Novinky zo sveta iPodov


Universal neposkytne Apple hudbu bez DRM ochrany

Spoločnosť Universal Music Group začne poskytovať hudbu bez DRM ochrany už od 21. augusta do 31. janurára budúceho roku pre Amazon, RealNetworks, Best Buy a Wal-Mart. Formát bude MP3, cena 99¢, bitrate na požiadanie predajcov; 31. január nie je ale konečným dátumom predaja, zatiaľ je len dátumom na pozorovanie predaja a ziskov; UMG tiež zaujíma, ako hudba bez DRM ochrany ovplyvní pirátstvo (čo je dosť zaujímavá otázka keďže prakticky všetka ich hudba už na internete bez ochrany je, okrem toho zadarmo).iTunes Store je však zatiaľ z predaja vynechaný. Dôvodom sú najmä ceny za predané piesne, ktoré by UMG chceli na iTunes Store zvýšiť a okrem toho by spoločnosť chcela získať čiastku za každý predaný iPod, podobne ako v zmluve s Microsoftom pri predaji prehrávačov Zune. Spoločnosť si chce pravdepodobne svoje kroky dobre premyslieť, byť čo najviac zisková a udržať si popredné miesto; možno by sa tiež mohla informovať u spotrebiteľov. Napokon v jednom z nedávnych prieskumov vo Veľkej Británii sa uvádza, že 68% z 300 tisíc respondentov uviedlo, že len hudba bez DRM ochrany stojí za kúpu a 39% je ochotných za ňu zaplatiť o niečo viac. Uvidíme, kedy Universal Music Group pristúpi na „lepšie časy“ pre zákazníkov.

Zdroj: arstechnica.com

Nové batérie od Energizer už túto jeseň

Nové náhradné batérie Energi To Go Portable Power pre iPod by mali zabezpečiť až 46 hodín prehrávania hudby na prehrávačoch iPod nano a 32 hodín na iPod video pomocou dvoch Energizer e2 Lithium AA batérií. Batérie budú v predaji od tejto jesene za cenu pod $30.

Vírus na iPodoch

Hackerom sa podarilo infikovať iPody, ktoré bežia na operačnom systémi Linux (cca 0,01% celkového množstva iPodov). Vírus známy pod názvom „Podloso“ alebo „Oslo.zip“ umožňuje spustenie rôznych softvérových aplikácii ako napr. aj hier. Podľa spoločnosti Kaspersky Lab vírus skenuje disk zariadenia a infikuje všetky súbory s koncovkou .elf. Pokus o spustenie týchto súborov spôsobí vyhodenie správy „Ste infikovaný vírusom Oslo, prvým vírusom iPodLinux“. Toto však nie je prvý vírus, čo sa objavil; minulý október Apple prehlásilo, že jedno percento iPodov video boli nositeľmi Windows vírusu RavMonE.exe – ten však šíri len po prenosných diskoch a zasahuje len počítače s OS Windows, nie samotné iPody.

Zdroj: aravinth.wordpres­s.com

Sólové albumy Johna Lennona v iTunes Store

Užívatelia iTunes Store si môžu zakúpiť kompletnú zbierku šestnástich sólových albumov Johna Lennona. Albumy „Plastic Ono Band”, „Sometime in New York City”, „Walls and Bridges“, „Milk and Honey“ a iné budú zahŕňať exkluzívne videá v časovom obmedzení najbližších tridsať dní. „John Lennon je jeden z najúžasnejších umelcov všetkých čias,“ vyhlásil Steve Jobs. „Sme nadšení, že v iTunes Store ponúkame jeho sólový katalóg úplne po prvý raz.“ Albumy sú ponúkané aj bez DRM ochrany za cenu $1,29 za pesničku.

Sólové albumy Johna Lennona v iTunes Store.

