Steve Jobs, iPhone, IT – trochu polemiky

Asi ťažko môžete nasledujúcu informáciu považovať za zaujímavú novinku, nehovoriac o vierohodnosti, no publikoval ju z časti aj AppleInsider a trochu polemiky občas nezaškodí – o iPhone sme nepísali dlho.

Užívateľ „thane“ na fotoserveri Flickr publikoval fotku, na ktorej je zachytený Steve Jobs. Údajne sa jedná o futbalový zápas, kde sa bol Jobs pozerať na svojho syna. Na tom by nebolo nič zaujímavé, no thane hovorí (voľný preklad, zlepené vety):

„Fotka je skutočná, a áno – to čo požíval bol iPhone. Malo to rovnakú veľkosť a tvar. Vytiahol [iPhone] z vrecka a telefonoval použitím dotykového displeja. Zdalo sa mi to zaujímavé, tak som vytiahol telefón a odfotil to.“

Povedzme, že fotografovi veríme, a Jobs skutočne používa iPhone. Znamená to, že má v produktoch Apple detailný prehľad a vie posudzovať ich praktickosť. Sám je betatesterom a teda je možné považovať ho za jednu z hlavných osôb hovoriacich do jednoduchosti a použiteľnosti. Možno to znie ako samozrejmosť, ale toto rozhodne nie je náplň práce človeka s majoritným podielom v akciách (pol miliardy USD, mimochodom) v pozícii CEO gigantickej IT spoločnosti. Nechcem ho zbytočne chváliť a robiť z neho Boha, no takto má fungovať správna firma a správny šéf – užívateľsky. V čiernom roláku, modrých rifliach a teniskách je pre nadšencov dokonalá IT ikona, s iPhone a iPodom v ruke. Nemyslím, že by to bol znak minoritnej skupiny, skôr ide o vytvorenie sympatií – moderný marketing. Rovnako sa dnes snažia vytvárať dobré a rešpektované meno v komunite (či už miliónovej alebo malej) blogeri.

komentárov
 1. Má to i jinou stránku. iPhone nebyl schválen FCC, takže telefonování s ním je nelegální. Pokud by se potvrdilo, že ho Jobs používá, mohl by z toho být pěkný průser. A jestli je to iPhone, proč má sluchátko “na drátě”? Ale jinak souhlas, betatestování je důležité :-)

 2. hroch32: myslím si že určitě musí existovat něco jako vývojový/ zkušební provoz zařízení v předschvalovacím řízení. U aut je to také tak, mají zvláštní poznávací značku. Do zařazení na listinu FCC by pak bylo nelegální i zapnutí takového přístroje, což je absurdní.

  Spíš jsem skeptický k tomu co je prezentováno, u nás v bulváru také napíší kde co a podpoří to i fotkami :)

 3. Kdo zná historii iPodu, ví, že Jobs osobně používal všechny prototypy a nosil týmu tisíce připomínek z praxe. Předpokládám, že nemá důvod dělat to u iPhone jinak.

 4. hroch32: FCC schvaluje skor *predaj*, nie pouzivanie… nie je to asi az take ilegalne.

  rve: na ApplleInsider niekto v diskusii povedal to iste, a odpoved ineho cloveka bola: “mozno ich ma preto, aby ho neobtazovali ludia, neznamena to, ze tam aj nieco pocuva” :)

  Jan: to som nevedel, zaujimave.

 5. Steve Jobs je typek, to ano. Suhlasim ze z neho ale netreba robit boha.. :-)

  Ad. pocuvanie muziky pocas zapasu syna – mozno sa mu nechcelo pocuvat tie somariny okolo a chcel si zapas ozaj vychutnat :-)

 6. Steve za jednoducho nezaprie no aky by to bol CEO  bez najnovsich produktov? Je prosto perfektny ja ho uplne milujem a suhlasim ze z neho treba robit Boha. lol

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Návod: Ako si nastavíte widgety v iOS 14

Apple včera vydal veľký update svojho OS pre mobilné zariadenia. Jednou z kľúčových noviniek sú widgety, na ktoré sa teraz pozrieme.