Sťahovač súborov “VerifiedDownloadAgent”

V Mac OS X sa nachádza skrytý program s názvom „VerifiedDownlo­adAgent“. Je umiestnený v /System/Libra­ry/CoreServices a jeho úlohou je sťahovať súbory z internetu. Poznáte ho pravdepodobne aj zo Safari. Podobné download okienko má aj Firefox. Otvorí sa automaticky po kliknutí na link odkazujúci na súbor alebo archív na stránke a informuje o priebehu sťahovania.

Vľavo Safari Downloads, vpravo VerifiedDownlo­adAgent:

VerifiedDownlo­adAgent je narozdiel od Safari download okna samostatný program a môžete si ho spúšťať, umiestniť na Dock alebo do sidebaru vo Finderi, tak aby ste ho mali vždy po ruke. Ťahaním a pustením hocijakých linkov zo stránky, lišty s adresou, z chat okna IM programov a pod. na ikonu alebo do okna tejto utility sa začne sťahovanie súboru. Je to užitočný trik na sťahovanie súborov, obrázkov, videa, textov a pod. systémom Drag & Drop (aj bez spusteného internetového prehliadača). Niektoré súbory na stránkach sa naviac otvoria priamo v browseri aj keď ich chcete stiahnuť na disk, takže aj v tomto prípade sa Vám zíde práve V.D.A. Určite si nájdete aj ďalšie využitie z vlastnej praxe.

Zdroj: macosxhints.com a video Roba Griffina z Macworldu 2007.

komentárov
  1. Earl: Ano, zaznam z Macworldu :) Zabudol to pridat do clanku ako zdroj. Povodne bol trik uverejneny na macosxhints.com

    0
    0
  2. chcel som inak odporucit to video ako namet na zopar zaujimavosti pre vas blog :o). urcite je tam toho dost zaujimaveho, ja som dost veci predtym z toho nepoznal…

    0
    0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Dovidenia, iPhone mini!

Už dnes večer sa dočkáme ohlásenia novej série Apple telefónov na čele s iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max. Novú fantastickú štvorku uzatvoria dva modely iPhone 15 a iPhone 15 Plus, ktorý bude už druhý rok po sebe predstavovať väčšiu verziu základného modelu.
pokračovanie článku

Sú toto wallpapery iPhone 15 Pro?

Tak sa zdá, že úniky sú čím ďalej tým detailnejšie. Na sociálnej sieti Weibo sa totiž objavili rendery iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max, ktoré so sebou prinášajú jednu špecialitu: pohľad na wallpaper nových mobilov.