My iTunes

Apple uviedlo nové iTunes widgety, pomocou ktorých by ste mali kráčať s aktuálnou hudbou, seriálmi alebo filmami. My iTunes widgety sú jednoduché samo-updatujúce sa add-ony pre web stránky, internetové profily alebo blogy zabezpečujúce zdieľanie vašich obľúbených umelcov, novej hudby, seriálov alebo filmov z iTunes Store pre hocikoho, kto vašu stránku navštívi. Widgety sú kompatibilné s RSS, na ich založenie však je potrebný iTunes Store účet.

My iTunes widgety.

Nike hodinky

To, že set Nike + iPod bol hit, o tom niet pochýb. V Nike sa preto asi rozhodli rozšíriť svoj predaj aj o niečo nové, konkrétne čierno-červené Nike Amp+ hodinky, ktoré svojim vzhľadom určite pritiahnu pozornosť. Niekoľko tlačidiel spolu s kompatibilitou so sadou Nike + iPod nano zabezpečujú ovládanie iPodu. Cena zatiaľ nie je známa.

Hodinky Nike kompatibilné s iPodom.

Monster iSlimCharger pre iPod shuffle

Na trhu sa objavil ďalší miniatúrny USB konektor pre iPod shuffle. Je taký malý, že sám iPod mu môže závidieť. Jedna strana má malý jack, druhá klasický USB konektor na nabíjanie alebo synchronizáciu s iTunes. Cena je $14,95.

Zdroj: crave.com

Mini USB konektor iSlimCharger pre iPod shuffle.

Vodotesné puzdro H2O pre iPod shuffle

Len pre niekoľkými týždňami sa začal predaj vodotesných puzdier pre iPod nano a už sú dostupné aj pre iPod shuffle. Sú vhodné na plávanie pričom ovládanie je možné aj cez puzdro. Cena je $40 a zatiaľ sa dajú len predobjednať, do vody je k nim však ešte treba dokúpiť špeciálne slúchadlá, ktoré s puzdrom nie sú dodávané. Ak sa budú predávať aj na apple.sk, dúfajme, že cena sa u nás nezvýši podobne, ako sa to stalo s puzdrami pre iPod nano (kde je cena takmer dvojnásobná pri porovnaní s originálnou $80).

Vodotesné puzdro H2O pre iPod shuffle.

Bevy pre iPod shuffle

Ak hľadáte niečo viac praktické, ako vodeodolné puzdro, nenechajte si ujsť puzdro od spoločnosti Mophie, ktorá začala s predajom all-in-one puzdra: slúži nie len ako puzdro, ale aj ako otvárač na fľaše a kľúčenka, takže vždy budete vedieť, kde prehrávač hľadať. Okrem toho má špeciálne príchytky na slúchadlá, takže niet starostí s rozmotávaním. Je dostupné vo všetkých farbách iPodov shuffle (strieborná, modrá, oranžová, zelená, ružová) za cenu $14,99.

Gadget pre iPod shuffle – otvárač a kľúčenka s príchytkami na slúchadlá v jednom.

Nové farby pre Tempo, Stremline a Reflect od spoločnosti Griffin

Spoločnosť Griffin Technology ohlásila niekoľko nových farebných variácií pre Tempo na iPod shuffle, Streamline a Reflect puzdra pre iPod nano. Armband Tempo je dostupný už aj v ružovej za cenu $15. Podobne aj Streamline armband pre iPod nano v ružovej za $30. Reflect puzdra sú dostupné v modrej a ružovej za cenu $25.

Griffin púzdra Reflect a Streamline pre iPod nano.
komentár
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Dovidenia, iPhone mini!

Už dnes večer sa dočkáme ohlásenia novej série Apple telefónov na čele s iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max. Novú fantastickú štvorku uzatvoria dva modely iPhone 15 a iPhone 15 Plus, ktorý bude už druhý rok po sebe predstavovať väčšiu verziu základného modelu.
pokračovanie článku

Sú toto wallpapery iPhone 15 Pro?

Tak sa zdá, že úniky sú čím ďalej tým detailnejšie. Na sociálnej sieti Weibo sa totiž objavili rendery iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max, ktoré so sebou prinášajú jednu špecialitu: pohľad na wallpaper nových mobilov.