Pluginy pre Apple TV

Napísal som už síce zhrnutie informácií o Apple TV, ale dovolil by som si ešte dodatok do samostatného článku. Veľa potencionálnych užívateľov (súdiac z fór a diskusií) trápila nemožnosť prehrávať súbory samotné na pevnom disku, vo vlastnej adresárovej štruktúre. Oficiálne totiž podporuje Apple TV prehrávanie len z knižnice iTunes. Pokiaľ seriály a filmy nakupujete len v iTunes Store (ako s veľkou obľubou obyvatelia USA), tak to nie je problém, ale za našich podmienok je situácia menej priaznivá.

Skupina AkwardTV sa zaoberá úpravami Apple TV, za posledných niekoľko dní od uvedenia produktu už vytvorili niekoľko zaujímavých hackov. Podstatné však je, že dokážu vytvárať aj pluginy pre samotný „BackRow“ (FrontRow na Apple TV) a upravovať jeho interface a funkcie. S novým pluginom už dokážu prehrávať súbory na disku mimo knižnice iTunes. Záujemcom o Apple TV odporúčam tento web sledovať. Vďaka skúsenostiam užívateľov so systémom Mac OS X a faktu, že Apple TV ho obsahuje tiež, sú rôzne úpravy, hacky a pluginy relatívne jednoduché. Stále je však zatiaľ jediná možnosť zmien v systéme Apple TV otvorením zariadenia, čo nie je veľmi komfortné, preto ešte zostáva otvorená otázka „tajného“ servisného USB portu. Ak sa podarí rozlúštiť jeho presný účel a fungovanie, bude možné upravovať súbory, inštalovať kodeky a pluginy aj bez rozoberania prístroja.

V každom prípade je Apple TV hlavne pre komfortných ľudí, ktorí sa nechcú ničím zaoberať, len „skrinku“ za 10 sekúnd napojiť a ovládať multimédiá. Úpravy a podrobné skúmanie je len pre skúsených užívateľov a domácich majstrov, ktorí možné spôsobené škody nebudu zvaľovať na Apple ani predajcu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Vychází zcela nová aplikace SledovaniTV pro AppleTV

Uživatelé SledovaniTV, kteří využívají AppleTV, se mohou těšit na zbrusu novou aplikaci. Ta postupně nahradí tu stávající. Nová aplikace pro AppleTV přináší uživatelům této platformy nové funkce a celkově příjemnější a plynulejší zážitek ze služby.
pokračovanie článku

Telekom varuje pred podvodnou komunikaciou

Slovak Telekom počas uplynulého víkendu zaregistroval zvýšenú aktivitu nevyžiadaných e-mailov a SMS správ, ktoré vystupujú v jej mene a zneužívajú dôveru zákazníkov. Hlavným cieľom je od zákazníkov vylákať osobné údaje či ich donútiť k potvrdeniu objednávky, ktorá v skutočnosti neexistuje.
pokračovanie článku

Nepremeškajte advent plný knižných darčekov

Vianoce bez knihy pod stromčekom akoby ani neboli Vianocami. Pokiaľ stále rozmýšľate nad vhodnou voľbou pre vašu ratolesť, máme pre vás praktický tip. Vďaka slovenskej aplikácii KUBO – detské knihy nemusíte vyberať len jednu konkrétnu knižku. KUBO obsahuje už viac ako 1 500 kníh a každý deň pribúdajú ďalšie. Vaše dieťa bude môcť kedykoľvek čítať presne to, čo ho zaujíma najviac.