Mac OS X Leopard Gold Master – vydanie v októbri

Mac OS X Leopard 10.5, nástupca Tigra 10.4, mal byť pôvodne vydaný na jar 2007, kvôli zameraniu spoločnosti Apple na iPhone bol však odložený na október toho istého roka. Október plynie a testeri pravidelne testujú najnovšie betaverzie s postupujúcim číselným označením. V tejto fáze by sa mal testovať kandidát na tzv. Gold Master, čo znamená, že odlaďovať sa budú už len posledné chyby. Systém by mal byť ako tak v dobrom stave pre hromadné použitie a štart predaja. Gold Master je finálny produkt (disk), podľa ktorého sa strojmi na zákazku vyrábajú originálne kópie diskov, z pravidla tisícky denne.

Leopard sa teda v nasledujúcich dňoch zrejme dostane do fázy Gold Master, no na pultoch predajní sa v októbri nemusí objaviť. Výroba, logistika a distribúcia zaberie niekoľko ďalších dní alebo týždňov. Na Leoparda sa pripravte skôr v priebehu novembra, ak nechcete byť sklamaní. Môžeme spočiatku čakať rôzne problémy – operačný systém je komplexný kus software, ktorý sa nedá dostatočne vyladiť ani na veľkej vzorke betatesterov. Až hromadné nasadenie a hlásenia desiatok tisíc užívateľov zbavia systém hlavných problémov. Osobne očakávam aktualizácie 10.5.1 a 10.5.2 tesne po vydaní Leoparda. Programátorský tím Mac OS X má čo robiť.

O podpore aplikácií v Leopardovi a Tigrovi sa môžete dočítať v staršom článku Nové API v Leoparde – aplikácie nekompatibilné s Mac OS X Tiger.

komentárov
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Aká bude téma nového Apple eventu?

iPone, Apple Watch, iPad… To je len časť noviniek, ktoré nás môžu už budúci utorok čakať. Ktoré z nich majú väčšiu šancu stať sa súčasťou prezentácie?
pokračovanie článku

Apple vydá nové verzie svojich OS už dnes!

Apple v rámci svojho včerajšieho eventu, na ktorom predstavil nové Apple Watch Series 6, Apple Watch SE, iPad 8 či iPad…