Texty piesní a poznámky v iPode: ako na to?


V tomto krátkom návode si povieme, ako pridávať ku konkrétnym piesniam ich texty, alebo iné poznámky. Neskôr si ich budete môcť prezerať priamo na iPode.Texty piesní (Lyrics)

Jedna z funkcií iPodu (iPod nano a iPod video) je prezeranie textov piesní. Po spustení skladby stlačte niekoľko krát stredové tlačidlo a na displeji sa zobrazia lyrics. Na to aby ste lyrics pozerali na iPode je potrebné ich pridať ku skladbám vo vašej knižnici v iTunes.

Označte pieseň, ku ktorej chcete pridať lyrics a vyberte File>Get Info:

Následne naskočí okno kde vyberiete záložku lyrics. Do prázdneho okna iba nakopírujete text piesne a stlačíte OK:

iTunes Add Lyrics

Po pripojení iPodu sa piesne zosynchronizujú resp. skopírujú sa do neho piesne s lyrics. Akonáhle bude pieseň nahraná do iPodu a prehráte si ju, po pár stlačeniach stredového tlačidla iPodu sa zobrazia lyrics.

Tipy na voľné webové databázy s textami piesní:

Slovenské:

 • texty.vsetko.com
 • supermusic.sk

Zahraničné:

 • lyricsdownload.com
 • azlyrics.com

Poznámky

Zaujímavá možnosť, ktorú iPod podporuje je aj prezeranie vlastných poznámok. Na to je potrebné zapnút iPod v diskovom režime a nakopírovať do priečinka Notes poznámky. Tie musia byť vo formáte .txt. pretože iba tie dokáže iPod zobraziť. Ak máte poznámky v slovenčine resp. češtine, iPod dokáže správne zobraziť interpunkciu iba v prípade, že ich uložíte v UTF kódovaní.

Ďalšie zaujímavé informácie o iPodoch a iTunes nájdete aj na mojom blogu.

komentárov
 1. Lyrics su pohodlne pouzitelne len v iPode, v iTunes neni ziadne miesto kde by sa texty zobrazovali pocas pocuvania pesnicky (ako to je napr. s CD artworkom) , co ma pekne sere , pretoze davat si zakazdym get info ked chcem vidiet text a nemoct robit s itunes nic ine je uplne odveci….

  0
  0
 2. Ja by som na vyhladavanie Lyrics odprucil este widget “Sing that iTune!” automaticky stiahne tex pesnicky co prave hra v iTunes:)

  0
  0
 3. ahojte moze mi niekto povedat ako si vytvorim viac ikon v ipode napr hip hop,klasika,slovenske mp3 atd diky kupil som si ipod clasic 160gb a neviem co vsetko to dokaze diky

  0
  0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Apple vydal iOS 16.0.2

Iba pár dní po vydaní veľkej aktualizácie iOS 16 prichádza prvá menšia aktualizácia, opravujúca chyby aj na najnovších zariadeniach.
pokračovanie článku

Zbohom Pro Max, vitaj iPhone 15 Ultra?

Slovník marketingového tímu Applu sa tento rok rozšíril o nové slovíčko "Ultra". Na začiatku roka spoločnosť odhalila svoj doteraz najvýkonnejší procesor M1 Ultra, a v uplynulých dňoch začala predávať robustné hodinky Apple Watch Ultra. Budúci rok sa k nim pridá zjavne ďalší produkt.