Sťahovač súborov “VerifiedDownloadAgent”

V Mac OS X sa nachádza skrytý program s názvom „VerifiedDownlo­adAgent“. Je umiestnený v /System/Libra­ry/CoreServices a jeho úlohou je sťahovať súbory z internetu. Poznáte ho pravdepodobne aj zo Safari. Podobné download okienko má aj Firefox. Otvorí sa automaticky po kliknutí na link odkazujúci na súbor alebo archív na stránke a informuje o priebehu sťahovania.

Vľavo Safari Downloads, vpravo VerifiedDownlo­adAgent:

VerifiedDownlo­adAgent je narozdiel od Safari download okna samostatný program a môžete si ho spúšťať, umiestniť na Dock alebo do sidebaru vo Finderi, tak aby ste ho mali vždy po ruke. Ťahaním a pustením hocijakých linkov zo stránky, lišty s adresou, z chat okna IM programov a pod. na ikonu alebo do okna tejto utility sa začne sťahovanie súboru. Je to užitočný trik na sťahovanie súborov, obrázkov, videa, textov a pod. systémom Drag & Drop (aj bez spusteného internetového prehliadača). Niektoré súbory na stránkach sa naviac otvoria priamo v browseri aj keď ich chcete stiahnuť na disk, takže aj v tomto prípade sa Vám zíde práve V.D.A. Určite si nájdete aj ďalšie využitie z vlastnej praxe.

Zdroj: macosxhints.com a video Roba Griffina z Macworldu 2007.

komentárov
  1. Earl: Ano, zaznam z Macworldu :) Zabudol to pridat do clanku ako zdroj. Povodne bol trik uverejneny na macosxhints.com

    0
    0
  2. chcel som inak odporucit to video ako namet na zopar zaujimavosti pre vas blog :o). urcite je tam toho dost zaujimaveho, ja som dost veci predtym z toho nepoznal…

    0
    0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Apple vydal iOS 16.0.2

Iba pár dní po vydaní veľkej aktualizácie iOS 16 prichádza prvá menšia aktualizácia, opravujúca chyby aj na najnovších zariadeniach.
pokračovanie článku

Zbohom Pro Max, vitaj iPhone 15 Ultra?

Slovník marketingového tímu Applu sa tento rok rozšíril o nové slovíčko "Ultra". Na začiatku roka spoločnosť odhalila svoj doteraz najvýkonnejší procesor M1 Ultra, a v uplynulých dňoch začala predávať robustné hodinky Apple Watch Ultra. Budúci rok sa k nim pridá zjavne ďalší produkt.