Bleskovka: Apple vydáva Mac OS X 10.5.5

Apple dnes nečakane uvoľnil najnovšiu aktualizáciu pre Mac OS X Leopard 10.5.5. Táto finálna verzia vychádza po týždňoch vydávania rôznych beta verzií pre vývojárov. Stiahnuť si ju môžete bezplatne cez Software Update (136 MB / 321 MB pre MacBook Air).

Asi vás neprekvapí, že štandardný popis novej verzie od Apple je veľmi skromný na konkrétne zmeny.

~~The 10.5.5 Update is recommended for all users running Mac OS X Leopard and includes general operating system fixes that enhance the stability, compatibility and security of your Mac.~~

Pre anglicky nehovoriacich len zrhniem, že update je odporúčaný pre všetkých užívateľov Mac OS X Leopard a prináša zlepšenie stability, kompatibility a bezpečnosti.

Detaily sú dostupné na Apple stránkach, podrobnosti o bezpečnostných vylepšeniach nájdete tu.

Najdôležitejšie zmeny v tejto verzii sú nasledovné:

 • Opravuje problémy so stabilitou pri prehrávaní videa, s nečinnosťou procesora a zdieľaním vzdialenej mechaniky pre MacBooky Air
 • Zlepšuje výkon indexovania vyhľadávacieho nástroja Spotlight
 • Spoľahlivejšia synchronizácia iPhonu s iCal a Address Bookom
 • Zlepšená synchronizácia MobileMe a funkcia Back to My Mac
 • Spoľahlivejšie fungovanie Time Machine s Time Capsule
komentárov
 1. Michal Ondrus: Asi je to tým, že mám MBP, takže špecifické aktualizácie pre MBA mi to nesťahovalo. Vďaka za upozornenie, v článku to zmením.

  0
  0
 2. mne osobne rob problém najsť 10.5.5 cez software update prvých pár krát mi našlo že je niečo nové dostupné ale v list bol prázdny a aktuálne nevie ani dokončiť hladanie, asi budem musiť ručne inštalovať…. argh.

  0
  0
 3. POZOR
  Pravdepodobna chyba spojena 10.5.5.
  Netlaci korektne indd CS3 na tlaciarni HP Laserjet 4000N. V 10.5.4. to ide O.K.
  Nepomohol ani update, “HP print utility” vydane cez Apple.
  Mate niekto taku skusenost? Ine tlaciarne, aj od HP funguju.

  0
  0
 4. Aktualizacia 10.5.5. na macbook pro sposobuje problemy s ovladacmi tabletu wacom graphire4, ktory sa potom sprava, akoby bol kliknuty. Pravdepodobne to sposobuje nekompatibilita touchpadu s wacom-om. Ma niekto podobny problem?

  0
  0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Dovidenia, iPhone mini!

Už dnes večer sa dočkáme ohlásenia novej série Apple telefónov na čele s iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max. Novú fantastickú štvorku uzatvoria dva modely iPhone 15 a iPhone 15 Plus, ktorý bude už druhý rok po sebe predstavovať väčšiu verziu základného modelu.
pokračovanie článku

Sú toto wallpapery iPhone 15 Pro?

Tak sa zdá, že úniky sú čím ďalej tým detailnejšie. Na sociálnej sieti Weibo sa totiž objavili rendery iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max, ktoré so sebou prinášajú jednu špecialitu: pohľad na wallpaper nových mobilov.