Bleskovky z uplynulého týždňa: Adobe CS3, Trillian Astra, iPhone hacknutý, Core 2 Duo bug

 • Predpokladaný počet predaných iPhonov sa vyšplhal od cca 700 000 až k jednému miliónu a čistý zisk pre Apple bol vypočítaný na cca 200 mil. USD. Očakáva sa oficiálna tlačová správa od Apple pri dosiahnutí jedného milióna predaných kusov.
 • Spoločnosť Adobe uviedla na americký trh balíky CS3 Master CollectionProduction Premium. Kolekcia Creative Suite 3 je tým pádom hotová a očakáva sa predpokladaný zvýšený predaj počítačov Mac Pro s Intel procesormi. Master Collection je veľký „balík všetkého“, Production Premium je určený pre videoštúdiá a strižne (obsahuje Premiere Pro CS3, Encore CS3, After Effects CS3 a Soundbooth CS3 – bežiace už len na Inte procesoroch).
 • V procesoroch Intel Core 2 Duo sa nachádza bug, ktorý môže údajne spôsobiť pád systému alebo nefunkčnosť klávesnice a myši hneď po štarte. Užívatelia Windows majú k dispozícii automatickú aktualizáciu, výrobcovia základných dosiek tento microcode update dodávali/jú v nových BIOSoch a Apple pomocou EFI update. Intel tento bug zachytil a oznamoval už počas apríla a včas dodal aktualizácie. 32 bitové procesory Intel Core Duo „Yonah“ bug neobsahujú.
 • Obľúbený komunikačný program Trillian z prostredia Windows sa v novej alfaverzii nazýva Trillian Astra a autori z Cerulean studios už prezentujú aj web-verziu pre iPhone. Zatiaľ je pre verejnosť nedostupná, len registrovaní alfa/betatesteri budú môcť Astru skúšať predčasne. Na iPhone je možné momentálne komunikovať v sietiach ICQ/AIM/MSN cez web službu meebo.com.
 • Web prvky, ktoré iPhone nepodporuje.
 • Známy hacker DVD Jon, ktorý ako prvý pred rokmi prelomil ochrany na DVD diskoch a postaral sa o malú revolúciu o sebe znova dáva vedieť. Hackom sa mu podarilo aktivovať funkcie iPhonu aj bez iTunes a  operátora AT&T. Zariadenie tak síce neumožňuje telefonovať a použiť SIM kartu iného operátora (funguje len Wi-Fi/software a iPod), ale je to jasný náznak o možnosti úplného hacku firmwaru. V súboroch iPhone sa môže „hrabať“ už prakticky hocikto, na webe a konkrétnych IRC kanáloch je dostupný nástroj, s ktorým môžete klasicky prehľadávať zabudovaný flash disk a súbory na ňom.
komentárov
 1. nieje to velky OS, a kedze je teraz takou novinkou, podla mna vacsina znamych crackerov/hackerov chce nejako prejst cez ten system. Nic nieje dokonale, a asi fakt to bolo len otazkou casu kedy.. Suvisi to aj s OSX tiger nejako ?

  0
  0
 2. K čemu je Hack, když funkčnost iPhone je pak méně jak poloviční? Ani nevim, jestli bych chtěl, abych měl “svůj” iPhone hacknutej. Určitě by nebyl levnější :-))))
  Uvidíme, jestli i v čechách a na slovensku se dočkáme (ha ha ha)

  0
  0
 3. Bohdan Heker: Myslím, že tohle nevypovídá o bezpečnosti operačního systému. A to asi žádného, protože proti takovému útoku kdy má hacker přístup fyzicky k tomu stroji, nelze operační téměř zabezpečit. Leda šifrovat data. A to je stejne jen ochrana dat, ne obrana průniku do operačního systému. Takže si myslím, že s „velkým“ OS X tohle nesouvisí

  0
  0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Vychází zcela nová aplikace SledovaniTV pro AppleTV

Uživatelé SledovaniTV, kteří využívají AppleTV, se mohou těšit na zbrusu novou aplikaci. Ta postupně nahradí tu stávající. Nová aplikace pro AppleTV přináší uživatelům této platformy nové funkce a celkově příjemnější a plynulejší zážitek ze služby.
pokračovanie článku

Telekom varuje pred podvodnou komunikaciou

Slovak Telekom počas uplynulého víkendu zaregistroval zvýšenú aktivitu nevyžiadaných e-mailov a SMS správ, ktoré vystupujú v jej mene a zneužívajú dôveru zákazníkov. Hlavným cieľom je od zákazníkov vylákať osobné údaje či ich donútiť k potvrdeniu objednávky, ktorá v skutočnosti neexistuje.
pokračovanie článku

Nepremeškajte advent plný knižných darčekov

Vianoce bez knihy pod stromčekom akoby ani neboli Vianocami. Pokiaľ stále rozmýšľate nad vhodnou voľbou pre vašu ratolesť, máme pre vás praktický tip. Vďaka slovenskej aplikácii KUBO – detské knihy nemusíte vyberať len jednu konkrétnu knižku. KUBO obsahuje už viac ako 1 500 kníh a každý deň pribúdajú ďalšie. Vaše dieťa bude môcť kedykoľvek čítať presne to, čo ho zaujíma najviac.