iPhone po čase


Telefonovanie

Telefónny zoznam aj samotné kontakty sú prehľadné a všetko sa ľahko upravuje. Dotykový displej všetko krásne urýchľuje a sprehľadňuje.

Hýbať v zozname sa môžete buď pohybom po obrazovke, pričom od rýchlosti akou sa dotknete obrazovky závisí aj rýchlosť „rolovania“ zoznamu. Po pravej strane je k dispozícii abecedný zoznam pomocou ktorého sa dostanete priamo na dané písmeno. Buď položíte prst na dané písmeno alebo sa prstom pohnete požadovaným smerom. Aj keď sú písmenká dosť malé nie je problém trafiť presne na požadované.Super funkciou sú obľúbené kontakty. Konečne niekto pochopil, že skoro každý volá najčastejšie iba štyrom-piatim ľuďom a nie celému zoznamu.

Veľmi sa mi páči, že keď si dám telefón k uchu, tak úplne zhasne. Predpokladám, že ide displej sa úplne vypína, aby sa mi kontakte s uchom nič nestlačilo. A čo sa mi na tom páči? V podstate nič, ale keď za tmy telefonujem za volantom, tak to má svoje výhody :-)

SMS a MMS

SMS správy radí iPhone do konverzácií. Jednotlivé správy sú v bublinách – na jednej strane odosielateľ, na druhej príjemca. Zo začiatku som tento spôsob zobrazenia preklínal, no už som si zvykol.

Denne mi príde niekoľko správ oznamujúcich objednávku služieb, ktorá obsahuje odkaz na webovú aplikáciu a ID číslo zákazky. Pokiaľ ich v konverzácii nechám viac ako sedem-osem, otváranie je veľmi pomalé. iPhone má asi problém „preparsovať“ text správy a vytvoriť z URL odkaz. Pri iných správach takýto problém nenastal.

SMS správy sú celkovo nedotiahnutá záležitosť. Hlavnými nedostatkami sú, že sa rozpísaná správa nedá uložiť a nie je možné vymazať jednotlivé správy (iba celú konverzáciu). Tiež príliš nechápem prečo po „vyprázdnení“ konverzácie (tlačidlo Clear) figuruje rozhovor stále v zozname textových správ. SMS správu nepošlete na viac ako jedno číslo. Ozaj, na MMS zabudnite. iPhone ich nepodporuje.

Klávesnica

Spočiatku je písanie na klávesnici utrpenie. Keď však napíšete dva-tri maily, zrazu preklepy zmiznú a budete písať bez problémov. Najväčším problémom je písať počas chôdze, aj keď to nie je až tak problematické ako sa môže zdať.

Ak nepíšete prevažne po anglicky, odporúčam vypnúť autocorrection.

Foťák a fotky

iPhone disponuje 2Mpx foťákom bez blesku alebo osvetľujúcej diódy. Nečakajte od neho zázraky. Hlavne pri horších svetelných podmienkach.

Fotky a obrázky sa zobrazujú ako náhľady. Momentálne mám v priečinku „Camera Roll“ (fotky z foťáku) 52 fotiek a prechádzanie nie je príliš rýchle. Jeho otvorenie trvá cca. štyri sekundy a pohyb hore-dole má od plynulosti ďaleko.

Kalendár

Každý od neho očakáva niečo iné. iPhone ponúka jednoduchý, ale veľmi prehľadný kalendár, ktorý ponúka tri možnosti pohľadu – zoznam úloh, aktuálny deň a mesačný prehľad. Pripomienkam môžete nastaviť predmet, miesto, dátum a čas, opakovanie, spôsob upozornenie a poznámku. Chýba mi možnosť určiť typ pripomienky, napr. stretnutie, porada, telefonát a pod. Páčilo by sa mi, keby som si mohol priamo z telefónneho zoznamu alebo SMSky nastaviť pripomienku, že mám niekomu zavolať a pod.

Drobnosti – budík, kalkulačka, poznámky atď.

Budíkov si môžete nastaviť niekoľko a každý z nich môže byť opakovateľný a s inou melódiou. Kalkulačku neviem Applu odpustiť. Ide o úplne jednoduchú verziu, ktorá nedisponuje ani odmocninou. Čakal by som, že bude zvládať pokročilejšie funkcie ako je zvykom u telefónov ostatných značiek.

