Krátky tip: Ako konvertovať MP3 súbory do zložky Audiobooks

Audioknihy v iTunes pod zložkou Music bývajú častokrát otravné len z jedného jednoduchého dôvodu: nepatria tam. Ak je vaša knižnica obohatená aj o audioknihy vo formáte MP3, určite ste sa snažili presunúť ich do zložky Audiobooks, ale asi ste prišli na to, že ani Add Folder to Library, ani Drag & Drop nevyriešia váš problém a audioknihy ostanú naďalej pod Music, aj napriek snahám zmeniť ich žáner na Audiobook a pod. Ak ste tento problém ešte stále nevyriešili, tento krátky návod ho vyrieši pomerne rýchlo a ľahko.

1. Konvertovanie MP3 súborov na formát AAC

Prvým dôležitým krokom je konvertovanie MP3 súborov na formát AAC. Stačí označiť vybrané súbory a zvoliť Convert selection to AAC. (V prípade, že súbory už máte konvertované, prejdite na bod 2.)

Hneď po kliknutí sa pod zložkou Playlists objaví Converting. Konvertovanie 30MB nahrávky s časom hrania cca 30 minút trvá približne 4 minúty. Veľkosť skonvertovaných súborov bude približne rovnaká, možno o niečo menšia.

Konvertovanie z MP3 na AAC.

2. Premenovanie súborov

Keď je konvertovanie hotové, súbory treba jednoducho premenovať: koncovku .m4a zmeňte na .m4b vo vašom obľúbenom správcovi súborov (Finder, Explorer, Total Commander, …). Teraz už len vložte vaše audioknihy do iTunes a ony si hneď nájdu svoju cestu do zložky Audiobooks.

Audiokniha už pod správnou zložkou – Audiobooks.
komentárov
 1. “Veľkosť skonvertovaných súborov bude približne rovnaká, možno o niečo menšia.” – Trochu zmatečné. Možná byste mohla zmínit, kde a jak se parametry převodu dají nastavit (i iTunes mají kupodivu Preferences!) – při špatném nastavení vaše věta vůbec platit nebude.

  0
  0
 2. hehe,ze user friendly player

  ja vo svojom si to nakopcim kam chcem.ziadny soft, ziadne restrikcie,viva la usb mass storage playere.

  nejde mi o flame,len som sa zasmial

  0
  0
 3. Vedel by niekto poradit, ci sa daju audiobooks organizovat do kompilacii, resp. albumov, podobne ako hudobne subory? V mp3 totiz byvaju rozdelene do cca 10-30 suborov, zalezi od knihy a ked sa aj prekonvertuju a oznacia sa ako compilation a v iTunes sa zobrazuje len jeden album artwork, tak v iPode kazdy subor/kapitola vystupuje ako samostatna kniha….

  0
  0
 4. a neviete nahodou niekto ako dam videoklipy do ipodu do zlozky hudobnych videi… lebo vsetko mi to hadze k filmom…. THNX

  0
  0
 5. to-mas: a co potom preboha hladas v clanku o iTunes a iPodoch? Prisiel si si rypnut a vyhlasit nieco, co nikoho nezaujima a tym zo seba urobit blba. Skus s tym nieco urobit a trebars miesto citania o iPodoch sa venuj svojmu prehravacu :-)

  0
  0
 6. slovenske audioknihy alchymista harry potter 1 a zlaty kompas ja to robim tak ye ked to skonvertujem tak si ich dam do zlozky na ploche a tram ich pojeden prepisujem tak ze kliknem na nazovpravym a dam premenovat a koncovku ymenim y m4a na m4b a potiom si to oznacima prenesiem do itunes hudobne videa kliknete na video pravim a vyberiete get info otvori ss tabulka a date options a media kind zmenite na music video

  0
  0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Dovidenia, iPhone mini!

Už dnes večer sa dočkáme ohlásenia novej série Apple telefónov na čele s iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max. Novú fantastickú štvorku uzatvoria dva modely iPhone 15 a iPhone 15 Plus, ktorý bude už druhý rok po sebe predstavovať väčšiu verziu základného modelu.
pokračovanie článku

Sú toto wallpapery iPhone 15 Pro?

Tak sa zdá, že úniky sú čím ďalej tým detailnejšie. Na sociálnej sieti Weibo sa totiž objavili rendery iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max, ktoré so sebou prinášajú jednu špecialitu: pohľad na wallpaper nových mobilov.