Office 2008 pre Mac v polovici roka 2007

Office 2004 má už pár rokov, naviac je stále len pre Power PC procesory, a na Intel Macoch beží cez Rosettu. Microsoft oznámil, že do šiestich mesiacov by mal byť hotový balík Office 2008 pre Mac. Najväčšia výhoda je samozrejme natívna podpora Intel Macov (na plný výkon), teda univerzálna binárka.

Nový Office bude súbory ukladať vo formáte XML, rovnako ako Office 2007 pre Windows. Pre verziu 2004 vyjde aktualizácia s podporou tohto formátu, takže spätná kompatibilita je zabezpečená dostatočne.

Pripomeniem, že slušnou náhradou Microsoft Office je balík zdarma s oficiálnym názvom OpenOffice.org, ten však potrebuje pre svoj beh X11 a nie je v téme Aqua. Neladí teda so zvyškom systému. Upravený NeoOffice s podporou tejto témy zasa používa na vykresľovanie Javu, takže je relatívne pomalý.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Dovidenia, iPhone mini!

Už dnes večer sa dočkáme ohlásenia novej série Apple telefónov na čele s iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max. Novú fantastickú štvorku uzatvoria dva modely iPhone 15 a iPhone 15 Plus, ktorý bude už druhý rok po sebe predstavovať väčšiu verziu základného modelu.
pokračovanie článku

Sú toto wallpapery iPhone 15 Pro?

Tak sa zdá, že úniky sú čím ďalej tým detailnejšie. Na sociálnej sieti Weibo sa totiž objavili rendery iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max, ktoré so sebou prinášajú jednu špecialitu: pohľad na wallpaper nových mobilov.