App Store: Bezdrôtová numerická klávesnica (utilita) k MacBookom na iPhone/iPode touch

Notebooky vo všeobecnosti ponúkajú obrovskú voľnosť pohybu. Svoju prácu si tak bez problémov môžete peniesť domov, do kancelárie alebo do parku. Práca na nich je takmer totožná s prácou na stolných počítačoch. Problém však nastáva, ak ste zvyknutí na numerickú klávesnicu. V takom prípade sa práca s číslami v teréne môže stať utrpením.

Vďaka nekonečným možnostiam využitia dotykového displeja iPhonu/iPodu touch programátori vyriešili aj tento problém. Stačí, ak máte Apple notebook (podporované sú aj Power PC) a iPhone/iPod touch so zakúpenou aplikáciou NumberKey, ktorá ho premení na bezdrôtovú numerickú klávesnicu.

Pre plnú funkčnosť potrebujete iPhone/iPod touch s firmvérom 2.1 a Mac OS X Leopard 10.5.5 alebo novší. Pre Mac OS X bezplatne stiahnete aplikáciu NumberKey Connect 1.1, na iPhone/iPod touch cez App Store zakúpite aplikáciu NumberKey za prijateľnú sumu 1.59 €.

NumberKey vám umožní vybrať si až z troch dizajnov numerickej klávesnice: hliník + biele klávesy, klasický dizajn starších klávesníc alebo hliník + čierne klávesy.

Numerická klávesnica pre Mac iPhone Numerická klávesnica pre Mac iPhone Numerická klávesnica pre Mac iPhone

Sú dve možnosti ako iPhone/iPod touch prepojiť s Macom.

Pripojenie na spoločnej WiFi sieti

 • Na Macu nainštalujte softvér NumberKey Connect
 • Uistite sa, že iPhone/iPod touch a Mac sú pripojené na rovnakú WiFi sieť
 • Na iPhone/iPode touch spustite aplikáciu NumberKey
 • Na Macu spustite NumberKey Connect. Vyberte iPhone/iPod touch, ktorý chcete využiť ako numerickú klávesnicu a stlačte Connect
 • Keď spojenie prebehlo úspešne, môžete začať svoj iPhone/iPod touch využívať ako numerickú klávesnicu

Pripojenie mimo spoločnú WiFi sieť

 • Ak nie je k dispozícii žiadna WiFi sieť, vytvoríme spojenie priamo medzi Macom a iPhonom/iPodom tou­ch
 • Na Macu zvoľte System Preferences → Network → Rolovacie menu Network Name (samozrejme, AirPort musí byť aktivovaný) → Create Network… → Zadajte požadovaný názov a kliknite na OK
 • Z iPhonu sa cez WiFi pripojte na práve vytvorenú WiFi sieť vášho Macu
 • Ďalej je už postup totožný s predchádzajúcim. Spustite NumberKey na iPhone/iPode touch, NumberKey Connect na Macu, kde vyberiete svoj iPhone/iPod touch zo zoznamu a zvolíte Connect
 • Keď spojenie prebehlo úspešne, môžete začať svoj iPhone/iPod touch využívať ako numerickú klávesnicu

Toto riešenie je zatiaľ dostupné len pre Mac, Windows verzia neexistuje.

komentárov
 1. Samuel: Proč ne? Pokud ta wifi na které je iPhone připojen, rozšiřuje nějakou stávající LAN síť a je na stejném rozsahu IP adres. Ten počítač s tím iPhonem komunikuje asi pomocí IP.

  Peppe

  0
  0
 2. Mne to funguje na Mac pro s dratovou hlinikovou klavesnicou, funguje zaroven aj numericka cast klavesnice aj tato na iPhone… Nevidim dovod preco by to neslo aj s bezdratovou, ale skvela vec je to prave s notebookom…

  0
  0
 3. hezky udělaný, hezký zvuky :-) teď už to jen chce aby iPhone přenášel nějaký hmatový vjemy aby člověk poznal 5ku a okraje kláves a mohl psát poslepu jako na klasické numerické klávesnici

  0
  0
 4. Jediným problémem je právě ta nutnost mít MacBook a iPhone na stejné síti. Často v terénu chytám slabou síť jen na počítatači, iPhone je na to slabý. Také když už se signál dostatečně silný, musím i iPhone připojovat a zadávat klíče, když to jinak nepotřebuji.

  Opravdu použitelná aplikace by se měla připojovat přes bluetooth, což ale vyžaduje jailbreak. Za takovou aplikaci bych ale dal i 10$.

  0
  0
 5. pripojis sa na internet ak pouzijes prvu variantu, teda mac aj iphone budes mat pripojene na uz existujucu wifi siet s pristupnym internetom
  ak pouzijes druhu moznost a wifi siet nanovo vytvoris tak tam internet mat nebudes… teda teoreticky by si mohol ak by sa dalo naraz pripojit na dve wifi siete… ale to asi nejde…

  0
  0
 6. Uvazujem, ze si ju kupim, no najprv som vyskusal free verziu. Podarilo sa sparovat s macbookom pro, ale pri stlacani akychkolvek cisel sa zrejme posielaju pismenka “s” a “h”. Vyskytlo sa to u niekoho z vas?
  Pouzivam Snow Leopard 10.6.2 a iPhone OS 3.1.2.
  Vdaka za pomoc

  0
  0
 7. no mne to roby presne to iste….mal som najprv free verziu, tak som si myslel, ze je to preto, no roby to to iste aj na kupenej plnej verzii (ta kupena je ovela lepsia)

  0
  0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Vychází zcela nová aplikace SledovaniTV pro AppleTV

Uživatelé SledovaniTV, kteří využívají AppleTV, se mohou těšit na zbrusu novou aplikaci. Ta postupně nahradí tu stávající. Nová aplikace pro AppleTV přináší uživatelům této platformy nové funkce a celkově příjemnější a plynulejší zážitek ze služby.
Apple GPT
pokračovanie článku

Apple chystá drastický upgrade Siri, za všetko môže nečakaný úspech ChatGPT

Najväčšiu vlnu ošiaľu už má GPT za sebou, neznamená to však, že sa na technológiu zabudlo. Hoci drvivá väčšina ľudí si technológiu len vyskúšala, pokročilí boti typu ChatGPT sú dnes využívaní profesionálmi, napríklad programátormi na vyhľadávanie chýb v kóde alebo analytikmi na pomoc pri vyhľadávaní informácií v mori internetu.