ModBook – Tablet s Mac OS X

Pred MacWorldom sa objavovali informácie, že spoločnosť Apple uvedie tabletový počítač. Tablet bol nakoniec skutočne uvedený, ale prezentuje ho firma Axiotron spolu s Other World Computing (OWC). Tablet má názov ModBook, má integrovanú iSight kameru a prevkapivo na ňom beží Mac OS X. Neviem odkedy zmenil Apple licenčné podmienky pre používanie ich systému v produktoch tretích strán, ale UWC vykupuje a prerába poškodené produkty Apple, takže pravdepodobne majú špeciálnu zmluvu. ModBook je vlastne MacBook s procesorom Intel Core 2 Duo, bez klávesnice a s rozponávaním písma kresleného/písaného na obrazovke. Rozpoznávanie zabezpečuje technológia od Wacom-u (známy výrobca tabletov), uhlopriečka displeja je 13,3 palca. Zariadenie obsahuje aj GPS a combo alebo SuperDrive mechaniku. Tento tablet bude zrejme veľmi zaujímavý pre ilustrátorov. Kresliť priamo na obrazovku je komfortnejšie ako kresliť na bežný tablet a pozerať pri tom na monitor vedľa.

Cena produktu je 2 700 USD za najlepší model. Pravdepodobne by mal byť čoskoro dostupný aj u nás (podľa komentára jedného z našich Apple predajcov).

Viac fotografií na TUAW . Ostatné informácie a všetky dostupné konfigurácie nájdete na stránke produktu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Apple chce do roku 2024 predstaviť vlastné auto!

Spoločnosť podľa čerstvých zákulisných informácií napreduje v oblasti technológie samoriadiacich automobilov a chce sa zamerať na výrobu osobných vozidiel, ktoré by mohli obsahovať vlastnú prelomovú technológiu batérií.
pokračovanie článku

Dostali ste pod stromček nový Mac? Tieto aplikácie sa vám môžu zísť!

Pod stromčekom ste možno objavili nový počítač. Keď ste si prezerali krabicu, zistili ste, že je od spoločnosti Apple. S radosťou ste krabicu otvorili, rozbalili váš nový Mac, spustili ho, chvíľu ste sa orientovali v operačnom systéme macOS (keď ste prešli z Windowsu, ostrieľaní "appláči" už vedia) a teraz rozmýšľate, aké aplikácie by sa pre vás na začiatok mohli hodiť. V tomto článku vám preto predstavíme pár TOP aplikácií pre nových užívateľov Mac.