Steve Jobs, iPhone, IT – trochu polemiky

Asi ťažko môžete nasledujúcu informáciu považovať za zaujímavú novinku, nehovoriac o vierohodnosti, no publikoval ju z časti aj AppleInsider a trochu polemiky občas nezaškodí – o iPhone sme nepísali dlho.

Užívateľ „thane“ na fotoserveri Flickr publikoval fotku, na ktorej je zachytený Steve Jobs. Údajne sa jedná o futbalový zápas, kde sa bol Jobs pozerať na svojho syna. Na tom by nebolo nič zaujímavé, no thane hovorí (voľný preklad, zlepené vety):

„Fotka je skutočná, a áno – to čo požíval bol iPhone. Malo to rovnakú veľkosť a tvar. Vytiahol [iPhone] z vrecka a telefonoval použitím dotykového displeja. Zdalo sa mi to zaujímavé, tak som vytiahol telefón a odfotil to.“

Povedzme, že fotografovi veríme, a Jobs skutočne používa iPhone. Znamená to, že má v produktoch Apple detailný prehľad a vie posudzovať ich praktickosť. Sám je betatesterom a teda je možné považovať ho za jednu z hlavných osôb hovoriacich do jednoduchosti a použiteľnosti. Možno to znie ako samozrejmosť, ale toto rozhodne nie je náplň práce človeka s majoritným podielom v akciách (pol miliardy USD, mimochodom) v pozícii CEO gigantickej IT spoločnosti. Nechcem ho zbytočne chváliť a robiť z neho Boha, no takto má fungovať správna firma a správny šéf – užívateľsky. V čiernom roláku, modrých rifliach a teniskách je pre nadšencov dokonalá IT ikona, s iPhone a iPodom v ruke. Nemyslím, že by to bol znak minoritnej skupiny, skôr ide o vytvorenie sympatií – moderný marketing. Rovnako sa dnes snažia vytvárať dobré a rešpektované meno v komunite (či už miliónovej alebo malej) blogeri.

komentárov
 1. Má to i jinou stránku. iPhone nebyl schválen FCC, takže telefonování s ním je nelegální. Pokud by se potvrdilo, že ho Jobs používá, mohl by z toho být pěkný průser. A jestli je to iPhone, proč má sluchátko “na drátě”? Ale jinak souhlas, betatestování je důležité :-)

  0
  0
 2. hroch32: myslím si že určitě musí existovat něco jako vývojový/ zkušební provoz zařízení v předschvalovacím řízení. U aut je to také tak, mají zvláštní poznávací značku. Do zařazení na listinu FCC by pak bylo nelegální i zapnutí takového přístroje, což je absurdní.

  Spíš jsem skeptický k tomu co je prezentováno, u nás v bulváru také napíší kde co a podpoří to i fotkami :)

  0
  0
 3. Kdo zná historii iPodu, ví, že Jobs osobně používal všechny prototypy a nosil týmu tisíce připomínek z praxe. Předpokládám, že nemá důvod dělat to u iPhone jinak.

  0
  0
 4. hroch32: FCC schvaluje skor *predaj*, nie pouzivanie… nie je to asi az take ilegalne.

  rve: na ApplleInsider niekto v diskusii povedal to iste, a odpoved ineho cloveka bola: “mozno ich ma preto, aby ho neobtazovali ludia, neznamena to, ze tam aj nieco pocuva” :)

  Jan: to som nevedel, zaujimave.

  0
  0
 5. Steve Jobs je typek, to ano. Suhlasim ze z neho ale netreba robit boha.. :-)

  Ad. pocuvanie muziky pocas zapasu syna – mozno sa mu nechcelo pocuvat tie somariny okolo a chcel si zapas ozaj vychutnat :-)

  0
  0
 6. Steve za jednoducho nezaprie no aky by to bol CEO bez najnovsich produktov? Je prosto perfektny ja ho uplne milujem a suhlasim ze z neho treba robit Boha. lol

  0
  0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Vychází zcela nová aplikace SledovaniTV pro AppleTV

Uživatelé SledovaniTV, kteří využívají AppleTV, se mohou těšit na zbrusu novou aplikaci. Ta postupně nahradí tu stávající. Nová aplikace pro AppleTV přináší uživatelům této platformy nové funkce a celkově příjemnější a plynulejší zážitek ze služby.
pokračovanie článku

Telekom varuje pred podvodnou komunikaciou

Slovak Telekom počas uplynulého víkendu zaregistroval zvýšenú aktivitu nevyžiadaných e-mailov a SMS správ, ktoré vystupujú v jej mene a zneužívajú dôveru zákazníkov. Hlavným cieľom je od zákazníkov vylákať osobné údaje či ich donútiť k potvrdeniu objednávky, ktorá v skutočnosti neexistuje.