IndieHIG: Vývojári potrebujú aktualizáciu Apple HIG

Apple HIG (Human Interface Guidelines) obsahuje dôležité pravidlá, ktorých by sa mali držať všetci vývojári aplikácii pre Mac OS X. Výsledkom sú potom konzistentné programy spĺňajúce základné užívateľské predpisy a zachovaná je aj jednoduchosť ovládania. Pri dôkladnom plnení týchto pravidiel vývojarmi sa potom všetky programy správajú, ovládajú a vyzerajú rovnako, takže začiatočníka neprekvapí žiadny nový a nepochopiteľný spôsob manipulácie.

Odlišnosť v ovládacích prvkochSúčasným problémom týchto pravidel je, že neobsahujú nové aktualizované predpisy používania UI elementov, ktoré už Apple používa v moderných aplikáciách (napr celý iLife už nie je v štýle Aqua). Výsledkom su potom mierne odlišné dizajnové a ovládacie prvky, keďze každý vývojár ich použil trochu inak. Napriek zanedbateľným rozdielom bol kvôli tomu vytvorený projekt IndieHIG.

IndieHIG je miesto pre vývojárov a dizajnérov užívateľských prostredí programov, kde si spolu môžu určiť jednotné UI prvky ako doplnok k Apple HIG.

Projekt sa nemusí uchytiť, ale s trochou podpory vývojárov možno donúti Apple vylepšiť a aktualizovať svoj HID, z čoho ťažíme znova len my, teda užívatelia. Výborné programy pre Mac OS X sa stanu ešte lepšími a jednotnejšími.

zdroj: http://www.osnews.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Vychází zcela nová aplikace SledovaniTV pro AppleTV

Uživatelé SledovaniTV, kteří využívají AppleTV, se mohou těšit na zbrusu novou aplikaci. Ta postupně nahradí tu stávající. Nová aplikace pro AppleTV přináší uživatelům této platformy nové funkce a celkově příjemnější a plynulejší zážitek ze služby.
pokračovanie článku

Telekom varuje pred podvodnou komunikaciou

Slovak Telekom počas uplynulého víkendu zaregistroval zvýšenú aktivitu nevyžiadaných e-mailov a SMS správ, ktoré vystupujú v jej mene a zneužívajú dôveru zákazníkov. Hlavným cieľom je od zákazníkov vylákať osobné údaje či ich donútiť k potvrdeniu objednávky, ktorá v skutočnosti neexistuje.
pokračovanie článku

Nepremeškajte advent plný knižných darčekov

Vianoce bez knihy pod stromčekom akoby ani neboli Vianocami. Pokiaľ stále rozmýšľate nad vhodnou voľbou pre vašu ratolesť, máme pre vás praktický tip. Vďaka slovenskej aplikácii KUBO – detské knihy nemusíte vyberať len jednu konkrétnu knižku. KUBO obsahuje už viac ako 1 500 kníh a každý deň pribúdajú ďalšie. Vaše dieťa bude môcť kedykoľvek čítať presne to, čo ho zaujíma najviac.