vzdialeny pristup

Domov Diskusné Fóra Pomoc: hardware vzdialeny pristup

Zobrazuje sa 9 príspevkov - 1 až 9 (z celkového počtu 9 )
  • Autor
    Príspevky
  • #83951
    domkac
    Účastník (Participant)

    Viete mi niekto poradit ako by som mohol zrealizovat vzdialeny pristup (potreboval by som permanentny pristup k velkemu mnozstvu dat). Napada ma Airport Extrem len neviem ci je mozne po pripojeni externeho HDD sa pripojit aj cez internet alebo inak. Je možne spojit Airport Extrem s Time Capsule?
    Dakujem velmi pekne za kazdu radu.

    #301668
    vlado_bb
    Účastník (Participant)

    Nevyriesi tvoj problem TeamViewer?

    #301672
    raul
    Moderátor

    vzdialeny pristup k velkemu mnozstu dat – ale odkial kam? V ramci wifi doma, alebo ethernetu? Alebo cez internet z celeho sveta?? …

    #301693
    domkac
    Účastník (Participant)

    TeamViewer neni pre mna riesenie lebo by som chcel aby viac ludi sucastne na roznych miestach mohli pristupovat k udajom, mohli zapisovat a menit ich. Je to vobec realne nejak zabezpecit? Objem dat je okolo 200 GB no menit sa bude minimum v porovnani s celkovou kapacitou.
    Nemam vela skusenosti s apple pocitacmi ale boli sme nuteny prejst na tento hardware a za kazdu radu budem vdacny.

    #301697
    Hurfo
    Účastník (Participant)

    Skus upresnit o co ti vlastne ide. Cize uved:
    Kde je priestor?
    kto ma mat k nemu pristup?
    Je potrebne ist cez internet alebo len v kacelarii medzi kolegami?
    Aku mas linku?
    Aky je prenos dat?
    Kolko mas na to vyclenene?
    Ake pocitace budu pouzite na pripajanie?

    #301698
    domkac
    Účastník (Participant)

    Takze priestor som mal predstavu, ze bude u mna doma /myslim HDD/ viem ho pripojit priamo aj k imac 27 ak bude potreba. Mam wifi router, ktory viem samozrejme podla potreby zmenit. Linka neni moc rychla 5 Mega ale na moju robotu staci /jedna sa prevazne o dokumenty/.
    Takze pristupovat na tento disk /zrejme cez internet/ budu dalsie pocitace po celej SR /idealne by bolo keby to mohli byt aj WIN7 ale neni podmienka/
    Vyclenene na to mam prostriedky podla potreby ale kedze to musim nejak vyriesit tak ak to bude aj 500 € ci viac tak nemam na vyber.
    Pocitace na pripojenie:2x Imac 27, 2x Macbook Air, 2x Macbook Pro

    Dakujem

    #301701
    raul
    Moderátor

    Najlepsie sa pozriet po nejakych nas diskoch, napr. synology alebo teraz mali zlavu v alze na zyxel.. A potom len pevna ip a zdielas.

    #301738
    domkac
    Účastník (Participant)

    dakujem pekne za informacie. Time capsule sa tak da tiez nastavit?

    #301769
    raul
    Moderátor

    pokial viem, tak ano.

Zobrazuje sa 9 príspevkov - 1 až 9 (z celkového počtu 9 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.