Fotografie: budovy Apple a Adobe


Fotografie z interiéru spoločnosti Adobe.Adobe Systems Inc., San Jose

Celý fotoreport si môžete pozrieť v článku na Photoshopnews. Niektoré fotografie sú celkom zaujímavé aj vtipné.

Začal som teda hľadať aj fotografie z budov Apple. Naposledy som hľadal asi pred rokom, a okrem niekoľkých exteriérových fotiek som nenašiel nič. Dúfal som, že odvtedy už niekto spravil fotoexkurziu, no evidentne sa tak nestalo. Pozrite si teda aspoň tieto, ak ste ich ešte nevideli. Nič extra – budovy majú už 30 rokov.

Apple Inc., Cupertino, California

Viac (zaujímavých) fotografií som nenašiel. Steve Jobs je známy tajnostkár a veľa operácií v spoločnosti sú prerozdelené tak, aby ani zamestnanci nevedeli, na akom celku vlastne pracujú. O prvom iPode nevedeli zamestnanci okrem executive mangerov skoro nič. Používa sa aj premyslený „špionážny“ softwarový a telefonický systém, ktorým odhaľujú zdroj úniku informácií. Aj vďaka tomu prakticky o iPhone nikto nevedel žiadne detaily, až pokiaľ ho v tajných krabiciach nepriniesli na Macworld 2007 a Steve Jobs telefón odprezentoval. Tieto praktiky mu asi ostali z praxe v spoločnosti NeXT, kde pracoval s rôznymi klientmi v oblasti bezpečnosti. Celé to má minimálne jednu výhodu – event marketing. Novinka, o ktorej už každý vie, nie je novinkou. Macworld sa stáva udalosťou (eventom) výhodnou pre akciový trh, kde minúta uvedenia produktu znamená milióny USD, nehovoriac o zvýšení popularity a prestížnosti firmy.

Apple bude mať v Cupertine v najbližšej dobe postavené nové budovy. Predpokladám, že štýlom prekoná Adobe a uvidíme aj fotoreport. Blízke pracovné okolie Jobsa ho považuje už od mladého veku za minimalistického a dizajnového „puntičkára“.

komentárov
 1. tak ta budova a interier ADOBE je fakt humus!!! nechápu co na tom shledáváte hezkého. luxusního možná v použitých materiálech (ale ani to ne) ale jinak fakt nevkus! od APPLE tam není nic! tak jaké srovnání!

 2. ten adobe je podla mna nie velmi podarena skladacka viacerych stylov….(ale netvrdim ze je to skarede)
  apple HQ na mna posobi viacej kompaktne

  inak nato ze apple campus ma 30rokov vyzera velmi moderne, aj ked niesom si uplne isty ze ma 30rokov….

  z apple interieru si tam moc fotiek nedal … ale asi ich ani moc neni k dispozici ze.
  ale tu aspon nejaku pridavam

  http://flickr.com/photo_zoom.gne?id=75867340&size=o

 3. Na adobe pracovalo podla fotiek pravdepodobne viacero architektov z rozdielnym cítením.kúsok pôsobí luxusne až chladne,na takú kreatívnu firmu veľmi ospalo,a naopak niektoré úseky pôsobia razantne,agresívne,čo je pôsobivé a zaujímavé.Ale tisíc ľudí tisíc chutí.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Inštalovať iOS 14 alebo nie?

Nový iOS prináša viacero zaujímavých zmien aj nových funkcií. Dôležitá je však aj otázka: aktualizovať už teraz alebo radšej ešte počkať?