnoho alternatív. Ja som chcel poukázať hlavne na spôsob ako to urobiť cez príkazový riadok, keďže je najčistejší a nevyžaduje inštalovať žiaden iný software. Vlastne o tom, ako to urobiť pomocou softvéru (konkrétne Onyxu) tu už článok bol.

    0
    0
  2. No a co ze sa da? Ste uz skutocne blbi? On pisal clanok v ktorom je vyuzitie terminalu a skutocne nikoho tu nezaujima, ake ine programy, ktorych su miliony, to este vedia. Tie vase blbe reci sa uz nedaju citat. Vyjadrujte sa k clanku a nechytracte od veci… Jedine depi reagoval na clanok samotny.

    0
    0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Vychází zcela nová aplikace SledovaniTV pro AppleTV

Uživatelé SledovaniTV, kteří využívají AppleTV, se mohou těšit na zbrusu novou aplikaci. Ta postupně nahradí tu stávající. Nová aplikace pro AppleTV přináší uživatelům této platformy nové funkce a celkově příjemnější a plynulejší zážitek ze služby.
pokračovanie článku

Telekom varuje pred podvodnou komunikaciou

Slovak Telekom počas uplynulého víkendu zaregistroval zvýšenú aktivitu nevyžiadaných e-mailov a SMS správ, ktoré vystupujú v jej mene a zneužívajú dôveru zákazníkov. Hlavným cieľom je od zákazníkov vylákať osobné údaje či ich donútiť k potvrdeniu objednávky, ktorá v skutočnosti neexistuje.
pokračovanie článku

Nepremeškajte advent plný knižných darčekov

Vianoce bez knihy pod stromčekom akoby ani neboli Vianocami. Pokiaľ stále rozmýšľate nad vhodnou voľbou pre vašu ratolesť, máme pre vás praktický tip. Vďaka slovenskej aplikácii KUBO – detské knihy nemusíte vyberať len jednu konkrétnu knižku. KUBO obsahuje už viac ako 1 500 kníh a každý deň pribúdajú ďalšie. Vaše dieťa bude môcť kedykoľvek čítať presne to, čo ho zaujíma najviac.