WWDC 2002: Pohreb Mac OS 9, nástup Mac OS X (10)

Juraj spomenul v poslednom zhrnutí zaujímavostí aj článok PC Worldu s najlepšími prezentáciami Apple. PC World však zabudol na pohreb Mac OS 9 z roku 2002. Truhla na javisku, v nej Mac OS 9, Bachova hudba, na plátne interiér chrámu a Steve Jobs so smútočnou rečou.

Mac OS 9 bol svojho času celkom moderný systém a dôraz sa v ňom kládol na internetový boom v rokoch 1999–2000. Mal revolučné aplikácie ako Sherlock (nakupovanie a vyhľadávanie na internete) a Keychain (ukladanie hesiel a prístupov do jedného trezoru).

V roku 2002 bol už ale rozbehnutý Mac OS X (10), ktorý priniesol po užívateľskej stránke hlavne nový vzhľad Aqua a magnifikovateľný Dock s ikonami. Detaily o Aque a niekoľko stručných faktov okolo Unixovej architektúry Mac OS X sa dozviete vo videu v spomínanom článku PC Worldu (Product announced: OS X).

Aqua is liquid, so you want to lick-it. (Steve Jobs)

komentáre
  1. na ten streem sem nekoukal, ale 9 pro me byla opravdu dokonala (ve wokenicovim svete asi neco jako microsoft win 1000top super, mega, giga,.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Aká bude téma nového Apple eventu?

iPone, Apple Watch, iPad… To je len časť noviniek, ktoré nás môžu už budúci utorok čakať. Ktoré z nich majú väčšiu šancu stať sa súčasťou prezentácie?