Predaj iPhone v Európe zabezpečí Orange, T-Mobile a O2

Podľa tejto správy podpísal Apple zmluvu s európskymi operátormi Orange (FR), T-Mobile (DE) a O2 (UK). Uvedení operátori budú zisk „zdieľať“, konkrétne 10% sumy od každého operátora z taríf za telefonáty a dátove plány poputuje spoločnosti Apple. Žiadny z operátorov sa k zmluve zatiaľ nevyjadril. Oficiálne prehlásenie poskytnú v Berlíne koncom augusta. iPhone by sa mal v roku 2007 objaviť len v týchto popredných krajinách, v ostatných krajinách (ČR, SR) postupne v roku 2008.

Subjektívne, Steve Jobs dokázal v USA s AT&T aj v Európe takmer nemožné. iPhone, relatívne drahý masový multimediálny komunikátor s absenciou niektorých funkcií a vysokou maržou je napriek všetkej kritike jedinečný úkaz príkladového biznisu a skvelej reklamy. Podľa mojich vedomostí doteraz žiadny výrobca telefónov nepodpísal takýto kontrakt, pričom operátori sa o zmluvu a prestíž z iPhone bili aj napriek jeho vysokej cene a nutnosti zdieľať zisk z mobilných služieb so spoločnosťou Apple. Operátori sú trhom presvedčení, že iPhone im prinesie veľký zisk.

Jobs je momentálne veľkým príkladom aj pre tých najlepších obchodníkov a marketérov. O niekoľko mesiacov budeme vedieť, ako sa plány naplnili a koľko iPhonov sa v skutočnosti za štvrťrok predalo.

komentárov
 1. Hmmm, trošku zavádzajúci titulok. Nikde v článku sa nepíše, že tieto tri firmy zabezpečia iPhone pre Európu, zatiaľ predsa ide iba o UK, DE a FR… Každopádne, nevadilo by mi keby to platilo pre celú Európu, u nás sú predsa iba tieto tri :)…

  0
  0
 2. Velmi sa tesim na iPhone a urcite budem medzi prvymi uzivatelmi. BTW Mišo v clanku sa spomina, ze v UK, FR a DE sa iPhone bude predavat este tento rok a v ostatnych krajinach (CR a SR) v priebehu roku 2008.

  0
  0
 3. Myslim, ze nadpis je spravny. Tito traja operatori budu podla nalinkovanej spravy v celej Europe (samozrejme len v statoch kde uz posobia, ale to je logicky jasne a nadpis nemoze mat 3 riadky) predavat iPhone. Staty v zatvorkach su ich centraly.

  0
  0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Vychází zcela nová aplikace SledovaniTV pro AppleTV

Uživatelé SledovaniTV, kteří využívají AppleTV, se mohou těšit na zbrusu novou aplikaci. Ta postupně nahradí tu stávající. Nová aplikace pro AppleTV přináší uživatelům této platformy nové funkce a celkově příjemnější a plynulejší zážitek ze služby.
pokračovanie článku

Telekom varuje pred podvodnou komunikaciou

Slovak Telekom počas uplynulého víkendu zaregistroval zvýšenú aktivitu nevyžiadaných e-mailov a SMS správ, ktoré vystupujú v jej mene a zneužívajú dôveru zákazníkov. Hlavným cieľom je od zákazníkov vylákať osobné údaje či ich donútiť k potvrdeniu objednávky, ktorá v skutočnosti neexistuje.