Prístup na Mac disky z Windows Vista 64 bit – ako na to?

Pokiaľ na Macu používate Boot Camp, určite ste už riešili otázku, ako pristupovať, čítať či kopírovať dáta z HFS+ Mac partícii a diskov z prostredia Windows. Najkomfortnejšie riešenie, o ktorom sme na MacBlogu už písali je program Macdrive od spoločnosti Mediafour. Tento program po nainštalovaní zobrazuje HFS+ partície ako bežné disky v systéme s ikonkou jabĺčka. Program však stojí 50 USD a ešte stále nebola vydaná verzia podporujúca aj 64 bit systém Windows Vista.Včera som tento malý problém riešil keď som potreboval skopírovať niekoľko GB dát na NTFS oddiel s Vista x64. Samozrejme, mohol som to urobiť priamo v Mac OS X pomocou freeware MacFUSE, ale povedzme, že ani toto nie je riešenie (príklad: pád disku keď máte prístup len do Windows, keď pripojíte k PC váš externý HFS+ disk a pod.).

Vrátil som sa k MacBlog Podcastu č. 26, kde Maroš Mészáros spomínal utilitu HFS Explorer. Utilita je zdarma, dokáže čítať HFS+ disky a oddiely a funguje vo všetkých verziách Windows, vrátane 64 bit Vista.

Jednoduchý postup:

  • Naštartujte Windows
  • Ak ešte nemáte nainštalovaný Java Runtime Enviroment, spustite inštaláciu z tohto oficiálneho odkazu – JRE Download. Bez JRE nebude nasledujúci postup fungovať
  • Stiahnite si ZIPnutý HFSExplorer a rozbaľte ho na ľubovoľné miesto
  • Ak ste vo Windows Vista, v rozbalenom adresári programu spustite runfsb_vista.vsb, v XP spustite runfsb.bat
  • Nakoniec spusťte samotný program (hfsexplorer.exe). Vo Windows Vista naň musíte kliknút pravým tlačidlom a spustiť ho ako Administrátor.
  • Ak program vypíše pri spustení chybu o nenájdení súboru, stiahnite si od nás MSVCR71.DLL a umiestnite do adresára programu

Nakoniec v spustenom programe stlačte CTRL+L a funkciou Autodetect program nájde HFS+ partície, ktoré môžete skúmať a extrahovať adresáre a súbory. Rýchlosť som odhadom nameral okolo 25 MB/s. Taktiež dokáže program otvárať DMG súbory pre Mac OS X.

HFS Explorer

(upozornenie: HFSExplorer nevie pracovať s partíciami HFS. Podporuje len HFS+.)

komentáre
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Dovidenia, iPhone mini!

Už dnes večer sa dočkáme ohlásenia novej série Apple telefónov na čele s iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max. Novú fantastickú štvorku uzatvoria dva modely iPhone 15 a iPhone 15 Plus, ktorý bude už druhý rok po sebe predstavovať väčšiu verziu základného modelu.
pokračovanie článku

Sú toto wallpapery iPhone 15 Pro?

Tak sa zdá, že úniky sú čím ďalej tým detailnejšie. Na sociálnej sieti Weibo sa totiž objavili rendery iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max, ktoré so sebou prinášajú jednu špecialitu: pohľad na wallpaper nových mobilov.