Poznámky sú ladené do štýlu žltých papierikov. Skvelý nápad, len použité písmo je horšie čitateľné.

Internet a iné radosti

iPhone podporuje technológiu EDGE a Wi-Fi. Často mu býva vyčítaná absencia podpory 3G sietí. Osobne sa pripájam výhradne pomocou Wi-Fi, takže mi to ani nechýba. Problém však nastáva, keď chcete surfovať po webe pomocou EDGE/GPRS. Safari (na rozdiel od Opery Mini) zobrazuje internetové stránky skoro plnohodnotne, preto telefón sťahuje podobné množstvo dát ako keby ste web otvárali z počítača. Táto, síce sympatická vlastnosť, v kombinácii s pomalým GPRS/EDGE pripojení spôsobuje nekonečné čakanie, kým sa stránka zobrazí. Preto odporúčam používať Wi-Fi vždy, keď je to možné.

Safari, hurá na web…

Safari, internetový prehliadač v iPhone, vám umožní prezerať internetové stránky ako žiaden iný telefón. Stránka sa plnohodnotne načíta a jej veľkosť sa zmenší na šírku obrazovky. Následne si ju môžete priblížiť/oddialiť podľa potreby. Kto nezažije, nepochopí. Pre mňa je to najúžasnejšia vlastnosť iPhonu, vďaka ktorej nemusím so sebou tak často nosiť notebook, ako v minulosti. Bohužiaľ, stabilita Safari nie je príliš veľká. Stačí ak otvoríte štyri okná a už začínate riskovať, že aplikácia „padne“. Neviem od čoho to závisí, lebo niekedy ich bez problémov zvládne aj osem. Niekedy ho zhodí otočenie telefónu o 90° (obrazovka sa pretočí do landscape módu).

Obrovským nedostatkom je nemožnosť otvoriť odkaz do nového okna. Safari tiež nepodporuje sťahovanie súborov, preto si do telefónu nič neuložíte.

Technológia Flash nie je podporovaná. Či ide o výhodu alebo nevýhodu nechám na Vás. Každopádne absencia skoro všetkých bannerov a reklám je veľmi príjemná.

Mail

Mailová aplikácia podporuje POP3, IMAP a Exchange server. Popritom ponúka používateľom prednastavené Gmail (POP3), Yahoo Mail, .mac a AOL mail účty, kde stačí zadať iba login a heslo.

Dlhé roky používam výhradne Gmail (a v poslednom čase Google Apps) a preto mailového klienta v iPhone nevyužívam. Ak sa preň rozhodnete, odporúčam si v nastaveniach (Settings > Mail > Ask Before Deleting) zapnúť „opýtať sa pred vymazaním“.

Oproti iným telefónom je mailový klient iPhonu veľmi rýchly. Aj kontrola nových mailov a ich stiahnutie netrvá večnosť (aj keď to dosť záleží na rýchlosti pripojenia).

Počasie, mapy a YouTube prehrávač

Mojou druhou najpoužívanejšou aplikáciou je počasie. Neviem ako sú na tom ostatné slovenské mestá, ale Žilinu našlo bez problémov. Opäť ide o veľmi jednoduchú aplikáciu, ktorá okrem aktuálneho stavu a predpovede na pár dní nevie nič iné.

Pomocou Google máp môžete cestovať prstom na mape alebo si nechať navrhnúť trasu z bodu A do bodu B. Spočiatku som bol voči mapovým podkladom vcelku skeptický. Časom som ale zistil, že sú podrobné (hlavne mestá). So satelitnými snímkami je to už horšie.

Plánovanie trasy a jej samotný prepočet je veľmi rýchly. Pomocou šípky sa posúvate v trase ďalej/späť. Je možné nechať si zobraziť mapu alebo zoznam ulíc.

Integrované mapy rozhodne nenahradia GPS navigáciu. Myslím však, že na bežné nájdenie ulice, obchodu a pod. bez problémov stačia.

