CZ a SK QWERTY klávesnica pre Mac OS X

V Mac OS X Tiger bez lokalizácie je dostupná len česká/slovenská QWERTZ klávesnica. Mnoho užívateľov, ktorí nechcú používať lokalizovaný systém, potrebujú práve QWERTY rozloženie. Ak patríte medzi užívateľov anglickej verzie Mac OS X, budete musieť nainštalovať túto podporu „ručne“.Autorom rozloženia je Adam NohejlLoki Software

Súbory stačí skopírovať do /Library/Keyboard Layouts. DMG archív s QWERTY layoutmi si s tiahnite z tejto adresy.

UPDATE: Tieto rozloženia neobsahujú známy bug pri písaní písmena ž v QWERTY rozložení systémových layoutov v Mac OS X Leopard.

komentárov
 1. mno, já teda mám nelokalizovaný systém a možnost si vybrat českou qwerty mám, u slovenské to nevidím.
  Pokud se to tedy týká jen sloveské, tak by to stálo o aktualizaci článku, ne? :-)

  0
  0
 2. Záleží to od verzie systému, v 10.2 a 10.3 tuším nebola… V balíku sa nachádza Unicode aj Roman skript rozloženie SK, CZ. Ale tento fakt je pre čerstvých switcherov nepodsatný, Roman je prakticky potrebný len pre staré Carbon aplikácie.

  0
  0
 3. super praca, funguje to skvele (som laik tak neviem presne rozdiel medzi U/CE unicode a CE unicode akurat som postrehol ze pri prvom to nie je QWERTY a pri druhom je :)

  0
  0
 4. Čaute, mám taký menší problém. Akurát pred dvoma dňami som prepol na Mac a začínam si zvykať, takže možno len nejakú kravinu robím zle, ale akonáhle som rozbalil a skopíroval bundle, tak mi ho síce v International krásne vyhodilo, ale aj napriek tomu, že ho v menu bare mám, nemôžem ho voliť. Ako keby bol len jeden predvolený jazyk (skúšal som ich zvoliť aj viac, ale v menu mi povolí vybrať iba tie jazyky, ktoré som mal v ponuke, a tie ktoré som si stiahol síce zobrazí, ale ignoruje ich a nemôžem ich zvoliť…). Poraďte, prosím, zle sa mi znová na qwertz :D Díki :)

  0
  0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Dovidenia, iPhone mini!

Už dnes večer sa dočkáme ohlásenia novej série Apple telefónov na čele s iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max. Novú fantastickú štvorku uzatvoria dva modely iPhone 15 a iPhone 15 Plus, ktorý bude už druhý rok po sebe predstavovať väčšiu verziu základného modelu.
pokračovanie článku

Sú toto wallpapery iPhone 15 Pro?

Tak sa zdá, že úniky sú čím ďalej tým detailnejšie. Na sociálnej sieti Weibo sa totiž objavili rendery iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max, ktoré so sebou prinášajú jednu špecialitu: pohľad na wallpaper nových mobilov.