Bleskovky z uplynulého týždňa: Adobe CS3, Trillian Astra, iPhone hacknutý, Core 2 Duo bug

 • Predpokladaný počet  predaných iPhonov sa vyšplhal od cca 700 000 až  k jednému miliónu a čistý zisk pre Apple bol vypočítaný na cca 200 mil.  USD. Očakáva sa oficiálna tlačová správa od Apple pri dosiahnutí jedného  milióna predaných kusov.
 • Spoločnosť Adobe uviedla na  americký trh balíky CS3 Master Collection a  Production Premium. Kolekcia Creative Suite 3 je tým pádom  hotová a očakáva sa predpokladaný zvýšený predaj počítačov Mac Pro  s Intel procesormi. Master Collection je veľký „balík všetkého“,  Production Premium je určený pre videoštúdiá a strižne (obsahuje Premiere  Pro CS3, Encore CS3, After Effects CS3 a Soundbooth CS3 – bežiace už len na  Inte procesoroch).
 • V procesoroch Intel Core 2 Duo sa nachádza bug, ktorý  môže údajne spôsobiť pád systému alebo nefunkčnosť klávesnice a myši  hneď po štarte. Užívatelia Windows majú k dispozícii automatickú  aktualizáciu, výrobcovia základných dosiek tento microcode update  dodávali/jú v nových BIOSoch a Apple pomocou EFI update. Intel tento bug  zachytil a oznamoval už počas apríla a včas dodal aktualizácie. 32 bitové  procesory Intel Core Duo „Yonah“ bug neobsahujú.
 • Obľúbený komunikačný program Trillian z prostredia  Windows sa v novej alfaverzii nazýva Trillian Astra a autori  z Cerulean studios už prezentujú aj web-verziu pre iPhone. Zatiaľ je pre  verejnosť nedostupná, len registrovaní alfa/betatesteri budú môcť Astru  skúšať predčasne. Na iPhone je možné momentálne komunikovať v sietiach  ICQ/AIM/MSN cez web službu meebo.com.
 • Web prvky, ktoré iPhone  nepodporuje.
 • Známy hacker DVD Jon, ktorý ako prvý pred rokmi prelomil  ochrany na DVD diskoch a postaral sa o malú revolúciu o sebe znova dáva  vedieť. Hackom sa mu podarilo aktivovať funkcie iPhonu aj bez iTunes a  operátora AT&T. Zariadenie tak síce neumožňuje telefonovať a použiť  SIM kartu iného operátora (funguje len Wi-Fi/software a iPod), ale je to  jasný náznak o možnosti úplného hacku firmwaru. V súboroch iPhone sa  môže „hrabať“ už prakticky hocikto, na webe a konkrétnych IRC kanáloch  je dostupný nástroj, s ktorým môžete klasicky prehľadávať zabudovaný  flash disk a súbory na ňom.
komentárov
 1. nieje to velky OS, a kedze je teraz takou novinkou, podla mna vacsina znamych crackerov/hackerov chce nejako prejst cez ten system. Nic nieje dokonale, a asi fakt to bolo len otazkou casu kedy.. Suvisi to aj s OSX tiger nejako ?

 2. K čemu je Hack, když funkčnost iPhone je pak méně jak poloviční? Ani nevim, jestli bych chtěl, abych měl “svůj” iPhone hacknutej. Určitě by nebyl levnější :-))))
  Uvidíme, jestli i v čechách a na slovensku se dočkáme (ha ha ha)

 3. Bohdan Heker: Myslím, že tohle nevypovídá o bezpečnosti operačního systému. A to asi žádného, protože proti takovému útoku kdy má hacker přístup fyzicky k tomu stroji, nelze operační téměř zabezpečit. Leda šifrovat data. A to je stejne jen ochrana dat, ne obrana průniku do operačního systému. Takže si myslím, že s „velkým“ OS X tohle nesouvisí

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Návod: Ako si nastavíte widgety v iOS 14

Apple včera vydal veľký update svojho OS pre mobilné zariadenia. Jednou z kľúčových noviniek sú widgety, na ktoré sa teraz pozrieme.