YouTube prehrávač dovoľuje hľadať a pozerať videá. Nenájde všetky. Iba tie, ktoré sú prekódované do formátu H.264, keďže iPhone nepodporuje Flash. Každopádne ide o prijemnú funkciu, keď človek nemá čo na práci.

iPod – prehrávanie hudby a videa

Prehrávanie hudby aj videa je presne také, aké by malo byť. Aj keď mám v iPhone cez šesť giga „empétrojek“, nemám najmenší problém nájsť akúkoľvek pesničku. Ovládanie je perfektné. Funkciám iPodu naozaj nie je čo vytknúť. Super ich dopĺňajú slúchadlá s ovládacím tlačidlom. Jedno stlačenie pauza, dve znamenajú preskočenie na ďalšiu pesničku.

Pozn.: Autor používa iPhone v spojení s platformou PC s operačným systémom Windows XP.

Milované a nenávidené iTunes :-(

Postupne sa však dostávam k najhoršej vlastnosti iPhonu – na nahrávanie dát do telefónu potrebujete iTunes. Inej cesty niet. Zabudnite na USB mass storage.

Pomocou iTunes môžete nahrať do telefónu len hudbu, podcasty, videá, fotky, zvonenia a synchronizovať kontakty, bookmarky, emaily i kalendár. Nič viac. Nemôžete ho používať namiesto USB flash disku a pod.

Na prvý pohľad si možno neuvedomíte o aké „znepríjemnenie života“ ide. Každý súbor, ktorý chcete nahrať do iPhonu musíte najskôr importovať do iTunes a následne synchronizovať s telefónom. Najhoršie na všetkom je, že iPhone môže byť vždy „spárovaný“ len s jedným iTunes. Z toho vyplýva, že ak si na jednom počítači nahráte do iPhonu dáta, tak na druhom si musíte najskôr telefón spárovať s iTunes čo má za následok vymazanie dát.

Kontakty môžete synchronizovať s Outlookom, Windows Address Bookom a Yahoo Contacts. Kalendár s Outlookom.

Ako to vlastne je?

Napriek všetkému čo som napísal si myslím, že klady výrazne prevyšujú zápory. iPhone obsahuje nesmierne množstvo drobností i vlastností, kvôli ktorým sa ho nebudete chcieť vzdať. Jeho ovládanie a prostredie je samo o sebe jedinečné a ponúka vám to, čo žiaden iný telefón. Pred jeho prípadnou kúpou však dobre zvážte nielen všetky uvedené pre a proti, ale hlavne čo od svojho telefónu očakávate a potrebujete.

komentárov
 1. Pekný článok. Len si ho na indexe skráťte. :)

  Mimochodom, k telefonovaniu počas šoférovania by som sa nepriznával. :)

  0
  0
 2. Toto píšem z nokie 6288 cez operu a je to bezchybné a dosť rychle! Preto ma veľmi mrzí, že iphone nedokáže stránky pri pomalom pripojení podobne redukovať. Ďalšia zásadná vec je že sa nedá do neho z netu nič stiahnuť! Ja cez môj mobil v pohode sťahujem napr marošove podcasty a príde mi to ako súper vec ked som na cestách bo nemám notebook. Mms mi nevadia keďže mám mail… Inak ako je to z aplikáciami tretích strán? Neriešia už náhodou niektoré problémy?

  0
  0
 3. ed jeho prípadnou kúpou však dobre zvážte nielen všetky uvedené pre a proti, ale hlavne čo od svojho telefónu očakávate a potrebujete.

  A jestli chcete telefon za 9-x tisíc bez záruky

  0
  0
 4. Autor používá Windows a miluje složitou adresářovou strukturu, že ano? Tedy, aspoň podle obvyklých výtek směrem k iTunes.

  0
  0
 5. [JohnyB] Naprostý souhlas. Já si raději pořídil Nokii 6300 a místo iPodu nano mám objednaný iPod touch — iPhone jsem (vzhledem k omezením pro CZ/SK) vzdal.

