Ventilator ide naplno pri 50 stupnoch C..Macbook white 1,83 lite 2006

Domov Diskusné Fóra Pomoc: hardware Ventilator ide naplno pri 50 stupnoch C..Macbook white 1,83 lite 2006

Zobrazuje sa 18 príspevkov - 1 až 18 (z celkového počtu 18 )
  • Autor
    Príspevky
  • #65488
    macbeth
    Účastník (Participant)

    Potrebujem zistit preco pri 50 stupnoch mi ide na plne ventilator to je 6200 otacok za min +-…..Mam macbook white 1,83 lite 2006 zatazenie procesora mam 20percent viac nie….nechapemmm..Dakujem za pomoc

    #180408
    Vojtin
    Účastník (Participant)

    To je divny, ja mam 62°C a 3335RPM, mas tu teplotu urcite na CPU? Ja nemel snad nikdy 50°C.

    #180410
    raul
    Moderátor

    Nemas nainstalovany smcFanControl?

    #180411
    macbeth
    Účastník (Participant)

    Mam smcFanControl a nic sa nedeje stale upaluje 6200 za min…no a teplota sa stale pohybuje okolo 49 a 50…….to je umna bezna teplota…

    #180413
    Vojtin
    Účastník (Participant)

    nikdy jsem nemel potrebuju pouzivat smsFanControl a nikdy jsem nemel problem s tim ze by vetrak bezel kdy nemel….. Radim, nestourat se v systemu a nechat to tak jak to v apple navrhli.

    #180415
    Anonymný
    Neaktívny

    a nemas v smcfancontrol nastavene otacky na plno? totiz daju sa tam nastavit. skus to pozret.

    #180416
    kuryack
    Účastník (Participant)

    skus vypnut smcFanControl a namiesto neho skus Fan Control 1.2 http://www.lobotomo.com/products/FanControl/

    #180417
    macbeth
    Účastník (Participant)

    tu je ukazka….som to cvakol…. http://qkpic.com/ce495

    no a nemam nastavene otacky na plno…..a mam aj Fan Control 1,2…a nic stale 6200otacok… je to dost zaujimave:)

    #180421
    Anonymný
    Neaktívny

    tak skus restart

    #180422
    macbeth
    Účastník (Participant)

    skusil… no ale ja mam ext monitor a macbook som mal zavrety tak som ho otvoril a po 5minut padli otacky…..ale teplota zostala….

    #180439
    peto01
    Účastník (Participant)

    no mne osobne sa roztoči ventilator z povodnnych 2000rpm na vyššie od teploty 80°C

    #180449
    Baron
    Účastník (Participant)

    peto: to ties nieje dobre….macbook dostava pri takych teplotach zabrat…a samozrejme aj zivotnost sa potom znizuje….ja na mojom sa mi zacne krutit z povodnych 2000rpm ked mam nad 62-65 stupnov….akurat:)….radim skus stiahnut smcFanControl ak nemas a ak mas tak si skus nastavit na nizsiu telotu… ja osobne smcFanControl nepouzivam lebo nemam dovod ties som toho nazoru ze co apple nastavilo tak by sa to menit nemalo zbytocne sa vtom sparat ale ak mas ty takuto teplotu a nic si stym nerobil tak by som to urcite nastavil na nizsiu:)..pretoze moze ti casom nieco odyst pri takych teplotach:)

    #180451
    Anonymný
    Neaktívny

    v smcfancontrol sa take veci nastavit nedaju.
    ja si tiez myslim ze ako to apple nastavil tak je to dobre, no smcfancontrol napriek tomu mam. najprv si treba zistit naco ten program je az potom hovorit o nom.
    smcfancontrol pouzivam len na zobrazenie teploty a otaciek.
    da sa v nom sice nastavit minimalne otacky ake maju byt, ale to mam na default 2000.

    #180457
    kuryack
    Účastník (Participant)

    peto01: vyskusaj Fan Control 1.2 ( http://www.lobotomo.com/products/FanControl/ ), nastavis si tam spodnu rychlost otacok, min. a max teplotu a ono ti to automaticky zvysuje potom otacky v zavislosti od tepoloty (vid. pict http://www.lobotomo.com/products/FanControl/images/screenshot.gif )

    #180459
    komfort
    Účastník (Participant)

    smcfancontrol si mozes nastavit ale pokial teplota vyskoci hore macbook si sam urci otacky nehladiac na nastavenie smcfancontrol

    #180520
    peto01
    Účastník (Participant)

    ok, takže asi si ten program stiahnem a budem to regulovať sam keďže apple to tak nafigu nastavilo.

    #180524
    raul
    Moderátor

    smcfancontrol je iba na nastavenie minimalnych otacok…

    #180532
    macblogger
    Účastník (Participant)

    ked ti to nerobila pred niaky casovym obdobim ,tak to asi chyba apple nebude…dalo by sa uvazovat aj o chybe macbooku ,koniec koncov 1.83 ghz intel – medzi macbookmi je to dedusko…..

Zobrazuje sa 18 príspevkov - 1 až 18 (z celkového počtu 18 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.