Alternatíva k Microsoft Excel pre Mac

Ak nechcete používať balík Microsoft Office (napríklad kvôli jeho PowerPC architektúre), ale potrebujete aspoň jeho základné vymoženosti, môžete použiť Apple iWork. Pages z iWork-u Vám nahradí Microsoft Word a Keynote nahradí PowerPoint. Tabuľkový procesor však iWork nemá.

Mám pre Vás malý tip – Tables 1.1 je nová universal-binary aplikácia pre OS X, práve povýšená na verziu 1.1. S robustným Excelom sa samozrejme nemôže porovnávať (žiadne makrá ani grafy), ale tí ktorí potrebujú základnú prácu s tabuľkami a číslami budú s Tables určite spokojní. Detaily na stránke programu.

komentáre
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Dostali ste pod stromček nový Mac? Tieto aplikácie sa vám môžu zísť!

Pod stromčekom ste možno objavili nový počítač. Keď ste si prezerali krabicu, zistili ste, že je od spoločnosti Apple. S radosťou ste krabicu otvorili, rozbalili váš nový Mac, spustili ho, chvíľu ste sa orientovali v operačnom systéme macOS (keď ste prešli z Windowsu, ostrieľaní "appláči" už vedia) a teraz rozmýšľate, aké aplikácie by sa pre vás na začiatok mohli hodiť. V tomto článku vám preto predstavíme pár TOP aplikácií pre nových užívateľov Mac.