Prečo sa Apple volá Apple?

Veľkonočné uvoľnenie: viete, prečo sa Apple volá Apple?

Steve Jobs pracoval ako mladý v sade jabloní a bolo to jeho obľúbené ovocie. Firma Apple sa chcela viditeľne oddeliť od chladných a nedosiahnuteľných spoločností komplikovaného zjavu ako napr. IBM, DEC, Cincom a Tesseract. Pointa bola zaradiť počítače medzi bežných ľudí, do domácností. Apple hľadal meno, ktoré by vyjadrovalo jednoduchosť, „teplosť“, ľudskosť, dosiahnuteľnosť a odlišnosť.

Apple potreboval aj schválenie spoločnosti Apple Corps, ktorá patrí skupine Beatles. Beatles firme Apple Computer Inc. meno povolil. Za používanie slova Macintosh musel Apple zaplatiť 100 000 USD firme McIntosh Laboratory, Inc (výrobca high-end hudobnej aparatúry).

Apple Logo first Farebné logo jablka bolo použité až ako druhé a dnes má viacero podôb. Prvé nadizajnované „logo“ pre Apple bol obrázok vľavo (kliknite pre zväčšenie).

[zdroj: Wikipedia]
komentárov
 1. nevěděl jsem to (vlastně jsem to nikdy nezjišťoval) a díky

  je to vcelku vtipné, vzhledem k tomu předproduktu logotypu a má to vcelku logiku, vzhledem k přístupu Apple

  0
  0
 2. QuickShare: jj je, podla toho to bolo nazvane. Ale firma McIntosh (spominana aj v clanku) sa vola myslim podla zakladatela.

  0
  0
 3. QUICKSHARE: MCINTOSH JE ODRODA JABLK. SU TO JEDNY S NAJKVALITNEJSICH JABLK NA SVETE S DOKONALOU CHUTOU KVALITNOU CISTOU SUPKOU BEZ JEDINEHO KAZU.

  0
  0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Dovidenia, iPhone mini!

Už dnes večer sa dočkáme ohlásenia novej série Apple telefónov na čele s iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max. Novú fantastickú štvorku uzatvoria dva modely iPhone 15 a iPhone 15 Plus, ktorý bude už druhý rok po sebe predstavovať väčšiu verziu základného modelu.
pokračovanie článku

Sú toto wallpapery iPhone 15 Pro?

Tak sa zdá, že úniky sú čím ďalej tým detailnejšie. Na sociálnej sieti Weibo sa totiž objavili rendery iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max, ktoré so sebou prinášajú jednu špecialitu: pohľad na wallpaper nových mobilov.