Office 2008 pre Mac v polovici roka 2007

Office 2004 má už pár rokov, naviac je stále len pre Power PC procesory, a na Intel Macoch beží cez Rosettu. Microsoft oznámil, že do šiestich mesiacov by mal byť hotový balík Office 2008 pre Mac. Najväčšia výhoda je samozrejme natívna podpora Intel Macov (na plný výkon), teda univerzálna binárka.

Nový Office bude súbory ukladať vo formáte XML, rovnako ako Office 2007 pre Windows. Pre verziu 2004 vyjde aktualizácia s podporou tohto formátu, takže spätná kompatibilita je zabezpečená dostatočne.

Pripomeniem, že slušnou náhradou Microsoft Office je balík zdarma s oficiálnym názvom OpenOffice.org, ten však potrebuje pre svoj beh X11 a nie je v téme Aqua. Neladí teda so zvyškom systému. Upravený NeoOffice s podporou tejto témy zasa používa na vykresľovanie Javu, takže je relatívne pomalý.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Gmail, Netflix, LinkedIn: Unikli 3 miliardy užívateľských údajov

Gmail, Netflix či LinkedIn. Jeden z najväčších kyberútokov súčasnosti si so sebou odniesol citlivé údaje takmer 3 miliárd prihlasovacích emailov a hesiel. Užívateľom sa odporúča okamžitá zmena hesla, prípadne zapnutie ďalších bezpečnostných prvkov, ako je napríklad dvojzložkové overenie (2FA).
pokračovanie článku

Koniec iPhone 12 mini na dohľad?

Nová analýza od J. P. Morgan očakáva, že Apple môže čoskoro zastaviť výrobu najmenšieho modelu z poslednej generácie svojho smartfónu. Dôvod príliš neprekvapí.