ModBook – Tablet s Mac OS X

Pred MacWorldom sa objavovali informácie, že spoločnosť Apple uvedie tabletový počítač. Tablet bol nakoniec skutočne uvedený, ale prezentuje ho firma Axiotron spolu s Other World Computing (OWC). Tablet má názov ModBook, má integrovanú iSight kameru a prevkapivo na ňom beží Mac OS X. Neviem odkedy zmenil Apple licenčné podmienky pre používanie ich systému v produktoch tretích strán, ale UWC vykupuje a prerába poškodené produkty Apple, takže pravdepodobne majú špeciálnu zmluvu. ModBook je vlastne MacBook s procesorom Intel Core 2 Duo, bez klávesnice a s rozponávaním písma kresleného/písaného na obrazovke. Rozpoznávanie zabezpečuje technológia od Wacom-u (známy výrobca tabletov), uhlopriečka displeja je 13,3 palca. Zariadenie obsahuje aj GPS a combo alebo SuperDrive mechaniku. Tento tablet bude zrejme veľmi zaujímavý pre ilustrátorov. Kresliť priamo na obrazovku je komfortnejšie ako kresliť na bežný tablet a pozerať pri tom na monitor vedľa.

Cena produktu je 2 700 USD za najlepší model. Pravdepodobne by mal byť čoskoro dostupný aj u nás (podľa komentára jedného z našich Apple predajcov).

Viac fotografií na TUAW . Ostatné informácie a všetky dostupné konfigurácie nájdete na stránke produktu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Dovidenia, iPhone mini!

Už dnes večer sa dočkáme ohlásenia novej série Apple telefónov na čele s iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max. Novú fantastickú štvorku uzatvoria dva modely iPhone 15 a iPhone 15 Plus, ktorý bude už druhý rok po sebe predstavovať väčšiu verziu základného modelu.
pokračovanie článku

Sú toto wallpapery iPhone 15 Pro?

Tak sa zdá, že úniky sú čím ďalej tým detailnejšie. Na sociálnej sieti Weibo sa totiž objavili rendery iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max, ktoré so sebou prinášajú jednu špecialitu: pohľad na wallpaper nových mobilov.