4 užitočné tipy: Preview, iTunes, Dashboard, screenshoty okien

Niekoľko užitočných tipov:

Preview

V Preview držte klávesu Option pred tým, než začnete ťahať vyrezávací obdĺžnik (označenie). V rohu sa objaví veľkosť obdĺžnika v pixeloch.

iTunes

Vyhľadávať v iTunes môžete aj bez použitia vyhľadávacieho inputu. Stačí začať písať prvé písmená názvu skladby priamo v playliste. Kurzor sa presunie na najpravdepodobnejší výsledok a Enterom spustíte prehrávanie. Nefunguje to síce tak dobre, ako klasickým spôsobom, ale často to postačuje a urýchli hľadanie.

Dashboard

Widgety v Dashboarde môžete zatvárať aj bez otvárania dolného menu. Držte klávesu Option a prejdite kurzorom na niektorý z widgetov. V rohu sa objaví krížik na zatvorenie.

Screenshoty

Potrebovali ste niekedy spraviť screenshot („odfotiť“) niektoré z otvorených okien? Klávesovou skratkou Apple+Shift+4 vyt­voríte konkretný výrez screenshotu, ak však po tejto kombinácii kláves stlačíte ešte medzerník, kurzor sa zmení na fotoaparát a budete môcť presne odfotiť niektoré z otvorených okien.

komentárov
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Tajomstvo úspechu slúchadiel AirPods

Keď Apple v roku 2016 predstavil prvé bezdrôtové slúchadlá AirPods, odprezentoval ich s veľkou skromnosťou a venoval im len 5 minút času na pódiu. Bolo to veľmi neobvyklé, pretože nové produkty boli zvyčajne sprevádzané veľkolepými prezentáciami a masívnou mediálnou kampaňou. Aj napriek tejto skromnosti sa malé biele slúchadlá stali fenoménom a jednými z najpredávanejších v histórii. Aké je ich tajomstvo úspechu?
pokračovanie článku

Apple po 10 rokoch zrušil vývoj vlastného auta

Písal sa rok 2014. Svetlo sveta uzreli prvé hodinky Apple Watch, svet si robil srandu z ľahko sa ohýbajúceho iPhone 6 Plus a na internete sa objavili informácie, že Apple vyvíja vlastné auto.