  0
  0
 6. Zdarec, mne iPhone prijde z US tento tyden a chtel bych se zeptat nekoho, kdo synchronizuje iPhone s iCal, protoze to je podle mne hlavni deviza, krome Safari. Proto jej take beru, iPod touch to zatim nema udajne tak dobre resene. Ma nekdo zkusenost s iPhone versus iCal? Diky za info

  0
  0
 7. [Pavel Kout] Pouzivanie iTunes a metadat miesto adresarov je super, ale pokial budu ma iPhome oficialne aj ine aplikacie ktore budu pracovat z x typmi suborov, nebudeme vsetko synchronizovat cez iTunes? Cize nejaky iny sposob prenosu suborov by sa hodil ako alternativa…

  0
  0
 8. [Pavel Kout] k tej nokii + iPod Touch. Potom len zamrzi, že iPod touch nema bluetooth s profilom serioveho portu na pripojenie mobilu ako modemu a vytacanie kontaktov z iPodu na mobile…

  0
  0
 9. [Vaše meno] veľkosť sťahovaných stránok v Opere Mini je ovplyvnená použitým proxy serverom a nie samotným prehlliadačom, čiže by molo pomôcť nastavenie nejakého proxy pre mobilné zariadenia.

  0
  0
 10. no mne to pripada ako super TELEFON, ale iste by som to nekupoval, mne by tam vadilo asi strasne vela veci, halvne to stym iTunes…
  ale ako je to fakt BRUTAL MOBIL..kebyze mam vela penazi, tak nerozmyslal by som nad tym ze to kupim ci nekupim, kupil by som to hned! Ale radsej ostanem pri klassike: Nokia 6230i abo Nokia N73.

  0
  0
 11. Myslim, ze vela z tych nedostatkov je riesitelnych softwarovo a ked sa iPhone rozkuka v Europe, budu aj MMSky, aj ukladanie rozpisanych sprav (wtf?). Pripadne si pockame na nejaky rozsiahlejsi refresh celeho telefonu…

  0
  0
 12. Pavel Kout: Nechápem príliš spojitosť iTunes s adresárovou štrúktúrou. Môžete vysvetliť? Inak, je pravda, že používam hlbšiu adresáorvú šturktúru. Asi vdaka Total Commanderu:)

  JohnyB: Risk je zisk:)

  Vaše meno: Niektoré problémy sa dajú riešiť aplikáciami. Ale o tom v niektorom z dalších článkov.

  0
  0
 13. [Michal Poppe] Jasně, já zase nechápu věčné výhrady vůči iTunes, které nabízejí naprosto komfortní správu muziky apod. (je mi jedno, kde se to válí, ale najdu a pustím to hned). A díky Spotlightu už člověk a nějakém složitém členění na složky ani nepřemýšlí. Nechtěl jsem zbytečně rýpat, jen jsem si vzpomněl, jak mi chce bratr pokaždé něco spustit, a místo přehrávače sáhne po filemanageru a zavrtá se někam hluboko do svého disku :-)

  [mha] Vlastně už přes iTunes synchronizujeme spoustu věcí — kromě muziky také kontakty, kalendáře, fotky (a na iPhone/iPod touch i bookmarky). Mně to připadá jednoduché a účelné.

  S tím BT na touch souhlasím, ale na druhou stranu s sebou všude tahám svůj MacBook Pro (kde navíc nemusím brát ohled na omezenou kapacitu disku) a připojím se buď přes wifinu (je-li v dosahu), přes LAN (pustí-li mě do ní) anebo přes GPRS/EDGE. Na touch budu spíš brouzdat na gauči nebo na oné místnůstce, a celý byt mám pokrytý wifinou = zrovna v mém případě nebude modrozub chybět. Sakra, já se už tak těším… :-)

  0
  0
 14. Skusim par pripomienok, resp. ake dojmy dojmy mam ja z pouzivania iphone:

  telefonovanie:
  “Veľmi sa mi páči, že keď si dám telefón k uchu, tak úplne zhasne. ”
  Suhlas, tu by som len uvital, keby to tak fungovalo aj vtedy, ked je zapnuty speakerphone.

  SMS a MMS

  Denne dostavam emailove notifikacie cez sms. Kazda sprava obsahuje emailovu adresu a viacere z nich aj linky. V konverzacii mam asi 20 SMS. Spomalenie som nespozoroval. Samozrejme scrolovanie je trochu trhanejsie, ale na to, ze iphone v realnom case analyzuje text je to ok. Pre porovnanie za ten isty cas, co mi symbianova nokia otvori sms, iphone otvori celu konverzaciu (ktora obsahuje niekolko sms sprav)

  “SMS správy sú celkovo nedotiahnutá záležitosť.”

