3 tipy na užitočné programy zdarma

  1. Automatické vypnutie po dohraní iTunes: iTunesShut
  2. Posielanie malých aj veľkých súborov: Quickshareit
  3. Česko-anglický slovník: Dict OS X
  • Bonus: VLC Player Makeover Kit

Automatické vypnutie po dohraní iTunes

Zaspávate pri hudbe? Nastavte si automatické vypnutie, spánok alebo ukončenie iTunes po nastavenom počte skladieb alebo čase pomocou malej utility iTunesShut.

Posielanie malých aj veľkých súborov

Quickshareit je jednoduchá aplikácia, ktorá vám umožní zdieľať akýkoľvek veľký súbor akéhokoľvek typu s hocikým na svete. Pretiahnutím súboru na ikonu aplikácie začne upload a po chvíli vyskočí okno s URL adresou, ktorú pošlete kamarátom/druhej strane.

QuickShareIt

Quickshareit je zatiaľ v beta fáze, ale funguje korektne a rýchlo. Uploadnuté súbory sú k dispozícii 90 dní a služba nemá byť nikdy spoplatnená. Podobne funguje služba Pando. (tip od Jaroslava Macháčka)

Česko-anglický slovník

slovník Dict OS XDict OS X je rýchly a jednoduchý, vyzerá takto. Slovenský jazyk nie je k dispozícii, ale väčšina z nás nemá problém s chápaním českých slov, takže v nutných prípadoch sa určite zíde – Dict OS X je zdarma, sťahujte na SourceForge.

VLC Player Makeover Kit

VLC MakeOver iconAko bonus na záver ešte VLC MakeOver Kit. Zmení kuželové ikonky prehrávača VLC na vážnejšie a elegantnejšie čierne.

komentáre
  1. po instalaci Quickshareit na lokalizovaném tigrovi a restartu (jelikož se počítač choval divně) se mi nenačetl externí disk (ani nebyl v system profileru) a po restartu disku (odpojení/připojení firewire) disk naběhl se změněnými právy :-o
    nevím zda je to zaviněno tímto programem, ale stalo se to po jeho instalaci – bohužel letěl z počítače pryč – možná příští verze (a už ne BETA?)
    dobraze je uschovna.cz zdarma, webové rozhraní, jen omezena na 50 Mb (což je občas škoda)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Aká bude téma nového Apple eventu?

iPone, Apple Watch, iPad… To je len časť noviniek, ktoré nás môžu už budúci utorok čakať. Ktoré z nich majú väčšiu šancu stať sa súčasťou prezentácie?
pokračovanie článku

Apple vydá nové verzie svojich OS už dnes!

Apple v rámci svojho včerajšieho eventu, na ktorom predstavil nové Apple Watch Series 6, Apple Watch SE, iPad 8 či iPad…