Zhrnutie zaujímavostí

 • Spoločnosť iSuppli zaoberajúca sa prieskumom trhu vyrátala, že hodnota súčiastok iPhone 4GB je spolu 230 USD, čo je len polovica ceny, za ktorú sa bude predávať v USA.
 • AppleCentrum Bratislava (Bottova ul. č. 7) bude dňa 25.1.2007 (od 11 do 17:00 hod) prezentovať spôsoby spúšťania Windows na Intel Macoch. Vhodné pre switcherov a nováčikov. Pravdepodobne budú predvádzať Parallels a  Bootcamp.
 • 50% predaných Macov v roku 2006 bolo switcherom – zákazníkom, ktorí nikdy predtým Mac nemali.
 • Do Poľska po dlhom naliehaní uzívateľov zavíta (oficiálny) Apple. Údajne v Poľsku zatiaľ operuje len nezávislá spoločnosť SDA, ktorá nedokáže poskytnúť základný hardware ani slušnú podporu (zdroj). Zaujímavé je, že šéfom bude pán Woźniak. Rovnaké priezvisko má aj najvplyvnejší človek Apple 70. rokov – tvorca prvého Apple hardwaru, Steve Wozniak.
 • Aktivátor wireless štandardu na Intel Macoch 802.11n bude nakoniec k dispozícii na stránkach Apple nie za 5, ale 2 USD.
 • Adobe Fireworks CS3 nahradí ImageReady (pomocný program dodávaný s Adobe Photoshop-om pre web-dizajnérov) a vyjde spolu s balíkom Adobe CS3 (UB) približne na jar 2007. Obsahuje vylepšenia ako foldrovanie vrstiev, viacstránkové PNG súbory s vlastnými vrstvami (!), a novú 9-Scale techniku, vďaka ktorej zmeníte veľkosť shapov/bitmáp bez poškodenia zaoblených rohov či okrajov (zdroj).
 • Linuxáci (a nie len oni) môžu spúšťať obľubené KDE aplikácie natívne aj v Mac OS X. KDE for Mac OS X. Screenshot.
komentáre
 1. a teraz nieje lokalizovaný? som si myslel že áno :) aj keď ja vždy uprednostním angličtinu ale neviem ako to je na macu potom s diakritikou a atak…
  určite by mala byť aj lokalizovaná verzia..

  0
  0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Dovidenia, iPhone mini!

Už dnes večer sa dočkáme ohlásenia novej série Apple telefónov na čele s iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max. Novú fantastickú štvorku uzatvoria dva modely iPhone 15 a iPhone 15 Plus, ktorý bude už druhý rok po sebe predstavovať väčšiu verziu základného modelu.
pokračovanie článku

Sú toto wallpapery iPhone 15 Pro?

Tak sa zdá, že úniky sú čím ďalej tým detailnejšie. Na sociálnej sieti Weibo sa totiž objavili rendery iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max, ktoré so sebou prinášajú jednu špecialitu: pohľad na wallpaper nových mobilov.