Screenshot Plus

Pre tých, čo používajú Widgety (Dashboard) tu mám jednu zaujímavú a šikovnú utilitku – Screenshot Plus.

Tento Widget umožňuje vytvárať jednoducho a pohodlne screenshoty (t.z. snímky obrazovky). Môžeme pomocou tohoto programu snímať celú obrazovku (fullscreen), konkrétne okno (grab a window), časové naplánovanie celej obrazovky, snímať Widget-y v Dashboarde a snímať konkrétny ohraničený výrez.

ScreenShot Plus

Zaujímavosťou je aj možnosť uložiť vytvorený snímok buď na náš disk, alebo len do clipboardu, ďalej sú tu rozšírené vlastnosti – či sa má obrázok uložiť, alebo či sa má hneď importnúť priamo do nejakého nami vybraného programu na ďalšie spracovanie (ku príkladu do iPhoto) atď. Nechýba ani slušný výber výstupných grafických formátov súborov: png, tiff, jpg, jp2, pdf, gif, bmp, pict.

Viem, že na internete je spústa programov na snímanie obrazovky, ale pravdupovediac žiadny iný mi neprišiel tak pohodlný, jednoduchý na ovládanie a rýchlo prístupný. Samozrejme za cenu toho, že budeme mať spustený Dashboard.

komentáre
  1. A co klávesové zkratky přímo v OS X? Shift + jabko + 3 dělá otisk celé obrazovky, shift + jabko + 4 pouze jeji vyrez. Jeste jsem nanarazil na nic rychlejsiho :)

  2. Ano, je možno zkopírovat otisk do schránky nebo uložit na desktop – zkratky jsou k nalezení přímo v systému. :-o A na webech v Čechách lze najít několik článečků o zkratkách pro pořizování otisků.

    Osobně tento program již déle než rok používám a ač umím i klávesové zkratky nejde jen o rychlost. Je tam možno otisk s časovým odstupem. Možnost určit kam otisk odejde a v jakém formátu (JPEG, PNG, …) bude uložen. Je to vhodné i pro switchery, začátečníky či uživatele, kteří prostě klávesové zkratky nepoužívají.

  3. ak nepouzivas niektoru z klavesovych skratiek, mozes si spravit alternativu k PrintScreen na Win napriklad kombinaciou jablko + F8, nemusis stlacat defaultnu trojtlacitkovu kombinaciu

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Návod: Ako si nastavíte widgety v iOS 14

Apple včera vydal veľký update svojho OS pre mobilné zariadenia. Jednou z kľúčových noviniek sú widgety, na ktoré sa teraz pozrieme.
pokračovanie článku

Inštalovať iOS 14 alebo nie?

Nový iOS prináša viacero zaujímavých zmien aj nových funkcií. Dôležitá je však aj otázka: aktualizovať už teraz alebo radšej ešte počkať?