Zhrnutie zaujímavostí

  • Spoločnosť iSuppli zaoberajúca sa  prieskumom trhu vyrátala, že hodnota súčiastok iPhone 4GB  je spolu 230 USD, čo je len polovica ceny, za ktorú sa bude predávať  v USA.
  • AppleCentrum  Bratislava (Bottova ul. č. 7) bude dňa 25.1.2007 (od 11 do 17:00 hod)  prezentovať spôsoby spúšťania Windows na Intel Macoch. Vhodné pre  switcherov a nováčikov. Pravdepodobne budú predvádzať Parallels a  Bootcamp.
  • 50% predaných Macov v roku 2006 bolo switcherom – zákazníkom, ktorí  nikdy predtým Mac nemali.
  • Do Poľska po dlhom naliehaní uzívateľov zavíta  (oficiálny) Apple. Údajne v Poľsku zatiaľ operuje len nezávislá  spoločnosť SDA, ktorá nedokáže poskytnúť základný hardware ani slušnú  podporu (zdroj). Zaujímavé  je, že šéfom bude pán Woźniak. Rovnaké priezvisko má aj najvplyvnejší  človek Apple 70. rokov – tvorca prvého Apple hardwaru, Steve Wozniak.
  • Aktivátor wireless štandardu na Intel Macoch 802.11n bude nakoniec  k dispozícii na stránkach Apple nie za 5, ale 2 USD.
  • Adobe Fireworks CS3 nahradí ImageReady (pomocný program  dodávaný s Adobe Photoshop-om pre web-dizajnérov) a vyjde spolu s balíkom  Adobe CS3 (UB) približne na jar 2007. Obsahuje vylepšenia ako foldrovanie  vrstiev, viacstránkové PNG súbory s vlastnými vrstvami (!), a novú 9-Scale  techniku, vďaka ktorej zmeníte veľkosť shapov/bitmáp bez poškodenia  zaoblených rohov či okrajov (zdroj).
  • Linuxáci (a nie len oni) môžu spúšťať obľubené KDE  aplikácie natívne aj v Mac OS X. KDE  for Mac OS X. Screenshot.
komentáre
  1. a teraz nieje lokalizovaný? som si myslel že áno :) aj keď ja vždy uprednostním angličtinu ale neviem ako to je na macu potom s diakritikou a atak… 
    určite by mala byť aj lokalizovaná verzia..

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Návod: Ako si nastavíte widgety v iOS 14

Apple včera vydal veľký update svojho OS pre mobilné zariadenia. Jednou z kľúčových noviniek sú widgety, na ktoré sa teraz pozrieme.