  To by som netvrdil. Praca so sms spravami je genialne jednoducha a rychla. vzdy som mal tel., ktory vedel forwardovat sms, ale nikdy som tuto sms nepouzil. Pisanie do skupin… ano raz na vianoce :-). Ak niekomu tieto funkcie chybaju, moze si doinstalovat aplikaciu, ktora to dokaze.

  “a nie je možné vymazať jednotlivé správy”

  Tiez je aplikacia, ktora dokaze zmazat iba jednotlive spravy. Ja som ju zatial nikdy nepouzil.

  “Tiež príliš nechápem prečo po „vyprázdnení“ konverzácie (tlačidlo Clear) figuruje rozhovor stále v zozname textových správ.”

  Tuto funkciu pouzivam ako druhy favorites list. Ked chcem zmazat konverzaciu, ale chcem, aby zostal v zozname kontakt, zmazem ju tlacidlom clear. Ked ale chcem zmazat aj odosielatela zo zoznamu, prebehnem prstom po polozke (z lava do prava, alebo z prava do lava) a kliknem na delete.

  MMS? Nechapem ako moze mat niekto potrebu posielat spravy za 18 Sk bez DPH. Ved za tu cenu sa da preniest 500kB (a aj to nad pausal).

  “Ak nepíšete prevažne po anglicky, odporúčam vypnúť autocorrection”

  Naucil som sa pisat so zapnutym autocorrection. Ak sa autocorrecion vypne, nefunguju ficurky ako dvojike kliknutie na medzeru a pod. Navyse iphone sa “uci”, takze po case zacne ponukat slovicka, ktore ste uz predtym napisali, cim sa pisanie urychli. Tusim aj pouziva slovicka, ktore su pouzite v emailoch, kontaktoch a pod.

  Foťák a fotky

  “Momentálne mám v priečinku „Camera Roll“ (fotky z foťáku) 52 fotiek a prechádzanie nie je príliš rýchle. Jeho otvorenie trvá cca. štyri sekundy a pohyb hore-dole má od plynulosti ďaleko”

  Ja mam v iphone tisice fotiek z iphoto a prechadzanie medzi fotkami je bleskove. V jednom foldri mam asi 600 fotiek.

  Kalkulačka, poznámky

  “Kalkulačku neviem Applu odpustiť. Ide o úplne jednoduchú verziu, ktorá nedisponuje ani odmocninou.”

  Na toto je jednoduchy liek v podobe nativnych alebo webovych kalkulaciek.

  “Poznámky sú ladené do štýlu žltých papierikov. Skvelý nápad, len použité písmo je horšie čitateľné.”

  Na webe je navod na zmenu pisma.

  Internet

  “v kombinácii s pomalým GPRS/EDGE pripojení spôsobuje nekonečné čakanie, kým sa stránka zobrazí”

  Ci je safari pri edge pomale alebo nie, je velmi subjektivne. Doporucujem pozriet sa ako dlho sa otvara stranka na komunikatore s podporou hsdpa (napr. nokia E90) a porovnat to s iphonom. Budete prekvapeni, ked iphone zobrazi stranku nacitavanu cez edge skor ako e90 pripojena cez hsdpa. Tolko tiez k podpore 3G sieti.

  Vela stranok pouzivam tiez cez google reader, ktory optimalizuje stranky, podobne ako opera. Nacitanie je potom bleskove.

  “Bohužiaľ, stabilita Safari nie je príliš veľká.”

  Mne safari vobec nepada. Neotvaram ale 4 stranky naraz. Naucil som sa na symbiane, kde uz otvorenie jednej stranky zakuslo nielen prehliadac, ale cely system. Otvaram teda 1 max 2 stranky.
  Safari v iphone je naozaj prvy mobilny browser, ktory mozete plnohodnotne pouzivat bez toho, aby ste siahli po notebooku.

  Mail

  Mail pouzivam tiez v spojeni s gmail cez imap. K mailovej aplikacii iba tolko, ze je genialna. Jedina vycitka je k bcc polu, ktore sa neda pouzit pri odosielani. na vyhladanie sprav pomedzme z pred roka pouzijem webovy gmail, ktory je (ako skoro vsetky google aplikacie) prisposobeny specialne pre iphone. Takze mobilny google mail vyzera skoro tak isto ako nativna aplikacia.

