IndieHIG: Vývojári potrebujú aktualizáciu Apple HIG

Apple HIG (Human Interface Guidelines) obsahuje dôležité pravidlá, ktorých by sa mali držať všetci vývojári aplikácii pre Mac OS X. Výsledkom sú potom konzistentné programy spĺňajúce základné užívateľské predpisy a zachovaná je aj jednoduchosť ovládania. Pri dôkladnom plnení týchto pravidiel vývojarmi sa potom všetky programy správajú, ovládajú a vyzerajú rovnako, takže začiatočníka neprekvapí žiadny nový a nepochopiteľný spôsob manipulácie.

Odlišnosť v ovládacích prvkochSúčasným problémom týchto pravidel je, že neobsahujú nové aktualizované predpisy používania UI elementov, ktoré už Apple používa v moderných aplikáciách (napr celý iLife už nie je v štýle Aqua). Výsledkom su potom mierne odlišné dizajnové a ovládacie prvky, keďze každý vývojár ich použil trochu inak. Napriek zanedbateľným rozdielom bol kvôli tomu vytvorený projekt IndieHIG.

IndieHIG je miesto pre vývojárov a dizajnérov užívateľských prostredí programov, kde si spolu môžu určiť jednotné UI prvky ako doplnok k Apple HIG.

Projekt sa nemusí uchytiť, ale s trochou podpory vývojárov možno donúti Apple vylepšiť a aktualizovať svoj HID, z čoho ťažíme znova len my, teda užívatelia. Výborné programy pre Mac OS X sa stanu ešte lepšími a jednotnejšími.

zdroj: http://www.osnews.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Dostali ste pod stromček nový Mac? Tieto aplikácie sa vám môžu zísť!

Pod stromčekom ste možno objavili nový počítač. Keď ste si prezerali krabicu, zistili ste, že je od spoločnosti Apple. S radosťou ste krabicu otvorili, rozbalili váš nový Mac, spustili ho, chvíľu ste sa orientovali v operačnom systéme macOS (keď ste prešli z Windowsu, ostrieľaní "appláči" už vedia) a teraz rozmýšľate, aké aplikácie by sa pre vás na začiatok mohli hodiť. V tomto článku vám preto predstavíme pár TOP aplikácií pre nových užívateľov Mac.