Boot Camp 1.2, iPod a Windows Vista

Apple včera vydal novú verziu softwaru Boot Camp 1.2. Boot Camp je rozšírenie pre Mac OS X Tiger, pomocou ktorého môžete rozdeliť pevný disk na dve časti, a do sekundárnej nainštalovať operačný systém Windows. Pri štarte Macu následne máte na výber, ktorý systém chcete spustiť.

Boot Camp je však stále vo vývoji a Apple pracuje na plnej podpore systému Windows. Nová verzia 1.2 prináša dôležitú podporu Windows Vista. Zoznam zmien považujem za veľmi zaujímavý:

 • Podpora Windows Vista (32-bit)
 • Aktualizované ovládače vrátane trackpadu, AppleTime (synch), zvukovej karty, grafickej karty, modemu a iSight kamery + ďalšie
 • Podpora diaľkového ovládania Apple Remote (funguje s iTunes a Windows Media Player!)
 • Nová aplikácia pre Windows s ikonkou v system tray pre jednoduchý prístup k obmedzenému manažmentu a informáciách o Boot Camp-e
 • Doplnené podpory rozloženia klávesnic pre Rusko, Dánsko, Švédsko, Nórsko, Fínsko, Čínu a ďalšie
 • Zjednodušenie inštalácie ovládačov pre Windows
 • Aktualizovaná dokumentácia a on-line help Boot Camp-u
 • Apple Software Update (pre Windows XP a Vista)

Ikona Boot CampAk už Boot Camp používate v staršej verzii, po aktualizácii na 1.2 musíte znovu nainštalovať dodávané nové ovládače pre Windows. Boot Camp je momentálne zdarma. Ďalšie informácie a download nájdete na http://www.apple.com/bootcamp/.

S touto informáciou súvisí aj správa týkajúca sa Windows Vista. Microsoft pracuje na podpore iPodov vo Windows Vista a vydáva záplaty. Najnovšia záplata už údajne odstránila problém s odpájaním iPodu v iTunes.

komentáre
 1. mam len jednu laicku otazku. mal som nainstalovany BC1.1, ale dal som ho prec kvoli jednej veci. Kedze Win bol instalovany na C:, po restarte sa mi automaticky prioritne spustal win (pokial som nerobil vyber OS). Je mozne to nejak zmenit, aby sa mi spustal MacOS a win mi dal na vyber iba ked stlacim na zaciatku Alt? dakujem

  0
  0
 2. jde – podivej se do nastaveni v macu. je tam nekde ikonka boot campu a tam si vyberes jaky system ma startovat automaticky…

  0
  0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Dovidenia, iPhone mini!

Už dnes večer sa dočkáme ohlásenia novej série Apple telefónov na čele s iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max. Novú fantastickú štvorku uzatvoria dva modely iPhone 15 a iPhone 15 Plus, ktorý bude už druhý rok po sebe predstavovať väčšiu verziu základného modelu.
pokračovanie článku

Sú toto wallpapery iPhone 15 Pro?

Tak sa zdá, že úniky sú čím ďalej tým detailnejšie. Na sociálnej sieti Weibo sa totiž objavili rendery iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max, ktoré so sebou prinášajú jednu špecialitu: pohľad na wallpaper nových mobilov.