Čo prinesie Macworld 2007?

V posledných mesiacoch sa okolo Jablka nedeje nič podstatné – objavuje sa len veľká kopa chýrov o iPhone. Od augusta sa okrem vylepšenia MacBookov (Core 2 Duo) nestalo nič špeciálne a nie sú žiadne oficiálne potvrdené informácie o uvedení nových produktov. Bude predstavený iPhone a začne sa predávať iTV? Alebo sa odhalia skryté tajomstvá systému Mac OS X Leopard? Dostane Mac Pro štvorjadrové Xeony? …Odpovede na tieto otázky čaká väčšina ľudí práve na Macworlde 2007, ale ako už vieme, stále je tu v podaní Steva Jobs-a ešte „one more thing“. Nakoniec, Apple je počítačová spoločnosť a náš skromný názor je, že bude uvedený produkt, ktorý nikto nečakal. Možno je celá iPhone záležitosť len odvádzanie pozornosti od skutočných noviniek, ktoré majú byť udržané v tajnosti.

Ak sa pozrieme do minulých rokov, MacWorldy vyzerali z hľadiska uvádzania produktov takto:

  • 2001: Titanium PowerBook G4
  • 2002: Plochý „Sunflower“ iMac a 14 palcový iBook
  • 2003: 12 a 17 palcový hliníkový PowerBook G4
  • 2004: Xserve G5 a RAID
  • 2005: Mac mini
  • 2006: Intel Core Duo – MacBook Pro a iMac

Ako vidíte, na všetkých Macworldoch za posledných 6 rokov bol uvedený nejaký nový počítač. Žiadne informácie o nových počítačoch na rok 2007 zatiaľ nie sú. Okrem iPhonu sa „šušká“ aj o vynovených Cinema LCD displejoch s integrovanou iSight kamerou, no tieto novinky nie sú z hardwarového hľadiska nijak prevratné.

Macworld začína 8. januára 2007 (San Francisco), Steve Jobs predvedie novinky o deň neskôr. Nechajme sa teda prekvapiť, možno nás čaká niečo zaujímavé a neočakávané.

Ak sa už neviete dočkať, sledujte od-počítavadlo v dashboarde.

UPDATE:: V Leopardne nás pravdepodobne čaká nová farebná téma Black Cherry. Osobne si myslím, že prostredie Windows Vista vôbec nie je pekné – Aqua a sklenené efekty sú použíté veľmi amatérsky, a nakoniec s týmto štýlom prišiel Mac OS X už pred piatimi rokmi. Nie je to už v dnešnej dizajnovej „móde“. Kým Leopard už bude viac „solid“, Vista bude po ďalšie roky vhľadovo zaostávať – teda pokiaľ Microsoft nenanúti kritický a povinný auto-update Aera s nepoužiteľnou kópiou Exposé. :)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Dovidenia, iPhone mini!

Už dnes večer sa dočkáme ohlásenia novej série Apple telefónov na čele s iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max. Novú fantastickú štvorku uzatvoria dva modely iPhone 15 a iPhone 15 Plus, ktorý bude už druhý rok po sebe predstavovať väčšiu verziu základného modelu.
pokračovanie článku

Sú toto wallpapery iPhone 15 Pro?

Tak sa zdá, že úniky sú čím ďalej tým detailnejšie. Na sociálnej sieti Weibo sa totiž objavili rendery iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max, ktoré so sebou prinášajú jednu špecialitu: pohľad na wallpaper nových mobilov.