Prestávky s programom Time Out!

Po menšej prestávke sa opäť púšťam do ďalšieho článku. Áno, pravidelné prestávky pri práci s počítačom ocenia najmä tí z nás, čo ich raz za čas sekne v krku po tom, čo pri počítači presedia celý deň. Okrem toho, že malými prestávkami bojujeme proti zápalom šliach a seknutým krkom, pomáhame i očiam a celému organizmu ak sa občas prejdeme preč od počítača a zacvičíme si.Znie to pekne, ale ako docieliť pravidelné prestávky? Na to tu je náš dnešný program s menom Time Out! Program nás v pravidelných intervaloch donúti oddýchnuť si od sedenia a dá nám pár sekúnd na vydýchanie. Time Out! pomaly zatemní celú obrazovku a znemožní užívateľovi klikať na ďalšie veci, až pokým neskončí prestávka.

Samozrejme, že nechýba možnosť odložiť alebo vynechať celú prestávku. Program sa dá uspôsobiť podľa ľubosti a dá sa napríklad nastaviť aby na začiatku prestávky prepol status v programe Adium na „away‟ alebo zastavil iTunes. Je tu i možnosť spustiť akýkoľvek skript alebo program, čo považujem za skvelú vychytávku umožňujúcu spraviť čokoľvek na začiatku alebo na konci prestávky. Osobne by som uvítal ešte nejaké návody na cviky, ktoré robiť počas prestávky, ale verím že tie nájdeme inde.

Time Out! je zdarma, na stiahnutie na tejto stránke (len pre Mac OS X).

Mimochodom, pre Windows existuje program menom WorkRave, ktorý ma zabudované i návody na cvičenie.

komentáre
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Tajomstvo úspechu slúchadiel AirPods

Keď Apple v roku 2016 predstavil prvé bezdrôtové slúchadlá AirPods, odprezentoval ich s veľkou skromnosťou a venoval im len 5 minút času na pódiu. Bolo to veľmi neobvyklé, pretože nové produkty boli zvyčajne sprevádzané veľkolepými prezentáciami a masívnou mediálnou kampaňou. Aj napriek tejto skromnosti sa malé biele slúchadlá stali fenoménom a jednými z najpredávanejších v histórii. Aké je ich tajomstvo úspechu?
pokračovanie článku

Apple po 10 rokoch zrušil vývoj vlastného auta

Písal sa rok 2014. Svetlo sveta uzreli prvé hodinky Apple Watch, svet si robil srandu z ľahko sa ohýbajúceho iPhone 6 Plus a na internete sa objavili informácie, že Apple vyvíja vlastné auto.