4 užitočné tipy: Preview, iTunes, Dashboard, screenshoty okien

Niekoľko užitočných tipov:

Preview

V Preview držte klávesu Option pred tým, než začnete ťahať vyrezávací obdĺžnik (označenie). V rohu sa objaví veľkosť obdĺžnika v pixeloch.

iTunes

Vyhľadávať v iTunes môžete aj bez použitia vyhľadávacieho inputu. Stačí začať písať prvé písmená názvu skladby priamo v playliste. Kurzor sa presunie na najpravdepodobnejší výsledok a Enterom spustíte prehrávanie. Nefunguje to síce tak dobre, ako klasickým spôsobom, ale často to postačuje a urýchli hľadanie.

Dashboard

Widgety v Dashboarde môžete zatvárať aj bez otvárania dolného menu. Držte klávesu Option a prejdite kurzorom na niektorý z widgetov. V rohu sa objaví krížik na zatvorenie.

Screenshoty

Potrebovali ste niekedy spraviť screenshot („odfotiť“) niektoré z otvorených okien? Klávesovou skratkou Apple+Shift+4 vyt­voríte konkretný výrez screenshotu, ak však po tejto kombinácii kláves stlačíte ešte medzerník, kurzor sa zmení na fotoaparát a budete môcť presne odfotiť niektoré z otvorených okien.

komentárov
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Aplikácie optimalizované pre Macy s M1 (aktualizácia)

Apple minulý mesiac predstavil prvý z čipov pre svoje počítače a spolu s ním trojicu nových zariadení. Nové produkty predstavujú zároveň výzvu pre vývojárov, aby prispôsobili svoj softvér novej architektúre. Prinášame prehľad aktuálne optimalizovaných aplikácií.