Mac OS X Leopard Gold Master – vydanie v októbri

Mac OS X Leopard 10.5, nástupca Tigra 10.4, mal byť pôvodne vydaný na jar 2007, kvôli zameraniu spoločnosti Apple na iPhone bol však odložený na október toho istého roka. Október plynie a testeri pravidelne testujú najnovšie betaverzie s postupujúcim číselným označením. V tejto fáze by sa mal testovať kandidát na tzv. Gold Master, čo znamená, že odlaďovať sa budú už len posledné chyby. Systém by mal byť ako tak v dobrom stave pre hromadné použitie a štart predaja. Gold Master je finálny produkt (disk), podľa ktorého sa strojmi na zákazku vyrábajú originálne kópie diskov, z pravidla tisícky denne.

Leopard sa teda v nasledujúcich dňoch zrejme dostane do fázy Gold Master, no na pultoch predajní sa v októbri nemusí objaviť. Výroba, logistika a distribúcia zaberie niekoľko ďalších dní alebo týždňov. Na Leoparda sa pripravte skôr v priebehu novembra, ak nechcete byť sklamaní. Môžeme spočiatku čakať rôzne problémy – operačný systém je komplexný kus software, ktorý sa nedá dostatočne vyladiť ani na veľkej vzorke betatesterov. Až hromadné nasadenie a hlásenia desiatok tisíc užívateľov zbavia systém hlavných problémov. Osobne očakávam aktualizácie 10.5.1 a 10.5.2 tesne po vydaní Leoparda. Programátorský tím Mac OS X má čo robiť.

O podpore aplikácií v Leopardovi a Tigrovi sa môžete dočítať v staršom článku Nové API v Leoparde – aplikácie nekompatibilné s Mac OS X Tiger.

komentárov
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Tajomstvo úspechu slúchadiel AirPods

Keď Apple v roku 2016 predstavil prvé bezdrôtové slúchadlá AirPods, odprezentoval ich s veľkou skromnosťou a venoval im len 5 minút času na pódiu. Bolo to veľmi neobvyklé, pretože nové produkty boli zvyčajne sprevádzané veľkolepými prezentáciami a masívnou mediálnou kampaňou. Aj napriek tejto skromnosti sa malé biele slúchadlá stali fenoménom a jednými z najpredávanejších v histórii. Aké je ich tajomstvo úspechu?
pokračovanie článku

Apple po 10 rokoch zrušil vývoj vlastného auta

Písal sa rok 2014. Svetlo sveta uzreli prvé hodinky Apple Watch, svet si robil srandu z ľahko sa ohýbajúceho iPhone 6 Plus a na internete sa objavili informácie, že Apple vyvíja vlastné auto.