Vymena HDD

Domov Diskusné Fóra Pomoc: hardware Vymena HDD

Zobrazuje sa 19 príspevkov - 1 až 19 (z celkového počtu 19 )
  • Autor
    Príspevky
  • #72327
    dubak
    Účastník (Participant)

    Potreboval by som pomoct, na mojom MBP mi uz dlhsiu dobu odumiera hardisk, prejavuje sa o tak tak, ze ho musim pomaly kazzdy druhy mesiac opravovat z instalacneho dvd lebo disk utility mi vypisuje, ze to mam spravit a ak to obcas nespravim tak sa mi casto kat nenastartuje po zapnut system ( len sa pri starte toci koliesko a nic sa nedeje)
    Co sa vsak chcem spytat je, mam objednany novy hdd 500 gb a budem ho menit za tento povodny 160 gb a nedavno som instaloval nanovo mac cize nechcem to robit znova, ale rad by som si premiestnil vsetky dokumenti a veci aj s nastaveniami pre system z tohto hdd zatial na nejaky externy cez time machine a nasledne to vsetko nejak nahral na ten novy 500 gb
    Chcem sa teda opytat ci sa to nejako da a ak ano, tak teda ako? Vdaka

    #230800
    danocoys
    Účastník (Participant)

    no najjednoduchsie by to bolo tak ze das novy HDD do MBP a ten starsi das do externeho boxu a pri nalogovani sa cez instalacne DVD sa dostanes do Disk utility a stade uz s kludom skopirujes nakompletku cely disk na novy, pripadne to iste mozes spravit ked este budes mat tu 160 v MBP a novy das do externeho boxu, robi sa to v Disk utility v zalozke restore, ako source das svoj HDD a destination novy HDD.. pripadne je na to kopa dalsich softov. Ja som spokojny s Disk utility. Pred par dnami som si tak klonoval nakompletku system.

    #230802
    eFkoOo
    Účastník (Participant)

    dubak:ako pises,tak sa to da :) vyuzijes externy disk ako time machine (tu si nie som isty ci musi byt naformatovany,alebo staci na nom vytvorit particiu aj napr cez disk utility a vyuzit tu),zapnes time machine a das zalohovat…vymeniv v MBP disk,zacnes instalaciu z dvd a po nainstalovani systemu sa ta opyta ci chces nastavit MBP ako novy MBP alebo ho chces nastavit zo zalohy z time machine,vtedy vyuzijes ten externy disk a voila,hotovo…

    #230805
    dubak
    Účastník (Participant)

    sanocoys: no len prekladat hdd do externeho boxu a nasledne sa s tym hra aby to slo si netrufam :D
    eFkoOo: ano tak som to myslel, len ma zaujima ze ked to spravim aby mi ten novy 500 gb hdd nenastavilo len na 160 gb ako ten predosly, chapes co myslim? :)

    #230810
    danocoys
    Účastník (Participant)

    no osobne to nepokladam za nic zlozite a HDD by to urcite prezil. Pokial presunies svoju 160 GB particiu na 500 GB HDD tak ti to zaberie iba tych 160 GB a zvysok budes mat volnych.. rozdelit to mozes dodatocne ak potrebujes, ale urcite sa ti to nerozdeli pocas kopirovania.

    #230812
    eFkoOo
    Účastník (Participant)

    no ak by ti to spravilo z 500 gb disku 160gb disk a pri pouzivani by sa tvaril ze tam viac miesta neni,jednoducho bootnes z dvd,disk utility a v polozke partition len vyslovene “natiahnes” particiu na velkost celeho disku…nic zlozite,naozaj :)

    #230814
    dubak
    Účastník (Participant)

    cize mam odzalohovat vsetko cez timemachine, vymenit v macbooku ten disk za ten novy a nasledne dat obnovit zo zalohy pomocou time machine a potom tu vec s natiahnutim na plny priestor spravim kedy?

    #230815
    eFkoOo
    Účastník (Participant)

    hocikedy :) naozaj,particiovat a odparticiovat sa da vzdy pokial je miesto :)

    #230819
    mahomo
    Účastník (Participant)

    2 dubak: z vlastnej skusenosti mozem povedat (akurat rozdiel bol ten ze nemal som 160ku ale 120ku a menil som taktiez za 500ku), ze staci urobit zalohu na Time Machine, vymenit HDD, nainstalovat system nanovo napr. a dat obnovu z Time Machine a si tam kde si bol pred vymenou, akurat ze namiesto 160 GB budes mat 500 GB.