  Stocks

  Aplikacia na sledovanie akcii tu nebola spomenuta. Ved na co budu Slovakovi kurzy akcii svetovych firiem? Na nic. Ale tato aplikacia sa da pouzit aj na sledovanie kurzov. Takze po pocasi je mojou najpouzivanejsou aplikaciou prave stocks.

  Mapy

  “Myslím však, že na bežné nájdenie ulice, obchodu a pod. bez problémov stačia.”

  Myslim, ze nie. Google maps nenajde ani hlavne ulice v Bratislave. Niekedy ale prekvapi pri zadani napr. “polus” a pod. Tu musi Google na Slovensku este popracovat.

  “YouTube prehrávač dovoľuje hľadať a pozerať videá. Nenájde všetky. Iba tie, ktoré sú prekódované do formátu H.264”

  Bud youtube prehravac najde vsetky videa, alebo su uz vsetky prekodovane do H.264.

  Nebol tu spomenuty este quicktime prehravac, ktory sa pouziva v ipode. Je vela webovych aplikacii, ktore najdu na webe video/audio a pouziju na prehratie tento quicktime prehravac. Akekolvek video/audio na nete sa tak da na iphone prehrat.

  “Postupne sa však dostávam k najhoršej vlastnosti iPhonu – na nahrávanie dát do telefónu potrebujete iTunes. Inej cesty niet. Zabudnite na USB mass storage”

  To je cudne. Autor predpokladam pouziva odblokovany iphone. Cize musi mat v telefone ssh. No a pomocou ssh sa napr. daju prenasat subory do iphonu. Tiez je afp protokol pre iphone, cize iphone sa da integrovat do finderu ako pocitac na sieti. Subory v iphone sa daju prezerat aj priamo v iphone pomocou filemanagera, ktory sa da stiahnut cez installer.
  ja vsak pouzivam na prenos suborov itunes. tieto alternativne metody nemam preco pouzivat.

  0
  0
 15. predpokladam, ze Safari pojde nejako donutit k tomu, aby trebars bral do uvahy media=handheld resp. minimalne vypnut zobrazovanie obrazkov ci ignorovanie CSS…

  telefon budem mat tak o mesiac a zrejme sa pokusim v ramci mojich obmedzenych moznosti sa do toho pozriet.

  0
  0
 16. Pavel Kout > iTunes není dokonalý. Mě stačila synchronizace Windows / iTunes s iPodem. Zkusil jsem vše a pomohla až přeinstalace OS. Ale jinak je to dobrý program, používám ho a jsem na druhou stranu spokojen. Snad až bude MacBook, bude to trochu o ničem jiném ;)

  0
  0
 17. chtěl bych se poptat na to přenášení dat – iPhone není možné používat jako flash-disk? myslím jako klasicky, opravdu jako flashku. nezobrazuje se na ploše jako disk? dá se to nějak elegantně řešit? (svůj iPod tak dost často používám. u iPhone by mi to teda dost chybělo…)

  0
  0
 18. Prijel ten Michal nebo neprijel? A kdyz ne tak jakou vymluvu si nasel? Utnuli jste zajimavou historku v pulce, to se nedela… ted z toho nebudu spat ;-)

  0
  0
 19. [Zedjunior] iTunes jsou téměř dokonalé. Aspoň na Macovi, ale používal jsem je i kdysi na Windows jako primární manager/přehrávač (dobrovolně, ne kvůli iPodu). Pravdou však je, že jejich instalace a spouštění na Windows probíhaly občas všelijak. Neumím však posoudit, nakolik za to mohl OS a nakolik aplikace. Pod Pantherem/Tigerem/Leopardem běží skvěle.

  0
  0
 20. [MartensPh] Synchronizace iPhone s iCalem funguje zcela bez problemu, nastavis to v iTunes – nesznchronizuji se udalosti starsi 30dnu. Mam zatim Tigra. J.

  0
  0
 21. k itunes… musim rict ze kdyz jsem kdysi pouzival itunes na PC, tak jsem ten program nenavidel – nikdy nic nefungovalo poradne. ted na macu ho absolutne miluju… myslim, ze implementace na PC se moc nepovedla stejna jako treba se safari. na macu beha bez problemu a na PC to je strašnej šmejd, kterej spoustu stranek vykresluje s dost velkymi problemy. bohuzel si pak vetsina PC useru zkusi itunes a safari a mysli si mylne, ze o tomhle je Mac… skoda!

