Nový vylepšený Airport Extreme

Apple po hlavnom keynote aktualizoval svoj Airport Extreme – odteraz už podporuje bezdrôtový štandard 802.11n. Toto zariadenie je vlastne bežný wireless ethernet router, naviac s USB portom pre zdieľanie tlačiarne alebo externého pevného disku. Nový wireless štandard 802.11n prináša hlavne vyššiu rýchlosť prenosu dát, ktorý je nevyhnutný pre stream HD videa (Apple TV aj všetky Apple počítače Intel Core 2 Duo už podporujú tento štandard). Starý 802.11g by nestíhal do Apple TV prenášať video v kvalite 720p bez problémov. „n“ štandard však ešte nie je oficiálne schválený organizáciou IEEE, ktorá má tieto záležitosti na starosti.

802.11n ponúka rýchlosť zrovnateľnú s káblovým ethernetom, 100mbit. Cena nového Airport Extreme Base Station je 179 USD.

Airport Express Base Station

Viac na store.apple.com.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Dostali ste pod stromček nový Mac? Tieto aplikácie sa vám môžu zísť!

Pod stromčekom ste možno objavili nový počítač. Keď ste si prezerali krabicu, zistili ste, že je od spoločnosti Apple. S radosťou ste krabicu otvorili, rozbalili váš nový Mac, spustili ho, chvíľu ste sa orientovali v operačnom systéme macOS (keď ste prešli z Windowsu, ostrieľaní "appláči" už vedia) a teraz rozmýšľate, aké aplikácie by sa pre vás na začiatok mohli hodiť. V tomto článku vám preto predstavíme pár TOP aplikácií pre nových užívateľov Mac.