Nový vylepšený Airport Extreme

Apple po hlavnom keynote aktualizoval svoj Airport Extreme – odteraz už podporuje bezdrôtový štandard 802.11n. Toto zariadenie je vlastne bežný wireless ethernet router, naviac s USB portom pre zdieľanie tlačiarne alebo externého pevného disku. Nový wireless štandard 802.11n prináša hlavne vyššiu rýchlosť prenosu dát, ktorý je nevyhnutný pre stream HD videa (Apple TV aj všetky Apple počítače Intel Core 2 Duo už podporujú tento štandard). Starý 802.11g by nestíhal do Apple TV prenášať video v kvalite 720p bez problémov. „n“ štandard však ešte nie je oficiálne schválený organizáciou IEEE, ktorá má tieto záležitosti na starosti.

802.11n ponúka rýchlosť zrovnateľnú s káblovým ethernetom, 100mbit. Cena nového Airport Extreme Base Station je 179 USD.

Airport Express Base Station

Viac na store.apple.com.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Vychází zcela nová aplikace SledovaniTV pro AppleTV

Uživatelé SledovaniTV, kteří využívají AppleTV, se mohou těšit na zbrusu novou aplikaci. Ta postupně nahradí tu stávající. Nová aplikace pro AppleTV přináší uživatelům této platformy nové funkce a celkově příjemnější a plynulejší zážitek ze služby.
pokračovanie článku

Telekom varuje pred podvodnou komunikaciou

Slovak Telekom počas uplynulého víkendu zaregistroval zvýšenú aktivitu nevyžiadaných e-mailov a SMS správ, ktoré vystupujú v jej mene a zneužívajú dôveru zákazníkov. Hlavným cieľom je od zákazníkov vylákať osobné údaje či ich donútiť k potvrdeniu objednávky, ktorá v skutočnosti neexistuje.
pokračovanie článku

Nepremeškajte advent plný knižných darčekov

Vianoce bez knihy pod stromčekom akoby ani neboli Vianocami. Pokiaľ stále rozmýšľate nad vhodnou voľbou pre vašu ratolesť, máme pre vás praktický tip. Vďaka slovenskej aplikácii KUBO – detské knihy nemusíte vyberať len jednu konkrétnu knižku. KUBO obsahuje už viac ako 1 500 kníh a každý deň pribúdajú ďalšie. Vaše dieťa bude môcť kedykoľvek čítať presne to, čo ho zaujíma najviac.