  0
  0
 22. Chcel by som sa opýtať či má dakto skúsenosť nakupovania cez Amazon, mam záujem kúpiť si Ipod Touch no neviem ako na to. Počul som, že dokonca sú problémy aj na CLO. Dakujem

  0
  0
 23. [Pavel Kout] Určitě je to o ničem jiném na MacOS, iTunes jsem také začal dobrovolně používat asi kvůli CoverFlow a pěkně udělané knihovně, iPod jsem si pořídil až později.

  0
  0
 24. Ahojte, som Slovák a chcel by som si objednať iPhone… No váham… Bojím sa , toho ako mi to pôjde na Orange,, a všetko dokola… Veľmi by som bol rád, keby ma niekto z majitelov iPhonu kontaktoval…
  ICQ: 240764792 Veľmi pekne ďakujem

  0
  0
 25. ja osobne mam v nom tiez dost vela fotiek a nejake dlhsie otvaranie, resp. trhany pohyb som nezaznamenal, co mi ale vadi je ze iPhone nevie ratat minuty odchadzajucich hovorov ale zratava pocet prijatych a odoslanych hovorov dokopy a tiez nevie ratat odoslane sms, nevie niekto o nejakej aplikacii ktora by to uz vedela?

  0
  0
 26. Uvažujem o kúpe iPhone. Chcem sa len spýtať. Dajú sa tam vôbec prezerať a upravovať Word a Excel dokumenty? (Prosím neukameňujte ma za prívlastok dokumentov, ale asi je to najjednoduchšie pomenovanie.)
  Ďakujem.

  0
  0
 27. neviete ako to teraz je teda s odblokovanim?, na iPhone.cz pisu ze zatial na verziu 1.1.2 nieje unlock !!!, ale inde som zase cital ze uz existuje, tak ako?

  0
  0
 28. sat: iPhone 1.1.2 s boatloaderom 4.6 sa da zatial odblokovat len hardwarovo pomocov Turbosim, ktora imituje americku AT&T kartu… ale je tam nutna investicia 2000-3000 Sk a je to dost neprakticke.. Softwarovy unlock zatial nefunguje.. pocas vikendu vsetci vkladali nadeje do unlocknewiphones, kde ludia museli zaplatit 25& a bol to nakoniec scam… podvod

  to znamena ze softwarovy unlock zatial NEEXISTUJE

  pepignon: iPhone vie prezerat Excel, Word, Wordpad, txt, PDF dokumenty, ale NIE Upravovat

  0
  0
 29. Chcel by som sa zapojit do diskusie s mojimi postrehmy z pouzivania iPhone.
  Moj iphone je jailbreaknuty vo verzii 1.1.2 a na odblokovanie som pouzil TurboSIM. Funguje uplne bezproblemovo, so vsetkymi features, ktore ponuka. Odblokovanie pomocou TurboSIM bolo uplne bezproblemove, este dokonca jednoduchsie, ako som cakal. Vrele odporucam.
  V pripade zaujmu, mam jednu TurboSIM na predaj, rad pomozem pri odblokovania s sprevadzkovani iPhonu na Slovensku.
  [email protected]

  0
  0
 30. ja len chcem doplnit ,ze kalkulacka v iPhone ma kopec skrytych funkcii a jedine co staci je otocit ho o 90 stupnov cize do landscape

  0
  0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Dovidenia, iPhone mini!

Už dnes večer sa dočkáme ohlásenia novej série Apple telefónov na čele s iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max. Novú fantastickú štvorku uzatvoria dva modely iPhone 15 a iPhone 15 Plus, ktorý bude už druhý rok po sebe predstavovať väčšiu verziu základného modelu.
pokračovanie článku

Sú toto wallpapery iPhone 15 Pro?

Tak sa zdá, že úniky sú čím ďalej tým detailnejšie. Na sociálnej sieti Weibo sa totiž objavili rendery iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max, ktoré so sebou prinášajú jednu špecialitu: pohľad na wallpaper nových mobilov.