Texty piesní a poznámky v iPode: ako na to?


V tomto krátkom návode si povieme, ako pridávať ku konkrétnym piesniam ich texty, alebo iné poznámky. Neskôr si ich budete môcť prezerať priamo na iPode.Texty piesní (Lyrics)

Jedna z funkcií iPodu (iPod nano a iPod video) je prezeranie textov piesní. Po spustení skladby stlačte niekoľko krát stredové tlačidlo a na displeji sa zobrazia lyrics. Na to aby ste lyrics pozerali na iPode je potrebné ich pridať ku skladbám vo vašej knižnici v iTunes.

Označte pieseň, ku ktorej chcete pridať lyrics a vyberte File>Get Info:

Následne naskočí okno kde vyberiete záložku lyrics. Do prázdneho okna iba nakopírujete text piesne a stlačíte OK:

iTunes Add Lyrics

Po pripojení iPodu sa piesne zosynchronizujú resp. skopírujú sa do neho piesne s lyrics. Akonáhle bude pieseň nahraná do iPodu a prehráte si ju, po pár stlačeniach stredového tlačidla iPodu sa zobrazia lyrics.

Tipy na voľné webové databázy s textami piesní:

Slovenské:

 • texty.vsetko.com
 • supermusic.sk

Zahraničné:

 • lyricsdownload.com
 • azlyrics.com

Poznámky

Zaujímavá možnosť, ktorú iPod podporuje je aj prezeranie vlastných poznámok. Na to je potrebné zapnút iPod v diskovom režime a nakopírovať do priečinka Notes poznámky. Tie musia byť vo formáte .txt. pretože iba tie dokáže iPod zobraziť. Ak máte poznámky v slovenčine resp. češtine, iPod dokáže správne zobraziť interpunkciu iba v prípade, že ich uložíte v UTF kódovaní.

Ďalšie zaujímavé informácie o iPodoch a iTunes nájdete aj na mojom blogu.

komentárov
 1. Lyrics su pohodlne pouzitelne len v iPode, v iTunes neni ziadne miesto kde by sa texty zobrazovali pocas pocuvania pesnicky (ako to je napr. s CD artworkom) , co ma pekne sere , pretoze davat si zakazdym get info ked chcem vidiet text a nemoct robit s itunes nic ine je uplne odveci….

  0
  0
 2. Ja by som na vyhladavanie Lyrics odprucil este widget “Sing that iTune!” automaticky stiahne tex pesnicky co prave hra v iTunes:)

  0
  0
 3. ahojte moze mi niekto povedat ako si vytvorim viac ikon v ipode napr hip hop,klasika,slovenske mp3 atd diky kupil som si ipod clasic 160gb a neviem co vsetko to dokaze diky

  0
  0
 4. pls ako mam zmeniť to kódovanie textu,skusala som uz vsetko možne ale proste v ipode mi to aj tak neottvori nakoniec ten text

  0
  0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Vychází zcela nová aplikace SledovaniTV pro AppleTV

Uživatelé SledovaniTV, kteří využívají AppleTV, se mohou těšit na zbrusu novou aplikaci. Ta postupně nahradí tu stávající. Nová aplikace pro AppleTV přináší uživatelům této platformy nové funkce a celkově příjemnější a plynulejší zážitek ze služby.
pokračovanie článku

Telekom varuje pred podvodnou komunikaciou

Slovak Telekom počas uplynulého víkendu zaregistroval zvýšenú aktivitu nevyžiadaných e-mailov a SMS správ, ktoré vystupujú v jej mene a zneužívajú dôveru zákazníkov. Hlavným cieľom je od zákazníkov vylákať osobné údaje či ich donútiť k potvrdeniu objednávky, ktorá v skutočnosti neexistuje.
pokračovanie článku

Nepremeškajte advent plný knižných darčekov

Vianoce bez knihy pod stromčekom akoby ani neboli Vianocami. Pokiaľ stále rozmýšľate nad vhodnou voľbou pre vašu ratolesť, máme pre vás praktický tip. Vďaka slovenskej aplikácii KUBO – detské knihy nemusíte vyberať len jednu konkrétnu knižku. KUBO obsahuje už viac ako 1 500 kníh a každý deň pribúdajú ďalšie. Vaše dieťa bude môcť kedykoľvek čítať presne to, čo ho zaujíma najviac.