    Budes mat aj tapetu rovnaku jako predtym, cize netreba sa bat, lebo je to naozaj jednoduche :D

    #230828
    mrzo
    Účastník (Participant)

    Osobne odporucam kupit nejaky externy box na disk (napr. nieco z tejto ponuky – http://www.raidsonic.de/en/products/external-cases.php?pid=2_1_3 ). Vlozit don novy disk a cez Disk utility nan naklonovat disk co mas v MB… Disk len potom uz len vymenis a fungujes dalej bez problemov – toto je najrychleji sposob. Kupou externeho boxu si zabezpecis este moznost pouzivat stary disk na nieco – taky velky USB kluc na prenasanie dat :-)

    EDIT: ja osobne ked som menil disk, som toto vyuzil na preinstalovanie systemu, takze moj postup bol taky, ze som vymenil disky, na novy nainstalovat cisty system a zo stareho rucne prekopiroval veci co som ozaj potreboval. Takto som zabranil tomu aby sa preniesol nejaky zbytocny balast zo stareho systemu… Samozrejme sa da pouzit Migration assistant, ktory ti prenesie veci zo stareho disku na novy, alebo ak mas, z nejakej Time Machiny zalohy, no nebude to taka “cista” praca…

    #231391
    dubak
    Účastník (Participant)

    no disk mi dosiel, idem to teda skusit, len sa este chcem spytat ak by mi to nahodou nevyslo natiahnut z tej zalohy, chcel by som mat aspon odzalohovany ten priecinok s so vsetkymi updatmi pre Snow Leoparda aby som popripade nemusel zase stahovat vsetky updates odznova lebo z mojim netom je to hroza, da sa to teda nejak?

    #231416
    dubak
    Účastník (Participant)

    Uz to mam teda hotove len by som sa teda este rad uistil ci som to spravil spravne aby mi nenaskocila nejaka chba po nejakom case. Cize vymenil som HDD, dal som ho naformatovat na to Mac OS Extented (Journaled) a nasledne som obnovil zo zalohy cez time machine
    Mam teda este spravit aj nieco ine okrem toho? Robil som to prvy krat preto sa radsej pytam tak ak by mi niekto poradil ci je vsetko ako ma byt budem spokojny
    Inak menil som 5400 otackovy hdd za tolko isto otackovy, ale teraz mi macbook vrci viacej nez predtym, je to chyba?

    #231424
    Peko00001
    Účastník (Participant)

    myslim ze si to urobil dobre. co sa tyka toho vrcania, tak si asi nedotiahol dobre skrutky ktorymi sa upevnuje disk. je potrebne ich poriadne dotiahnut.

    #231425
    dubak
    Účastník (Participant)

    skrutky su na doraz dotiahnute, ale pokial je teda ostatne tak ako ma byt tak to prezijem, vdaka

    #231440
    thesilentman
    Účastník (Participant)

    Dubak..a aky tam mas presne model disku? Zvazujem tiez kupu 500GB a nerad by som mal vacsie vibracie.

    #231443
    dubak
    Účastník (Participant)
    #231461
    thesilentman
    Účastník (Participant)

    Saakra…ten som chcel aj ja.

    #231467
    Sali
    Účastník (Participant)

    tak presne tento som menil par mesiacov dozadu aj ja a maximalna spokojnost, vychadzal som z testov, ktore boli aj niekde tu na fore a ukazoval sa rychlejsi ako niektore 7200ot. disky, ja s nim nemam vobec ziadny problem, je tak isto tichy ako ten co tam bol od vyroby a aj dostatocne svizny, mozno je to o tom, ci nechytis nahodou nejaky horsi kus

    #231468
    mrzo
    Účastník (Participant)

    Mam rovnaky disk v MBW a absolutne ziadne citelne vibracie a to som na to velmi citlivy (preto som riesil 5400 a nie 7200)…

Zobrazuje sa 19 príspevkov - 1 až 19 (z celkového počtu 19 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.