warcraft 3 na mac os x 10.8.3

Domov Diskusné Fóra Hry na Macu warcraft 3 na mac os x 10.8.3

Zobrazuje sa 20 príspevkov - 1 až 20 (z celkového počtu 35 )
  • Autor
    Príspevky
  • #93723
    juslik
    Účastník (Participant)

    vie niekto ako to nainstalovat ? po vlozeni dvd do mechaniky vypise ze nieje mozne otvorit pretoze powerPC aplikacie nepodporuje…vie niekto ako to obist ??

    dakujem za rady

    #353465
    mayoxy
    Účastník (Participant)

    neda sa to obist

    #353466
    Lukáš Raynor Majer
    Účastník (Participant)

    Takže Warcraft III je Universall Binary, teda okrem inštalátora, ktorý je len a len PowerPC. Na OSX Mountain Lion (a aj Lion) PowerPC aplikácie nespusťíš. A inštalátor je PowerPC. Riešenie je mať na druhej partícii Snow Leopard (pôjde aj bnet), alebo Windows na druhej (pôjde aj bnet), alebo ho nainštalovať pod Snow Leopardom a hru nakopirovat na externy HDD a pod ML nakopirovať (NEPOJDE bnet).

    Alebo inštalnuť Snow Leopard, potom W3 a potom upgade na Mountain Lion.

    Hra samotná ide, problém je v inštalátore, ktorý je len PowerPC.

    A updater tiež – tiež je PowerPC, takže až vyjde patch, smola.

    #353470
    juslik
    Účastník (Participant)

    no mne ide o ten battlenet..cize jedine co mi z toho vychadza je mat na druhej praticii bud Windows alebo SL ano ? nejde este nejak cez ten HDD aby isiel battlenet ?

    #353471
    Lukáš Raynor Majer
    Účastník (Participant)

    myslím, že pod OSX ML BNet nejde nijako. Jedine nainštalovať pod SL celý Warcraft, patchnut na maximum a potom upgrade SL na ML (upgrade, nie reinštal). Ale až výjde patch nový, nepatchneš, lebo Updater je PowerPC, čiže budeš bez BNetu

    #353474
    juslik
    Účastník (Participant)

    boze moj toto jaky debil vymyslel..

    #353482
    Lukáš Raynor Majer
    Účastník (Participant)

    Apple… vypustenie Rossety.

    #353485
    raul
    Moderátor

    ale bnet by sa mohol spamatat uz..

    skus radsj heroes of newerth :)

    #353491
    juslik
    Účastník (Participant)

    raul skusim…je to nieco ako warcraft ? alebo co ? nejake info ? :P

    #353492
    Lukáš Raynor Majer
    Účastník (Participant)

    Pokiaľ si cez BNet hrával dotu, tak počkaj, až Steam portne DotA 2 na Mac :-)

    #353493
    Doja
    Účastník (Participant)

    Ja by som chcel tiež hrať Warcrafta ale cez Boot Camp. Ale neviem či po každom spustený musím držať ALT.
    Musím držaž alebo keď chcem OS X tak nedržím ALT a keď chcem Windows podržím ALT a vyberiem Windows
    Napísal som to ja chuj ale potrebujem HELP !!!
    Dík

    #353495
    raul
    Moderátor

    alt nie je nic ine len to, ze ti da na vyber, z ktorej particie (alebo cd, usb) ma EFI (nieco ako zaklady system) bootovat.

    Takze ak mas dve particie – jedna win a druha os x, popripade este vlozene nejake cd alebo usb, pred zvuckou chime po restarte podrzis alt, tak ti da EFI na vyber, z coho chces bootovat. Tam si zvolis win alebo osx alebo ine…

    Ked alt nestlacis, tak EFI automaticky bootuje do toho, co je predvolene – to moze byt bud particia s win alebo s os x…

    #353496
    Doja
    Účastník (Participant)

    Aha tak nemusím držať alt keď budem chcieť použiť OS X. To je dobre chcel by som ho spraviť nemáš pls neaky navod

    #353497
    Lukáš Raynor Majer
    Účastník (Participant)

    A ja ešte dodám, že ked si na Windowse, tak dole pri hodinách máš bootcamp ikonku, na nu klikni pravým tlačítkom a zvol Restart in Mac OS X

    (alebo približne tak nejak, som na Macu akurát)

    #353498
    Doja
    Účastník (Participant)

    aha ok dík ja som nováčik teraz je tomu 3 dni čo vlastním nový iMac 27 a neviznám sa ešte v nôm. A boot camp chcem aby som mohol hrat BF 3 a tak na hry programy a internet to budem na OS X

    Len neviem ako to správne nainštalovať ešte som cez USB neinštaloval Windows a už duplom nie na Macu :)

    #353499
    Lukáš Raynor Majer
    Účastník (Participant)

    Ja som Windows 7 inštaloval z DVD, takže cez USB ozaj neviem

    V každom prípade, partíciu pre Windows vytvor cez BootCamp.

    #353500
    Doja
    Účastník (Participant)

    Ok už sa mi stiahol Windows :) idem to vyskúšať dúfam že sa mi nič nestane.

    #353501
    Lukáš Raynor Majer
    Účastník (Participant)

    zálohuj si dáta pre istotu

    #353517
    majdy
    Účastník (Participant)

    Ak si stiahol windows, musíš ho na USB “nahrať” ako boot. Potom v Boot Camp sa budeš len riadiť krokmi a vyhradíš koľko miesta z disku ti treba na Windows. Vo Windowse hneď nainštaluj drivery a na ploche sa ti objaví ikonka bootcampu. Táto ikonka (po spustení) má v sebe nejaké nastavenia a hlavne prepínač späť do OS X!

    To znamená, že žiaden alt ani nič podobné robiť nemusíš, je to jednoduchšie a user friendly.

    Vyzerá to rovnako aj na windowse aj na OS X a funguje tak, že si len označíš časť disku ( buď tú s Macintosh HD s OS X 10.8.3, alebo BOOTCAMP Windows), potom klikneš na reštart a následne reštart potvrdíš.
    Celý iMac sa ti automaticky sám reštartuje a nabootuje do vopred zvoleného systému v priebehu pár sekúnd.

    Pre lepšiu orientáciu ti priložím screeny ako to vyzerá, s tým, čo osm popisoval hore:

    1. http://cl.ly/image/1H251y3x2H2s
    2. http://cl.ly/image/1v0K1n1K0W00

    #353534
    Doja
    Účastník (Participant)

    Aha ok včera som už nemal čas na to ale idem už vyskúšať čo to povie :)
    Dám vedieť ako som dopadol

Zobrazuje sa 20 príspevkov - 1 až 20 (z celkového počtu 35 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.