iStumbler – spravovanie WiFi sietí

Správca bezdrôtových sietí iStumbler ukáže všetko, čo človek potrebuje vedieť o WiFi, Bluetooth a Bonjour sieťach v okolí počítača.

Pri programoch ako je iStumbler sa človek pýta, prečo nie je takýto program už v základnom vybavení systému. Program ušetrí človeku úmorné skúšanie každej siete v AirPort menu na to, či je zaheslovaná a dodáva ešte prehľadnú informáciu o sile signálu každej siete, prípadne o sile rušenia.

Rozšírené možnosti použitia sú automatické napojenie na otvorenú sieť WiFi s najsilnejším signálom a zaznamenanie log súboru. Rôzne možnosti využitia sa naskytnú pri použití Growl oznámení typu: „Bluetooth telefón iPhone je pripojený.“ alebo „Tvoj PowerBook je pripravený na synchronizáciu s Mac Mini.“ Pre fajnšmekrov je tu informácia o kanále, frekvencii a MAC adrese routera WiFi siete.

Tento skvelý program je úplne zdarma a vyžaduje aspoň Mac OS 10.3.9. Podporuje PowerPC i Intel procesory. K stiahnutiu na http://istumbler.net/.

komentáre
  1. neviete nekdo, ako dostat na macbooku airport do pasive mode v kismaci? Alebo nejaky iny sposob pasivneho scanovania wifi?

    0
    0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Dovidenia, iPhone mini!

Už dnes večer sa dočkáme ohlásenia novej série Apple telefónov na čele s iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max. Novú fantastickú štvorku uzatvoria dva modely iPhone 15 a iPhone 15 Plus, ktorý bude už druhý rok po sebe predstavovať väčšiu verziu základného modelu.
pokračovanie článku

Sú toto wallpapery iPhone 15 Pro?

Tak sa zdá, že úniky sú čím ďalej tým detailnejšie. Na sociálnej sieti Weibo sa totiž objavili rendery iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max, ktoré so sebou prinášajú jednu špecialitu: pohľad na wallpaper nových mobilov.